Înmatriculări VOLKSWAGEN CADDY, aprilie 2026

Noi14+7,7% față de anul trecut

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare156-17,5% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Radieri7

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
050100150200250nov 24: 16 noinov 24: 123 rulate, prima înmatricularedec 24: 26 noidec 24: 120 rulate, prima înmatriculareian 25: 16 noiian 25: 170 rulate, prima înmatricularefeb 25: 59 noifeb 25: 175 rulate, prima înmatricularemar 25: 18 noimar 25: 187 rulate, prima înmatriculareapr 25: 13 noiapr 25: 189 rulate, prima înmatricularemai 25: 18 noimai 25: 177 rulate, prima înmatriculareiun 25: 10 noiiun 25: 153 rulate, prima înmatriculareiul 25: 12 noiiul 25: 181 rulate, prima înmatriculareaug 25: 9 noiaug 25: 157 rulate, prima înmatricularesep 25: 10 noisep 25: 170 rulate, prima înmatriculareoct 25: 11 noioct 25: 173 rulate, prima înmatricularenov 25: 12 noinov 25: 181 rulate, prima înmatricularedec 25: 14 noidec 25: 140 rulate, prima înmatriculareian 26: 7 noiian 26: 138 rulate, prima înmatricularefeb 26: 12 noifeb 26: 146 rulate, prima înmatricularemar 26: 6 noimar 26: 154 rulate, prima înmatriculareapr 26: 14 noiapr 26: 156 rulate, prima înmatricularemai 26: 7 noimai 26: 144 rulate, prima înmatriculareiun 26: 14 noiiun 26: 161 rulate, prima înmatriculareiul 26: 6 noiiul 26: 156 rulate, prima înmatriculareaug 26: 5 noiaug 26: 114 rulate, prima înmatricularesep 26: 7 noisep 26: 138 rulate, prima înmatriculareoct 26: 3 noioct 26: 127 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 2416123
dec 2426120
ian 2516170
feb 2559175
mar 2518187
apr 2513189
mai 2518177
iun 2510153
iul 2512181
aug 259157
sep 2510170
oct 2511173
nov 2512181
dec 2514140
ian 267138
feb 2612146
mar 266154
apr 2614156
mai 267144
iun 2614161
iul 266156
aug 265114
sep 267138
oct 263127

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
05101520252004: 5 rulate, prima înmatriculare2005: 4 rulate, prima înmatriculare2006: 2 rulate, prima înmatriculare2007: 10 rulate, prima înmatriculare2008: 16 rulate, prima înmatriculare2009: 25 rulate, prima înmatriculare2010: 14 rulate, prima înmatriculare2011: 18 rulate, prima înmatriculare2012: 2 rulate, prima înmatriculare2013: 6 rulate, prima înmatriculare2014: 11 rulate, prima înmatriculare2015: 9 rulate, prima înmatriculare2016: 5 rulate, prima înmatriculare2017: 4 rulate, prima înmatriculare2018: 5 rulate, prima înmatriculare2019: 8 rulate, prima înmatriculare2020: 1 rulate, prima înmatriculare2021: 9 rulate, prima înmatriculare2022: 2 rulate, prima înmatriculare2025: 4 noi2026: 10 noi20042005200620072008200920102011201220132014201520162017201820192020202120222023202420252026
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
200405
200504
200602
2007010
2008016
2009025
2010014
2011018
201202
201306
2014011
201509
201605
201704
201805
201908
202001
202109
202202
202300
202400
202540
2026100

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
Monovolume (MPV)170100,0%

Județe

Județe: valoare, vehicule, cotă
Suceava2112,4%
București169,4%
Neamț127,1%
Cluj105,9%
Alba84,7%
Mureș84,7%
Botoșani74,1%
Constanța74,1%
Bihor63,5%
Iași63,5%
Toate (34)
Județe: valoare, vehicule, cotă
Prahova63,5%
Bacău52,9%
Sălaj52,9%
Brașov42,4%
Gorj42,4%
Maramureș42,4%
Timiș42,4%
Arad31,8%
Argeș31,8%
Bistrița-Năsăud31,8%
Buzău31,8%
Covasna31,8%
Ilfov31,8%
Vaslui31,8%
Călărași21,2%
Harghita21,2%
Satu Mare21,2%
Sibiu21,2%
Vâlcea21,2%
Vrancea21,2%
Dolj10,6%
Ialomița10,6%
Mehedinți10,6%
Teleorman10,6%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare15691,8%
Noi148,2%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină15490,6%
Benzină137,6%
GPL21,2%
Hibrid10,6%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică11970,0%
Companie5130,0%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Break9757,1%
Utilizare multiplă (SUV, MPV)7342,9%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
sub 75 kW1911,2%
75-109 kW14585,3%
110-149 kW63,5%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
1000-1399 cmc95,3%
1400-1599 cmc2917,1%
1600-1999 cmc13277,6%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Revânzări

Fișierele DGPCI dau revânzările doar pe marcă și județ, deci nu se pot filtra după combustibil, model sau celelalte criterii alese.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Dezmembrare457,1%
Export342,9%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.