Înmatriculări CHERY, noiembrie 2025

Noi107

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare0-100,0% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Revânzări0

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri2

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0100200300400500nov 24: 1 rulate, prima înmatriculareiul 25: 1 noiaug 25: 9 noisep 25: 25 noioct 25: 41 noinov 25: 107 noidec 25: 281 noiian 26: 212 noifeb 26: 318 noimar 26: 340 noiapr 26: 356 noiapr 26: 1 rulate, prima înmatricularemai 26: 381 noiiun 26: 404 noiiun 26: 1 rulate, prima înmatriculareiul 26: 341 noiaug 26: 225 noisep 26: 217 noioct 26: 250 noinov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 2401
dec 2400
ian 2500
feb 2500
mar 2500
apr 2500
mai 2500
iun 2500
iul 2510
aug 2590
sep 25250
oct 25410
nov 251070
dec 252810
ian 262120
feb 263180
mar 263400
apr 263561
mai 263810
iun 264041
iul 263410
aug 262250
sep 262170
oct 262500

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0501001502025: 107 noi2025
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
20251070

Modele

Grupate pe familii de eParc: 320D intră la Seria 3, C 220 la Clasa C.

Modele: valoare, vehicule, cotă
TIGGO76560,7%
TIGGO83532,7%
TIGGO465,6%
TIGGO910,9%

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
SUV107100,0%

Județe

Județe: valoare, vehicule, cotă
București6560,7%
Mureș54,7%
Iași43,7%
Timiș43,7%
Cluj32,8%
Hunedoara32,8%
Vâlcea32,8%
Bistrița-Năsăud21,9%
Botoșani21,9%
Constanța21,9%
Toate (22)
Județe: valoare, vehicule, cotă
Ilfov21,9%
Maramureș21,9%
Alba10,9%
Bacău10,9%
Brăila10,9%
Brașov10,9%
Dolj10,9%
Giurgiu10,9%
Prahova10,9%
Satu Mare10,9%
Suceava10,9%
Tulcea10,9%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Noi107100,0%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Benzină7166,4%
Hibrid3633,6%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Companie7469,2%
Persoană fizică3330,8%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Berlină cu hayon7166,4%
Utilizare multiplă (SUV, MPV)3633,6%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
sub 75 kW65,6%
75-109 kW10194,4%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
1400-1599 cmc107100,0%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Export150,0%
Înmatriculat pentru export150,0%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.