Înmatriculări FORD KUGA, noiembrie 2025

Noi210-10,3% față de anul trecut

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare207+15,6% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Radieri7

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0200400600nov 24: 234 noinov 24: 179 rulate, prima înmatricularedec 24: 231 noidec 24: 189 rulate, prima înmatriculareian 25: 196 noiian 25: 180 rulate, prima înmatricularefeb 25: 326 noifeb 25: 228 rulate, prima înmatricularemar 25: 261 noimar 25: 245 rulate, prima înmatriculareapr 25: 245 noiapr 25: 237 rulate, prima înmatricularemai 25: 184 noimai 25: 208 rulate, prima înmatriculareiun 25: 197 noiiun 25: 222 rulate, prima înmatriculareiul 25: 225 noiiul 25: 236 rulate, prima înmatriculareaug 25: 233 noiaug 25: 203 rulate, prima înmatricularesep 25: 182 noisep 25: 223 rulate, prima înmatriculareoct 25: 193 noioct 25: 230 rulate, prima înmatricularenov 25: 210 noinov 25: 207 rulate, prima înmatricularedec 25: 373 noidec 25: 189 rulate, prima înmatriculareian 26: 99 noiian 26: 186 rulate, prima înmatricularefeb 26: 122 noifeb 26: 225 rulate, prima înmatricularemar 26: 108 noimar 26: 217 rulate, prima înmatriculareapr 26: 126 noiapr 26: 173 rulate, prima înmatricularemai 26: 162 noimai 26: 201 rulate, prima înmatriculareiun 26: 220 noiiun 26: 178 rulate, prima înmatriculareiul 26: 150 noiiul 26: 215 rulate, prima înmatriculareaug 26: 108 noiaug 26: 173 rulate, prima înmatricularesep 26: 119 noisep 26: 179 rulate, prima înmatriculareoct 26: 115 noioct 26: 182 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 24234179
dec 24231189
ian 25196180
feb 25326228
mar 25261245
apr 25245237
mai 25184208
iun 25197222
iul 25225236
aug 25233203
sep 25182223
oct 25193230
nov 25210207
dec 25373189
ian 2699186
feb 26122225
mar 26108217
apr 26126173
mai 26162201
iun 26220178
iul 26150215
aug 26108173
sep 26119179
oct 26115182

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0501001502002502008: 9 rulate, prima înmatriculare2009: 7 rulate, prima înmatriculare2010: 8 rulate, prima înmatriculare2011: 18 rulate, prima înmatriculare2012: 18 rulate, prima înmatriculare2013: 18 rulate, prima înmatriculare2014: 23 rulate, prima înmatriculare2015: 15 rulate, prima înmatriculare2016: 19 rulate, prima înmatriculare2017: 6 rulate, prima înmatriculare2018: 6 rulate, prima înmatriculare2019: 11 rulate, prima înmatriculare2020: 11 rulate, prima înmatriculare2021: 19 rulate, prima înmatriculare2022: 18 rulate, prima înmatriculare2023: 1 rulate, prima înmatriculare2024: 6 noi2025: 204 noi200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
200809
200907
201008
2011018
2012018
2013018
2014023
2015015
2016019
201706
201806
2019011
2020011
2021019
2022018
202301
202460
20252040

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
SUV417100,0%

Județe

Județe: valoare, vehicule, cotă
București9021,6%
Ilfov5613,4%
Dolj225,3%
Cluj163,8%
Constanța163,8%
Bihor153,6%
Galați133,1%
Iași122,9%
Prahova112,6%
Arad102,4%
Toate (41)
Județe: valoare, vehicule, cotă
Brașov102,4%
Timiș92,2%
Bistrița-Năsăud81,9%
Brăila81,9%
Maramureș81,9%
Mureș81,9%
Satu Mare81,9%
Mehedinți71,7%
Sibiu71,7%
Suceava71,7%
Argeș61,4%
Hunedoara61,4%
Sălaj61,4%
Bacău51,2%
Buzău51,2%
Dâmbovița51,2%
Neamț51,2%
Vaslui51,2%
Alba41,0%
Covasna41,0%
Olt41,0%
Botoșani30,7%
Călărași30,7%
Harghita30,7%
Vâlcea30,7%
Vrancea30,7%
Gorj20,5%
Caraș-Severin10,2%
Ialomița10,2%
Teleorman10,2%
Tulcea10,2%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Noi21050,4%
Rulate, prima înmatriculare20749,6%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Hibrid16639,8%
Motorină14033,6%
Benzină11126,6%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică27165,0%
Companie14635,0%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Utilizare multiplă (SUV, MPV)41499,3%
Break30,7%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
75-109 kW8119,4%
110-149 kW33680,6%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
1400-1599 cmc12329,5%
1600-1999 cmc13031,2%
2000-2999 cmc16439,3%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Revânzări

Fișierele DGPCI dau revânzările doar pe marcă și județ, deci nu se pot filtra după combustibil, model sau celelalte criterii alese.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Export685,7%
Dezmembrare114,3%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.