Înmatriculări VOLKSWAGEN în județul Teleorman, noiembrie 2025

Noi4

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare43-14,0% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Revânzări194+34,7% față de anul trecut

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri9

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
020406080nov 24: 50 rulate, prima înmatricularedec 24: 2 noidec 24: 48 rulate, prima înmatriculareian 25: 1 noiian 25: 61 rulate, prima înmatricularefeb 25: 1 noifeb 25: 52 rulate, prima înmatricularemar 25: 59 rulate, prima înmatriculareapr 25: 1 noiapr 25: 78 rulate, prima înmatricularemai 25: 43 rulate, prima înmatriculareiun 25: 51 rulate, prima înmatriculareiul 25: 57 rulate, prima înmatriculareaug 25: 1 noiaug 25: 62 rulate, prima înmatricularesep 25: 2 noisep 25: 43 rulate, prima înmatriculareoct 25: 75 rulate, prima înmatricularenov 25: 4 noinov 25: 43 rulate, prima înmatricularedec 25: 3 noidec 25: 61 rulate, prima înmatriculareian 26: 1 noiian 26: 30 rulate, prima înmatricularefeb 26: 1 noifeb 26: 41 rulate, prima înmatricularemar 26: 47 rulate, prima înmatriculareapr 26: 1 noiapr 26: 36 rulate, prima înmatricularemai 26: 1 noimai 26: 38 rulate, prima înmatriculareiun 26: 1 noiiun 26: 37 rulate, prima înmatriculareiul 26: 1 noiiul 26: 44 rulate, prima înmatriculareaug 26: 2 noiaug 26: 51 rulate, prima înmatricularesep 26: 41 rulate, prima înmatriculareoct 26: 31 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 24050
dec 24248
ian 25161
feb 25152
mar 25059
apr 25178
mai 25043
iun 25051
iul 25057
aug 25162
sep 25243
oct 25075
nov 25443
dec 25361
ian 26130
feb 26141
mar 26047
apr 26136
mai 26138
iun 26137
iul 26144
aug 26251
sep 26041
oct 26031

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
02462004: 2 rulate, prima înmatriculare2005: 2 rulate, prima înmatriculare2006: 2 rulate, prima înmatriculare2008: 6 rulate, prima înmatriculare2009: 3 rulate, prima înmatriculare2010: 6 rulate, prima înmatriculare2011: 6 rulate, prima înmatriculare2012: 4 rulate, prima înmatriculare2013: 3 rulate, prima înmatriculare2014: 3 rulate, prima înmatriculare2016: 1 rulate, prima înmatriculare2017: 1 rulate, prima înmatriculare2020: 2 rulate, prima înmatriculare2021: 2 rulate, prima înmatriculare2025: 4 noi2004200520062007200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
200402
200502
200602
200700
200806
200903
201006
201106
201204
201303
201403
201500
201601
201701
201800
201900
202002
202102
202200
202300
202400
202540

Modele

Grupate pe familii de eParc: 320D intră la Seria 3, C 220 la Clasa C.

Modele: valoare, vehicule, cotă
GOLF1327,7%
PASSAT714,9%
TOURAN612,8%
CC510,6%
TIGUAN510,6%
TOUAREG48,5%
CADDY24,3%
POLO24,3%
MULTIVAN12,1%
T-ROC12,1%
Toate (11)
Modele: valoare, vehicule, cotă
TRANSPORTER12,1%

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
Compacte (C)1327,7%
Medii (D)1225,5%
Monovolume (MPV)1021,3%
SUV1021,3%
Mici (B)24,3%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare4391,5%
Noi48,5%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină3983,0%
Benzină510,6%
Hibrid36,4%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică4391,5%
Companie48,5%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Break3166,0%
Berlină714,9%
Utilizare multiplă (SUV, MPV)714,9%
Berlină cu hayon24,3%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
sub 75 kW24,3%
75-109 kW3166,0%
110-149 kW1021,3%
150-219 kW36,4%
220 kW și peste12,1%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
sub 1000 cmc12,1%
1000-1399 cmc48,5%
1400-1599 cmc1225,5%
1600-1999 cmc2553,2%
2000-2999 cmc510,6%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Dezmembrare777,8%
Export222,2%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.