Înmatriculări CHEVROLET, august 2025

Noi0

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare70-10,3% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Revânzări326+1,2% față de anul trecut

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri55

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
020406080100nov 24: 72 rulate, prima înmatricularedec 24: 67 rulate, prima înmatriculareian 25: 64 rulate, prima înmatricularefeb 25: 74 rulate, prima înmatricularemar 25: 92 rulate, prima înmatriculareapr 25: 76 rulate, prima înmatricularemai 25: 99 rulate, prima înmatriculareiun 25: 1 noiiun 25: 94 rulate, prima înmatriculareiul 25: 70 rulate, prima înmatriculareaug 25: 70 rulate, prima înmatricularesep 25: 1 noisep 25: 69 rulate, prima înmatriculareoct 25: 69 rulate, prima înmatricularenov 25: 1 noinov 25: 80 rulate, prima înmatricularedec 25: 1 noidec 25: 76 rulate, prima înmatriculareian 26: 68 rulate, prima înmatricularefeb 26: 57 rulate, prima înmatricularemar 26: 77 rulate, prima înmatriculareapr 26: 71 rulate, prima înmatricularemai 26: 1 noimai 26: 55 rulate, prima înmatriculareiun 26: 64 rulate, prima înmatriculareiul 26: 1 noiiul 26: 54 rulate, prima înmatriculareaug 26: 1 noiaug 26: 59 rulate, prima înmatricularesep 26: 47 rulate, prima înmatriculareoct 26: 1 noioct 26: 57 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 24072
dec 24067
ian 25064
feb 25074
mar 25092
apr 25076
mai 25099
iun 25194
iul 25070
aug 25070
sep 25169
oct 25069
nov 25180
dec 25176
ian 26068
feb 26057
mar 26077
apr 26071
mai 26155
iun 26064
iul 26154
aug 26159
sep 26047
oct 26157

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
05101520< 2000: 2 rulate, prima înmatriculare2006: 6 rulate, prima înmatriculare2007: 8 rulate, prima înmatriculare2008: 7 rulate, prima înmatriculare2009: 2 rulate, prima înmatriculare2010: 5 rulate, prima înmatriculare2011: 16 rulate, prima înmatriculare2012: 11 rulate, prima înmatriculare2013: 6 rulate, prima înmatriculare2014: 1 rulate, prima înmatriculare2015: 1 rulate, prima înmatriculare2018: 1 rulate, prima înmatriculare2023: 3 rulate, prima înmatriculare2024: 1 rulate, prima înmatriculare< 2000200120032005200720092011201320152017201920212023
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
< 200002
200000
200100
200200
200300
200400
200500
200606
200708
200807
200902
201005
2011016
2012011
201306
201401
201501
201600
201700
201801
201900
202000
202100
202200
202303
202401

Modele

Grupate pe familii de eParc: 320D intră la Seria 3, C 220 la Clasa C.

Modele: valoare, vehicule, cotă
CAPTIVA2231,4%
CRUZE811,4%
SPARK811,4%
AVEO710,0%
Model necompletat710,0%
ORLANDO710,0%
KALOS22,9%
MATIZ22,9%
TRAX22,9%
CORVETTE11,4%
Toate (14)
Modele: valoare, vehicule, cotă
EPICA11,4%
MALIBU11,4%
NUBIRA11,4%
VOLT11,4%

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
SUV2434,3%
Mini (A)1014,3%
Neclasificate912,9%
Mici (B)912,9%
Compacte (C)912,9%
Monovolume (MPV)710,0%
Medii (D)11,4%
Sport11,4%

Județe

Județe: valoare, vehicule, cotă
Bihor57,1%
București57,1%
Brașov45,7%
Caraș-Severin45,7%
Iași45,7%
Arad34,3%
Argeș34,3%
Maramureș34,3%
Suceava34,3%
Timiș34,3%
Toate (34)
Județe: valoare, vehicule, cotă
Vâlcea34,3%
Bacău22,9%
Cluj22,9%
Dâmbovița22,9%
Dolj22,9%
Hunedoara22,9%
Ilfov22,9%
Sălaj22,9%
Alba11,4%
Bistrița-Năsăud11,4%
Brăila11,4%
Călărași11,4%
Constanța11,4%
Covasna11,4%
Galați11,4%
Gorj11,4%
Mureș11,4%
Neamț11,4%
Olt11,4%
Prahova11,4%
Satu Mare11,4%
Sibiu11,4%
Vaslui11,4%
Vrancea11,4%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare70100,0%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină3955,7%
Benzină2840,0%
GPL22,9%
Hibrid11,4%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică6390,0%
Companie710,0%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Utilizare multiplă (SUV, MPV)2028,6%
Berlină cu hayon1927,1%
Break1318,6%
Berlină1115,7%
Cabriolet45,7%
Cupeu34,3%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
sub 75 kW1927,1%
75-109 kW1014,3%
110-149 kW3550,0%
150-219 kW11,4%
220 kW și peste57,1%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
sub 1000 cmc710,0%
1000-1399 cmc1318,6%
1400-1599 cmc11,4%
1600-1999 cmc3651,4%
2000-2999 cmc710,0%
3000 cmc și peste68,6%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Revânzări pe județe

Revânzări pe județe: valoare, vehicule, cotă
București3711,3%
Constanța185,5%
Ilfov185,5%
Brașov154,6%
Prahova144,3%
Timiș144,3%
Bacău134,0%
Călărași113,4%
Dolj113,4%
Argeș103,1%
Toate (42)
Revânzări pe județe: valoare, vehicule, cotă
Iași103,1%
Vrancea92,8%
Dâmbovița82,5%
Olt82,5%
Suceava82,5%
Arad72,1%
Buzău72,1%
Hunedoara72,1%
Neamț72,1%
Teleorman72,1%
Brăila61,8%
Caraș-Severin61,8%
Ialomița61,8%
Bihor51,5%
Cluj51,5%
Giurgiu51,5%
Harghita51,5%
Satu Mare51,5%
Vaslui51,5%
Alba41,2%
Galați41,2%
Maramureș41,2%
Sibiu41,2%
Bistrița-Năsăud30,9%
Botoșani30,9%
Mureș30,9%
Tulcea30,9%
Vâlcea30,9%
Covasna20,6%
Gorj20,6%
Mehedinți20,6%
Sălaj20,6%

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Dezmembrare4989,1%
Export610,9%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.