Înmatriculări CHEVROLET, martie 2026

Noi0

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare77-16,3% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Revânzări386-4,2% față de anul trecut

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri59

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
020406080100nov 24: 72 rulate, prima înmatricularedec 24: 67 rulate, prima înmatriculareian 25: 64 rulate, prima înmatricularefeb 25: 74 rulate, prima înmatricularemar 25: 92 rulate, prima înmatriculareapr 25: 76 rulate, prima înmatricularemai 25: 99 rulate, prima înmatriculareiun 25: 1 noiiun 25: 94 rulate, prima înmatriculareiul 25: 70 rulate, prima înmatriculareaug 25: 70 rulate, prima înmatricularesep 25: 1 noisep 25: 69 rulate, prima înmatriculareoct 25: 69 rulate, prima înmatricularenov 25: 1 noinov 25: 80 rulate, prima înmatricularedec 25: 1 noidec 25: 76 rulate, prima înmatriculareian 26: 68 rulate, prima înmatricularefeb 26: 57 rulate, prima înmatricularemar 26: 77 rulate, prima înmatriculareapr 26: 71 rulate, prima înmatricularemai 26: 1 noimai 26: 55 rulate, prima înmatriculareiun 26: 64 rulate, prima înmatriculareiul 26: 1 noiiul 26: 54 rulate, prima înmatriculareaug 26: 1 noiaug 26: 59 rulate, prima înmatricularesep 26: 47 rulate, prima înmatriculareoct 26: 1 noioct 26: 57 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 24072
dec 24067
ian 25064
feb 25074
mar 25092
apr 25076
mai 25099
iun 25194
iul 25070
aug 25070
sep 25169
oct 25069
nov 25180
dec 25176
ian 26068
feb 26057
mar 26077
apr 26071
mai 26155
iun 26064
iul 26154
aug 26159
sep 26047
oct 26157

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0510152003: 1 rulate, prima înmatriculare2005: 2 rulate, prima înmatriculare2006: 3 rulate, prima înmatriculare2007: 9 rulate, prima înmatriculare2008: 5 rulate, prima înmatriculare2009: 5 rulate, prima înmatriculare2010: 4 rulate, prima înmatriculare2011: 8 rulate, prima înmatriculare2012: 14 rulate, prima înmatriculare2013: 11 rulate, prima înmatriculare2014: 4 rulate, prima înmatriculare2016: 1 rulate, prima înmatriculare2018: 1 rulate, prima înmatriculare2019: 1 rulate, prima înmatriculare2020: 1 rulate, prima înmatriculare2022: 2 rulate, prima înmatriculare2023: 1 rulate, prima înmatriculare2024: 4 rulate, prima înmatriculare2003200420052006200720082009201020112012201320142015201620172018201920202021202220232024
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
200301
200400
200502
200603
200709
200805
200905
201004
201108
2012014
2013011
201404
201500
201601
201700
201801
201901
202001
202100
202202
202301
202404

Modele

Grupate pe familii de eParc: 320D intră la Seria 3, C 220 la Clasa C.

Modele: valoare, vehicule, cotă
CAPTIVA2431,2%
CRUZE1316,9%
Model necompletat810,4%
SPARK810,4%
TRAX67,8%
AVEO45,2%
MATIZ45,2%
ORLANDO45,2%
CORVETTE33,9%
KALOS22,6%
Toate (11)
Modele: valoare, vehicule, cotă
CAMARO11,3%

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
SUV3039,0%
Compacte (C)1316,9%
Mini (A)1215,6%
Neclasificate810,4%
Mici (B)67,8%
Monovolume (MPV)45,2%
Sport45,2%

Județe

Județe: valoare, vehicule, cotă
București67,8%
Timiș56,5%
Bihor45,2%
Bistrița-Năsăud45,2%
Maramureș45,2%
Vrancea45,2%
Arad33,9%
Bacău33,9%
Botoșani33,9%
Galați33,9%
Toate (30)
Județe: valoare, vehicule, cotă
Ilfov33,9%
Neamț33,9%
Suceava33,9%
Vaslui33,9%
Brașov22,6%
Caraș-Severin22,6%
Cluj22,6%
Dolj22,6%
Gorj22,6%
Hunedoara22,6%
Iași22,6%
Mureș22,6%
Prahova22,6%
Sălaj22,6%
Alba11,3%
Buzău11,3%
Constanța11,3%
Ialomița11,3%
Teleorman11,3%
Vâlcea11,3%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare77100,0%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină4254,5%
Benzină3444,2%
Hibrid11,3%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică7192,2%
Companie67,8%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Utilizare multiplă (SUV, MPV)2431,2%
Berlină cu hayon2228,6%
Break1823,4%
Berlină67,8%
Cupeu45,2%
Cabriolet33,9%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
sub 75 kW1823,4%
75-109 kW2127,3%
110-149 kW2937,7%
150-219 kW22,6%
220 kW și peste79,1%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
sub 1000 cmc1114,3%
1000-1399 cmc1114,3%
1400-1599 cmc22,6%
1600-1999 cmc4051,9%
2000-2999 cmc67,8%
3000 cmc și peste79,1%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Revânzări pe județe

Revânzări pe județe: valoare, vehicule, cotă
București4010,4%
Constanța215,4%
Dolj184,7%
Dâmbovița174,4%
Brașov153,9%
Ilfov153,9%
Timiș153,9%
Argeș143,6%
Bacău143,6%
Călărași133,4%
Toate (42)
Revânzări pe județe: valoare, vehicule, cotă
Cluj133,4%
Buzău123,1%
Mureș112,8%
Prahova112,8%
Teleorman112,8%
Vrancea112,8%
Olt102,6%
Galați92,3%
Botoșani82,1%
Tulcea82,1%
Iași71,8%
Maramureș71,8%
Mehedinți71,8%
Arad61,6%
Brăila61,6%
Covasna61,6%
Giurgiu61,6%
Gorj61,6%
Ialomița61,6%
Suceava61,6%
Harghita51,3%
Vâlcea51,3%
Satu Mare41,0%
Sibiu41,0%
Alba30,8%
Bistrița-Năsăud30,8%
Caraș-Severin30,8%
Hunedoara30,8%
Neamț30,8%
Vaslui20,5%
Bihor10,3%
Sălaj10,3%

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Dezmembrare5389,8%
Export610,2%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.