Înmatriculări SSANGYONG în județul Satu Mare, martie 2024

Noi6-14,3% față de anul trecut

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare10,0% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Revânzări10,0% față de anul trecut

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri0

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
05101520nov 24: 1 noinov 24: 1 rulate, prima înmatricularedec 24: 1 noiian 25: 6 noifeb 25: 3 noimar 25: 3 noiapr 25: 2 noimai 25: 4 noiiun 25: 4 noiiun 25: 1 rulate, prima înmatriculareiul 25: 1 noiiul 25: 1 rulate, prima înmatriculareaug 25: 1 noisep 25: 2 noioct 25: 4 noinov 25: 4 noinov 25: 1 rulate, prima înmatricularedec 25: 17 noiian 26: 3 noifeb 26: 1 noifeb 26: 1 rulate, prima înmatricularemar 26: 1 noiapr 26: 2 noimai 26: 2 noiiun 26: 15 noinov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 2411
dec 2410
ian 2560
feb 2530
mar 2530
apr 2520
mai 2540
iun 2541
iul 2511
aug 2510
sep 2520
oct 2540
nov 2541
dec 25170
ian 2630
feb 2611
mar 2610
apr 2620
mai 2620
iun 26150
iul 2600
aug 2600
sep 2600
oct 2600

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
02462018: 1 rulate, prima înmatriculare2023: 6 noi201820192020202120222023
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
201801
201900
202000
202100
202200
202360

Modele

Grupate pe familii de eParc: 320D intră la Seria 3, C 220 la Clasa C.

Modele: valoare, vehicule, cotă
KORANDO457,1%
TIVOLI114,3%
TIVOLI GRAND114,3%
XLV114,3%

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
SUV7100,0%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Noi685,7%
Rulate, prima înmatriculare114,3%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Benzină685,7%
Motorină114,3%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică7100,0%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Break7100,0%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
75-109 kW114,3%
110-149 kW685,7%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
1400-1599 cmc7100,0%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.