Înmatriculări SKODA în județul Vrancea, iulie 2022

Noi3-62,5% față de anul trecut

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare25+19,0% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Radieri2

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
01020304050nov 24: 1 noinov 24: 19 rulate, prima înmatricularedec 24: 2 noidec 24: 27 rulate, prima înmatriculareian 25: 4 noiian 25: 22 rulate, prima înmatricularefeb 25: 3 noifeb 25: 24 rulate, prima înmatricularemar 25: 1 noimar 25: 27 rulate, prima înmatriculareapr 25: 20 rulate, prima înmatricularemai 25: 1 noimai 25: 15 rulate, prima înmatriculareiun 25: 1 noiiun 25: 23 rulate, prima înmatriculareiul 25: 2 noiiul 25: 27 rulate, prima înmatriculareaug 25: 3 noiaug 25: 19 rulate, prima înmatricularesep 25: 2 noisep 25: 23 rulate, prima înmatriculareoct 25: 2 noioct 25: 23 rulate, prima înmatricularenov 25: 2 noinov 25: 16 rulate, prima înmatricularedec 25: 1 noidec 25: 22 rulate, prima înmatriculareian 26: 4 noiian 26: 22 rulate, prima înmatricularefeb 26: 1 noifeb 26: 23 rulate, prima înmatricularemar 26: 3 noimar 26: 36 rulate, prima înmatriculareapr 26: 2 noiapr 26: 27 rulate, prima înmatricularemai 26: 1 noimai 26: 20 rulate, prima înmatriculareiun 26: 3 noiiun 26: 23 rulate, prima înmatriculareiul 26: 1 noiiul 26: 41 rulate, prima înmatriculareaug 26: 13 rulate, prima înmatricularesep 26: 13 rulate, prima înmatriculareoct 26: 40 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 24119
dec 24227
ian 25422
feb 25324
mar 25127
apr 25020
mai 25115
iun 25123
iul 25227
aug 25319
sep 25223
oct 25223
nov 25216
dec 25122
ian 26422
feb 26123
mar 26336
apr 26227
mai 26120
iun 26323
iul 26141
aug 26013
sep 26013
oct 26040

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0123451998: 1 rulate, prima înmatriculare2005: 1 rulate, prima înmatriculare2006: 2 rulate, prima înmatriculare2007: 5 rulate, prima înmatriculare2008: 1 rulate, prima înmatriculare2009: 1 rulate, prima înmatriculare2010: 3 rulate, prima înmatriculare2011: 5 rulate, prima înmatriculare2012: 1 rulate, prima înmatriculare2013: 1 rulate, prima înmatriculare2014: 1 rulate, prima înmatriculare2015: 1 rulate, prima înmatriculare2016: 2 rulate, prima înmatriculare2021: 1 noi2022: 2 noi1998200020022004200620082010201220142016201820202022
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
199801
199900
200000
200100
200200
200300
200400
200501
200602
200705
200801
200901
201003
201105
201201
201301
201401
201501
201602
201700
201800
201900
202000
202110
202220

Modele

Grupate pe familii de eParc: 320D intră la Seria 3, C 220 la Clasa C.

Modele: valoare, vehicule, cotă
OCTAVIA1242,9%
FABIA828,6%
SUPERB414,3%
ROOMSTER27,1%
KAMIQ13,6%
RAPID13,6%

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
Compacte (C)1242,9%
Mici (B)932,1%
Medii (D)414,3%
Monovolume (MPV)27,1%
SUV13,6%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare2589,3%
Noi310,7%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină1657,1%
Benzină1242,9%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică2589,3%
Companie310,7%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Break1139,3%
Berlină cu hayon828,6%
Berlină725,0%
Utilizare multiplă (SUV, MPV)27,1%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
sub 75 kW1139,3%
75-109 kW1657,1%
110-149 kW13,6%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
sub 1000 cmc310,7%
1000-1399 cmc828,6%
1400-1599 cmc828,6%
1600-1999 cmc932,1%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Revânzări

Pentru perioada aleasă, cifrele DGPCI pe județe nu se adună la totalul lor, așa că nu le afișăm.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Dezmembrare2100,0%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.