Înmatriculări VOLVO în județul Caraș-Severin, mai 2025

Noi0-100,0% față de anul trecut

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare14+250,0% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Revânzări2-50,0% față de anul trecut

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri0

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
051015nov 24: 14 rulate, prima înmatricularedec 24: 5 rulate, prima înmatriculareian 25: 6 rulate, prima înmatricularefeb 25: 4 rulate, prima înmatricularemar 25: 10 rulate, prima înmatriculareapr 25: 14 rulate, prima înmatricularemai 25: 14 rulate, prima înmatriculareiun 25: 8 rulate, prima înmatriculareiul 25: 1 noiiul 25: 6 rulate, prima înmatriculareaug 25: 5 rulate, prima înmatricularesep 25: 13 rulate, prima înmatriculareoct 25: 1 noioct 25: 9 rulate, prima înmatricularenov 25: 1 noinov 25: 5 rulate, prima înmatricularedec 25: 9 rulate, prima înmatriculareian 26: 3 rulate, prima înmatricularefeb 26: 1 noifeb 26: 10 rulate, prima înmatricularemar 26: 1 noimar 26: 3 rulate, prima înmatriculareapr 26: 4 rulate, prima înmatricularemai 26: 1 noimai 26: 2 rulate, prima înmatriculareiun 26: 3 rulate, prima înmatriculareiul 26: 6 rulate, prima înmatriculareaug 26: 9 rulate, prima înmatricularesep 26: 9 rulate, prima înmatriculareoct 26: 2 noioct 26: 5 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 24014
dec 2405
ian 2506
feb 2504
mar 25010
apr 25014
mai 25014
iun 2508
iul 2516
aug 2505
sep 25013
oct 2519
nov 2515
dec 2509
ian 2603
feb 26110
mar 2613
apr 2604
mai 2612
iun 2603
iul 2606
aug 2609
sep 2609
oct 2625

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
01232005: 1 rulate, prima înmatriculare2008: 2 rulate, prima înmatriculare2010: 1 rulate, prima înmatriculare2011: 3 rulate, prima înmatriculare2012: 1 rulate, prima înmatriculare2013: 2 rulate, prima înmatriculare2015: 1 rulate, prima înmatriculare2016: 1 rulate, prima înmatriculare2018: 1 rulate, prima înmatriculare2019: 1 rulate, prima înmatriculare200520062007200820092010201120122013201420152016201720182019
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
200501
200600
200700
200802
200900
201001
201103
201201
201302
201400
201501
201601
201700
201801
201901

Modele

Grupate pe familii de eParc: 320D intră la Seria 3, C 220 la Clasa C.

Modele: valoare, vehicule, cotă
XC60321,4%
XC90321,4%
S60214,3%
C3017,1%
S4017,1%
S8017,1%
V4017,1%
V5017,1%
V6017,1%

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
SUV642,9%
Compacte (C)428,6%
Medii (D)321,4%
Mari și de lux (E)17,1%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare14100,0%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină1178,6%
Hibrid214,3%
Benzină17,1%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică1392,9%
Companie17,1%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Break535,7%
Berlină428,6%
Utilizare multiplă (SUV, MPV)428,6%
Cupeu17,1%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
75-109 kW428,6%
110-149 kW642,9%
150-219 kW321,4%
220 kW și peste17,1%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
1400-1599 cmc214,3%
1600-1999 cmc642,9%
2000-2999 cmc642,9%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.