Înmatriculări VOLVO V50, noiembrie 2023

Noi0

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare39-17,0% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Radieri6

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0204060nov 24: 44 rulate, prima înmatricularedec 24: 43 rulate, prima înmatriculareian 25: 42 rulate, prima înmatricularefeb 25: 38 rulate, prima înmatricularemar 25: 43 rulate, prima înmatriculareapr 25: 51 rulate, prima înmatricularemai 25: 43 rulate, prima înmatriculareiun 25: 35 rulate, prima înmatriculareiul 25: 43 rulate, prima înmatriculareaug 25: 35 rulate, prima înmatricularesep 25: 46 rulate, prima înmatriculareoct 25: 38 rulate, prima înmatricularenov 25: 34 rulate, prima înmatricularedec 25: 28 rulate, prima înmatriculareian 26: 28 rulate, prima înmatricularefeb 26: 23 rulate, prima înmatricularemar 26: 27 rulate, prima înmatriculareapr 26: 19 rulate, prima înmatricularemai 26: 17 rulate, prima înmatriculareiun 26: 29 rulate, prima înmatriculareiul 26: 30 rulate, prima înmatriculareaug 26: 18 rulate, prima înmatricularesep 26: 20 rulate, prima înmatriculareoct 26: 28 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 24044
dec 24043
ian 25042
feb 25038
mar 25043
apr 25051
mai 25043
iun 25035
iul 25043
aug 25035
sep 25046
oct 25038
nov 25034
dec 25028
ian 26028
feb 26023
mar 26027
apr 26019
mai 26017
iun 26029
iul 26030
aug 26018
sep 26020
oct 26028

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
024682002: 1 rulate, prima înmatriculare2004: 2 rulate, prima înmatriculare2005: 8 rulate, prima înmatriculare2006: 2 rulate, prima înmatriculare2007: 3 rulate, prima înmatriculare2008: 7 rulate, prima înmatriculare2009: 7 rulate, prima înmatriculare2010: 5 rulate, prima înmatriculare2011: 2 rulate, prima înmatriculare2012: 2 rulate, prima înmatriculare20022003200420052006200720082009201020112012
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
200201
200300
200402
200508
200602
200703
200807
200907
201005
201102
201202

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
Compacte (C)39100,0%

Județe

Județe: valoare, vehicule, cotă
Hunedoara410,3%
Vrancea410,3%
Argeș37,7%
Suceava37,7%
Timiș37,7%
Alba25,1%
Brașov25,1%
Maramureș25,1%
Vaslui25,1%
Bihor12,6%
Toate (23)
Județe: valoare, vehicule, cotă
Bistrița-Năsăud12,6%
București12,6%
Cluj12,6%
Covasna12,6%
Gorj12,6%
Harghita12,6%
Ialomița12,6%
Olt12,6%
Prahova12,6%
Sălaj12,6%
Satu Mare12,6%
Teleorman12,6%
Tulcea12,6%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare39100,0%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină3897,4%
Benzină12,6%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică3897,4%
Companie12,6%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Break2769,2%
Utilizare multiplă (SUV, MPV)1230,8%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
75-109 kW3897,4%
110-149 kW12,6%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
1400-1599 cmc1948,7%
1600-1999 cmc1948,7%
2000-2999 cmc12,6%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Revânzări

Fișierele DGPCI dau revânzările doar pe marcă și județ, deci nu se pot filtra după combustibil, model sau celelalte criterii alese.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Dezmembrare350,0%
Export350,0%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.