Înmatriculări VOLKSWAGEN în județul Satu Mare, octombrie 2026

Noi3+200,0% față de anul trecut

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare118-21,3% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Revânzări202-8,2% față de anul trecut

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri33

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
050100150200nov 24: 1 noinov 24: 135 rulate, prima înmatricularedec 24: 1 noidec 24: 131 rulate, prima înmatriculareian 25: 1 noiian 25: 105 rulate, prima înmatricularefeb 25: 164 rulate, prima înmatricularemar 25: 162 rulate, prima înmatriculareapr 25: 1 noiapr 25: 172 rulate, prima înmatricularemai 25: 135 rulate, prima înmatriculareiun 25: 3 noiiun 25: 118 rulate, prima înmatriculareiul 25: 134 rulate, prima înmatriculareaug 25: 2 noiaug 25: 128 rulate, prima înmatricularesep 25: 2 noisep 25: 128 rulate, prima înmatriculareoct 25: 1 noioct 25: 150 rulate, prima înmatricularenov 25: 119 rulate, prima înmatricularedec 25: 2 noidec 25: 101 rulate, prima înmatriculareian 26: 2 noiian 26: 97 rulate, prima înmatricularefeb 26: 4 noifeb 26: 115 rulate, prima înmatricularemar 26: 126 rulate, prima înmatriculareapr 26: 3 noiapr 26: 158 rulate, prima înmatricularemai 26: 107 rulate, prima înmatriculareiun 26: 3 noiiun 26: 104 rulate, prima înmatriculareiul 26: 1 noiiul 26: 122 rulate, prima înmatriculareaug 26: 105 rulate, prima înmatricularesep 26: 127 rulate, prima înmatriculareoct 26: 3 noioct 26: 118 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 241135
dec 241131
ian 251105
feb 250164
mar 250162
apr 251172
mai 250135
iun 253118
iul 250134
aug 252128
sep 252128
oct 251150
nov 250119
dec 252101
ian 26297
feb 264115
mar 260126
apr 263158
mai 260107
iun 263104
iul 261122
aug 260105
sep 260127
oct 263118

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
051015< 2002: 3 rulate, prima înmatriculare2003: 2 rulate, prima înmatriculare2004: 3 rulate, prima înmatriculare2005: 1 rulate, prima înmatriculare2006: 7 rulate, prima înmatriculare2007: 8 rulate, prima înmatriculare2008: 6 rulate, prima înmatriculare2009: 10 rulate, prima înmatriculare2010: 14 rulate, prima înmatriculare2011: 15 rulate, prima înmatriculare2012: 10 rulate, prima înmatriculare2013: 4 rulate, prima înmatriculare2014: 4 rulate, prima înmatriculare2015: 7 rulate, prima înmatriculare2016: 3 rulate, prima înmatriculare2017: 3 rulate, prima înmatriculare2018: 4 rulate, prima înmatriculare2019: 3 rulate, prima înmatriculare2020: 3 rulate, prima înmatriculare2021: 1 rulate, prima înmatriculare2022: 4 rulate, prima înmatriculare2023: 1 rulate, prima înmatriculare2024: 2 rulate, prima înmatriculare2026: 3 noi< 2002200320052007200920112013201520172019202120232025
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
< 200203
200200
200302
200403
200501
200607
200708
200806
2009010
2010014
2011015
2012010
201304
201404
201507
201603
201703
201804
201903
202003
202101
202204
202301
202402
202500
202630

Modele

Grupate pe familii de eParc: 320D intră la Seria 3, C 220 la Clasa C.

Modele: valoare, vehicule, cotă
GOLF2722,3%
PASSAT2419,8%
POLO1310,7%
TIGUAN1310,7%
TOURAN129,9%
GOLF PLUS86,6%
TOUAREG54,1%
SHARAN43,3%
CC21,7%
GOLF SPORTSVAN21,7%
Toate (20)
Modele: valoare, vehicule, cotă
JETTA21,7%
EOS10,8%
GOLF GTE10,8%
ID 410,8%
MULTIVAN10,8%
SCIROCCO10,8%
SUPER BEETLE CONVERTIBLE10,8%
T-CROSS10,8%
T-ROC10,8%
UP10,8%

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
Compacte (C)3024,8%
Monovolume (MPV)2722,3%
Medii (D)2621,5%
SUV2117,4%
Mici (B)1310,7%
Sport21,7%
Neclasificate10,8%
Mini (A)10,8%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare11897,5%
Noi32,5%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină7763,6%
Benzină3932,2%
Hibrid43,3%
Electric10,8%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică11090,9%
Companie119,1%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Break8267,8%
Berlină cu hayon1714,0%
Utilizare multiplă (SUV, MPV)108,3%
Berlină86,6%
Cabriolet32,5%
Cupeu10,8%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
sub 75 kW2218,2%
75-109 kW6957,0%
110-149 kW2419,8%
150-219 kW54,1%
Necompletat10,8%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
sub 1000 cmc21,7%
1000-1399 cmc3327,3%
1400-1599 cmc2621,5%
1600-1999 cmc5343,8%
2000-2999 cmc65,0%
Necompletat10,8%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Dezmembrare3297,0%
Export13,0%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.