Înmatriculări TOYOTA în județul Bacău, octombrie 2022

Noi18+100,0% față de anul trecut

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare25+8,7% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Radieri2

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
01020304050nov 24: 12 noinov 24: 18 rulate, prima înmatricularedec 24: 17 noidec 24: 9 rulate, prima înmatriculareian 25: 7 noiian 25: 12 rulate, prima înmatricularefeb 25: 12 noifeb 25: 17 rulate, prima înmatricularemar 25: 7 noimar 25: 9 rulate, prima înmatriculareapr 25: 8 noiapr 25: 19 rulate, prima înmatricularemai 25: 8 noimai 25: 19 rulate, prima înmatriculareiun 25: 9 noiiun 25: 13 rulate, prima înmatriculareiul 25: 14 noiiul 25: 12 rulate, prima înmatriculareaug 25: 32 noiaug 25: 17 rulate, prima înmatricularesep 25: 15 noisep 25: 17 rulate, prima înmatriculareoct 25: 16 noioct 25: 22 rulate, prima înmatricularenov 25: 9 noinov 25: 21 rulate, prima înmatricularedec 25: 21 noidec 25: 25 rulate, prima înmatriculareian 26: 6 noiian 26: 24 rulate, prima înmatricularefeb 26: 13 noifeb 26: 21 rulate, prima înmatricularemar 26: 9 noimar 26: 18 rulate, prima înmatriculareapr 26: 8 noiapr 26: 18 rulate, prima înmatricularemai 26: 14 noimai 26: 9 rulate, prima înmatriculareiun 26: 17 noiiun 26: 18 rulate, prima înmatriculareiul 26: 19 noiiul 26: 15 rulate, prima înmatriculareaug 26: 15 noiaug 26: 12 rulate, prima înmatricularesep 26: 28 noisep 26: 13 rulate, prima înmatriculareoct 26: 16 noioct 26: 12 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 241218
dec 24179
ian 25712
feb 251217
mar 2579
apr 25819
mai 25819
iun 25913
iul 251412
aug 253217
sep 251517
oct 251622
nov 25921
dec 252125
ian 26624
feb 261321
mar 26918
apr 26818
mai 26149
iun 261718
iul 261915
aug 261512
sep 262813
oct 261612

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
051015202002: 2 rulate, prima înmatriculare2003: 1 rulate, prima înmatriculare2005: 1 rulate, prima înmatriculare2006: 1 rulate, prima înmatriculare2007: 3 rulate, prima înmatriculare2009: 1 rulate, prima înmatriculare2010: 1 rulate, prima înmatriculare2012: 1 rulate, prima înmatriculare2013: 2 rulate, prima înmatriculare2014: 3 rulate, prima înmatriculare2015: 1 rulate, prima înmatriculare2016: 2 rulate, prima înmatriculare2017: 2 rulate, prima înmatriculare2018: 1 rulate, prima înmatriculare2019: 2 rulate, prima înmatriculare2020: 1 rulate, prima înmatriculare2022: 18 noi200220032004200520062007200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
200202
200301
200400
200501
200601
200703
200800
200901
201001
201100
201201
201302
201403
201501
201602
201702
201801
201902
202001
202100
2022180

Modele

Grupate pe familii de eParc: 320D intră la Seria 3, C 220 la Clasa C.

Modele: valoare, vehicule, cotă
RAV41330,2%
AURIS614,0%
YARIS614,0%
YARIS CROSS614,0%
C-HR37,0%
LAND CRUISER24,7%
PRIUS24,7%
PROACE24,7%
AVENSIS12,3%
AYGO X12,3%
Toate (11)
Modele: valoare, vehicule, cotă
COROLLA VERSO12,3%

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
SUV2558,1%
Compacte (C)818,6%
Mici (B)614,0%
Monovolume (MPV)37,0%
Medii (D)12,3%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare2558,1%
Noi1841,9%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Hibrid2353,5%
Benzină1023,3%
Motorină1023,3%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică3581,4%
Companie818,6%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Berlină cu hayon1841,9%
Utilizare multiplă (SUV, MPV)1534,9%
Break1023,3%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
sub 75 kW2046,5%
75-109 kW1023,3%
110-149 kW1330,2%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
sub 1000 cmc24,7%
1000-1399 cmc24,7%
1400-1599 cmc1330,2%
1600-1999 cmc1432,6%
2000-2999 cmc1227,9%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Revânzări

Pentru perioada aleasă, cifrele DGPCI pe județe nu se adună la totalul lor, așa că nu le afișăm.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Dezmembrare2100,0%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.