Înmatriculări TOYOTA în județul Neamț, iulie 2026

Noi13-27,8% față de anul trecut

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare21+40,0% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Revânzări36+63,6% față de anul trecut

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri1

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
010203040nov 24: 13 noinov 24: 9 rulate, prima înmatricularedec 24: 15 noidec 24: 9 rulate, prima înmatriculareian 25: 16 noiian 25: 9 rulate, prima înmatricularefeb 25: 9 noifeb 25: 16 rulate, prima înmatricularemar 25: 5 noimar 25: 18 rulate, prima înmatriculareapr 25: 14 noiapr 25: 12 rulate, prima înmatricularemai 25: 5 noimai 25: 15 rulate, prima înmatriculareiun 25: 10 noiiun 25: 24 rulate, prima înmatriculareiul 25: 18 noiiul 25: 15 rulate, prima înmatriculareaug 25: 26 noiaug 25: 13 rulate, prima înmatricularesep 25: 9 noisep 25: 23 rulate, prima înmatriculareoct 25: 12 noioct 25: 12 rulate, prima înmatricularenov 25: 8 noinov 25: 14 rulate, prima înmatricularedec 25: 24 noidec 25: 12 rulate, prima înmatriculareian 26: 12 noiian 26: 18 rulate, prima înmatricularefeb 26: 7 noifeb 26: 16 rulate, prima înmatricularemar 26: 14 noimar 26: 17 rulate, prima înmatriculareapr 26: 5 noiapr 26: 13 rulate, prima înmatricularemai 26: 15 noimai 26: 18 rulate, prima înmatriculareiun 26: 17 noiiun 26: 14 rulate, prima înmatriculareiul 26: 13 noiiul 26: 21 rulate, prima înmatriculareaug 26: 15 noiaug 26: 9 rulate, prima înmatricularesep 26: 20 noisep 26: 7 rulate, prima înmatriculareoct 26: 21 noioct 26: 15 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 24139
dec 24159
ian 25169
feb 25916
mar 25518
apr 251412
mai 25515
iun 251024
iul 251815
aug 252613
sep 25923
oct 251212
nov 25814
dec 252412
ian 261218
feb 26716
mar 261417
apr 26513
mai 261518
iun 261714
iul 261321
aug 26159
sep 26207
oct 262115

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
051015< 2002: 1 rulate, prima înmatriculare2002: 1 rulate, prima înmatriculare2003: 1 rulate, prima înmatriculare2004: 1 rulate, prima înmatriculare2007: 1 rulate, prima înmatriculare2012: 1 rulate, prima înmatriculare2013: 1 rulate, prima înmatriculare2014: 3 rulate, prima înmatriculare2015: 2 rulate, prima înmatriculare2016: 1 rulate, prima înmatriculare2017: 1 rulate, prima înmatriculare2018: 1 rulate, prima înmatriculare2019: 1 rulate, prima înmatriculare2020: 1 rulate, prima înmatriculare2021: 1 rulate, prima înmatriculare2022: 2 rulate, prima înmatriculare2023: 1 rulate, prima înmatriculare2025: 1 noi2026: 12 noi< 2002200320052007200920112013201520172019202120232025
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
< 200201
200201
200301
200401
200500
200600
200701
200800
200900
201000
201100
201201
201301
201403
201502
201601
201701
201801
201901
202001
202101
202202
202301
202400
202510
2026120

Modele

Grupate pe familii de eParc: 320D intră la Seria 3, C 220 la Clasa C.

Modele: valoare, vehicule, cotă
RAV41235,3%
AURIS514,7%
C-HR514,7%
COROLLA514,7%
YARIS411,8%
AVENSIS12,9%
AYGO12,9%
YARIS CROSS12,9%

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
SUV1852,9%
Compacte (C)1029,4%
Mici (B)411,8%
Mini (A)12,9%
Medii (D)12,9%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare2161,8%
Noi1338,2%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Hibrid2676,5%
Motorină617,6%
Benzină25,9%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică2676,5%
Companie823,5%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Break1338,2%
Berlină cu hayon926,5%
Utilizare multiplă (SUV, MPV)926,5%
Berlină38,8%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
sub 75 kW2058,8%
75-109 kW1132,4%
110-149 kW38,8%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
sub 1000 cmc12,9%
1400-1599 cmc617,6%
1600-1999 cmc1955,9%
2000-2999 cmc823,5%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Dezmembrare1100,0%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.