Înmatriculări SSANGYONG în județul Vaslui, iunie 2025

Noi5-28,6% față de anul trecut

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare1

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Revânzări1-66,7% față de anul trecut

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri0

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
051015nov 24: 3 noidec 24: 4 noiian 25: 2 noifeb 25: 5 noifeb 25: 1 rulate, prima înmatricularemar 25: 7 noiapr 25: 2 noimai 25: 3 noiiun 25: 5 noiiun 25: 1 rulate, prima înmatriculareiul 25: 5 noiiul 25: 1 rulate, prima înmatriculareaug 25: 3 noisep 25: 4 noioct 25: 1 noioct 25: 2 rulate, prima înmatricularenov 25: 5 noinov 25: 1 rulate, prima înmatricularedec 25: 13 noiian 26: 1 noiapr 26: 5 noimai 26: 1 noiiun 26: 7 noinov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 2430
dec 2440
ian 2520
feb 2551
mar 2570
apr 2520
mai 2530
iun 2551
iul 2551
aug 2530
sep 2540
oct 2512
nov 2551
dec 25130
ian 2610
feb 2600
mar 2600
apr 2650
mai 2610
iun 2670
iul 2600
aug 2600
sep 2600
oct 2600

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0123452012: 1 rulate, prima înmatriculare2024: 5 noi2012201320142015201620172018201920202021202220232024
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
201201
201300
201400
201500
201600
201700
201800
201900
202000
202100
202200
202300
202450

Modele

Grupate pe familii de eParc: 320D intră la Seria 3, C 220 la Clasa C.

Modele: valoare, vehicule, cotă
TIVOLI233,3%
TORRES233,3%
ACTYON116,7%
KORANDO116,7%

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
SUV6100,0%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Noi583,3%
Rulate, prima înmatriculare116,7%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Benzină466,7%
Electric116,7%
Motorină116,7%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Companie350,0%
Persoană fizică350,0%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Break6100,0%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
110-149 kW583,3%
Necompletat116,7%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
1400-1599 cmc466,7%
1600-1999 cmc116,7%
Necompletat116,7%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.