Înmatriculări CHEVROLET, februarie 2024

Noi0

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare90+5,9% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Revânzări404-1,5% față de anul trecut

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri17

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
020406080100nov 24: 72 rulate, prima înmatricularedec 24: 67 rulate, prima înmatriculareian 25: 64 rulate, prima înmatricularefeb 25: 74 rulate, prima înmatricularemar 25: 92 rulate, prima înmatriculareapr 25: 76 rulate, prima înmatricularemai 25: 99 rulate, prima înmatriculareiun 25: 1 noiiun 25: 94 rulate, prima înmatriculareiul 25: 70 rulate, prima înmatriculareaug 25: 70 rulate, prima înmatricularesep 25: 1 noisep 25: 69 rulate, prima înmatriculareoct 25: 69 rulate, prima înmatricularenov 25: 1 noinov 25: 80 rulate, prima înmatricularedec 25: 1 noidec 25: 76 rulate, prima înmatriculareian 26: 68 rulate, prima înmatricularefeb 26: 57 rulate, prima înmatricularemar 26: 77 rulate, prima înmatriculareapr 26: 71 rulate, prima înmatricularemai 26: 1 noimai 26: 55 rulate, prima înmatriculareiun 26: 64 rulate, prima înmatriculareiul 26: 1 noiiul 26: 54 rulate, prima înmatriculareaug 26: 1 noiaug 26: 59 rulate, prima înmatricularesep 26: 47 rulate, prima înmatriculareoct 26: 1 noioct 26: 57 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 24072
dec 24067
ian 25064
feb 25074
mar 25092
apr 25076
mai 25099
iun 25194
iul 25070
aug 25070
sep 25169
oct 25069
nov 25180
dec 25176
ian 26068
feb 26057
mar 26077
apr 26071
mai 26155
iun 26064
iul 26154
aug 26159
sep 26047
oct 26157

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0510152025< 1994: 2 rulate, prima înmatriculare2002: 1 rulate, prima înmatriculare2006: 7 rulate, prima înmatriculare2007: 21 rulate, prima înmatriculare2008: 15 rulate, prima înmatriculare2009: 8 rulate, prima înmatriculare2010: 3 rulate, prima înmatriculare2011: 11 rulate, prima înmatriculare2012: 15 rulate, prima înmatriculare2013: 5 rulate, prima înmatriculare2014: 1 rulate, prima înmatriculare2018: 1 rulate, prima înmatriculare< 1994199519971999200120032005200720092011201320152017
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
< 199402
199400
199500
199600
199700
199800
199900
200000
200100
200201
200300
200400
200500
200607
2007021
2008015
200908
201003
2011011
2012015
201305
201401
201500
201600
201700
201801

Modele

Grupate pe familii de eParc: 320D intră la Seria 3, C 220 la Clasa C.

Modele: valoare, vehicule, cotă
CAPTIVA3842,2%
AVEO1314,4%
CRUZE1112,2%
SPARK66,7%
MATIZ44,4%
KALOS33,3%
NUBIRA33,3%
CORVETTE22,2%
EPICA22,2%
Model necompletat22,2%
Toate (15)
Modele: valoare, vehicule, cotă
TRAX22,2%
MALIBU11,1%
ORLANDO11,1%
RS 327V8 TURBO FIRE11,1%
TAHOE LTZ11,1%

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
SUV4044,4%
Mici (B)1617,8%
Compacte (C)1415,6%
Mini (A)1011,1%
Neclasificate55,6%
Medii (D)22,2%
Sport22,2%
Monovolume (MPV)11,1%

Județe

Județe: valoare, vehicule, cotă
Hunedoara77,8%
București66,7%
Cluj55,6%
Vrancea55,6%
Bacău44,4%
Constanța44,4%
Gorj44,4%
Sălaj44,4%
Timiș44,4%
Alba33,3%
Toate (33)
Județe: valoare, vehicule, cotă
Bihor33,3%
Galați33,3%
Harghita33,3%
Mehedinți33,3%
Suceava33,3%
Vâlcea33,3%
Bistrița-Năsăud22,2%
Buzău22,2%
Covasna22,2%
Dâmbovița22,2%
Iași22,2%
Ilfov22,2%
Mureș22,2%
Neamț22,2%
Satu Mare22,2%
Arad11,1%
Argeș11,1%
Botoșani11,1%
Brașov11,1%
Dolj11,1%
Maramureș11,1%
Sibiu11,1%
Vaslui11,1%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare90100,0%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină5358,9%
Benzină3538,9%
GPL22,2%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică8291,1%
Companie88,9%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Utilizare multiplă (SUV, MPV)3336,7%
Berlină cu hayon2932,2%
Break1415,6%
Berlină910,0%
Cabriolet44,4%
Cupeu11,1%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
sub 75 kW2628,9%
75-109 kW1617,8%
110-149 kW4246,7%
150-219 kW11,1%
220 kW și peste55,6%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
sub 1000 cmc1011,1%
1000-1399 cmc1617,8%
1400-1599 cmc33,3%
1600-1999 cmc4954,4%
2000-2999 cmc66,7%
3000 cmc și peste66,7%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Revânzări pe județe

Revânzări pe județe: valoare, vehicule, cotă
București6115,1%
Ilfov174,2%
Constanța164,0%
Argeș153,7%
Dolj153,7%
Prahova153,7%
Brașov123,0%
Cluj123,0%
Teleorman112,7%
Brăila102,5%
Toate (41)
Revânzări pe județe: valoare, vehicule, cotă
Călărași102,5%
Gorj102,5%
Timiș102,5%
Harghita92,2%
Iași92,2%
Mehedinți92,2%
Suceava92,2%
Arad82,0%
Bacău82,0%
Bihor82,0%
Bistrița-Năsăud82,0%
Buzău82,0%
Dâmbovița82,0%
Hunedoara82,0%
Ialomița82,0%
Sibiu82,0%
Vâlcea82,0%
Alba71,7%
Giurgiu71,7%
Neamț71,7%
Olt71,7%
Covasna61,5%
Galați61,5%
Mureș61,5%
Vaslui61,5%
Maramureș51,2%
Vrancea51,2%
Caraș-Severin41,0%
Satu Mare41,0%
Botoșani20,5%
Tulcea20,5%

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Dezmembrare1482,4%
Export317,6%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.