Înmatriculări RENAULT KADJAR, octombrie 2026

Noi0

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare252-19,7% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Radieri2

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0100200300400nov 24: 185 rulate, prima înmatricularedec 24: 195 rulate, prima înmatriculareian 25: 179 rulate, prima înmatricularefeb 25: 253 rulate, prima înmatricularemar 25: 263 rulate, prima înmatriculareapr 25: 269 rulate, prima înmatricularemai 25: 292 rulate, prima înmatriculareiun 25: 301 rulate, prima înmatriculareiul 25: 292 rulate, prima înmatriculareaug 25: 295 rulate, prima înmatricularesep 25: 274 rulate, prima înmatriculareoct 25: 314 rulate, prima înmatricularenov 25: 1 noinov 25: 280 rulate, prima înmatricularedec 25: 284 rulate, prima înmatriculareian 26: 242 rulate, prima înmatricularefeb 26: 1 noifeb 26: 300 rulate, prima înmatricularemar 26: 319 rulate, prima înmatriculareapr 26: 282 rulate, prima înmatricularemai 26: 293 rulate, prima înmatriculareiun 26: 1 noiiun 26: 276 rulate, prima înmatriculareiul 26: 297 rulate, prima înmatriculareaug 26: 272 rulate, prima înmatricularesep 26: 282 rulate, prima înmatriculareoct 26: 252 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 240185
dec 240195
ian 250179
feb 250253
mar 250263
apr 250269
mai 250292
iun 250301
iul 250292
aug 250295
sep 250274
oct 250314
nov 251280
dec 250284
ian 260242
feb 261300
mar 260319
apr 260282
mai 260293
iun 261276
iul 260297
aug 260272
sep 260282
oct 260252

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0204060802015: 50 rulate, prima înmatriculare2016: 67 rulate, prima înmatriculare2017: 45 rulate, prima înmatriculare2018: 25 rulate, prima înmatriculare2019: 44 rulate, prima înmatriculare2020: 11 rulate, prima înmatriculare2021: 7 rulate, prima înmatriculare2022: 3 rulate, prima înmatriculare20152016201720182019202020212022
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
2015050
2016067
2017045
2018025
2019044
2020011
202107
202203

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
SUV252100,0%

Județe

Județe: valoare, vehicule, cotă
Argeș259,9%
Maramureș187,1%
Prahova166,3%
Dolj145,6%
Dâmbovița124,8%
Olt124,8%
Bacău83,2%
București83,2%
Galați83,2%
Suceava83,2%
Toate (40)
Județe: valoare, vehicule, cotă
Timiș83,2%
Bihor72,8%
Cluj72,8%
Constanța72,8%
Iași72,8%
Brașov62,4%
Gorj62,4%
Ilfov62,4%
Neamț62,4%
Brăila52,0%
Buzău52,0%
Bistrița-Năsăud41,6%
Botoșani41,6%
Mehedinți41,6%
Sibiu41,6%
Teleorman41,6%
Vâlcea41,6%
Caraș-Severin31,2%
Mureș31,2%
Satu Mare31,2%
Vaslui31,2%
Vrancea31,2%
Alba20,8%
Covasna20,8%
Giurgiu20,8%
Harghita20,8%
Ialomița20,8%
Tulcea20,8%
Arad10,4%
Hunedoara10,4%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare252100,0%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină17870,6%
Benzină7429,4%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică23392,5%
Companie197,5%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Break25199,6%
Cupeu10,4%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
75-109 kW24396,4%
110-149 kW93,6%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
1000-1399 cmc7329,0%
1400-1599 cmc17870,6%
1600-1999 cmc10,4%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Revânzări

Fișierele DGPCI dau revânzările doar pe marcă și județ, deci nu se pot filtra după combustibil, model sau celelalte criterii alese.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Dezmembrare2100,0%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.