Înmatriculări RENAULT TALISMAN în județul Prahova, decembrie 2025

Noi0

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare15+66,7% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Radieri0

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
051015nov 24: 8 rulate, prima înmatricularedec 24: 9 rulate, prima înmatriculareian 25: 4 rulate, prima înmatricularefeb 25: 7 rulate, prima înmatricularemar 25: 14 rulate, prima înmatriculareapr 25: 4 rulate, prima înmatricularemai 25: 7 rulate, prima înmatriculareiun 25: 6 rulate, prima înmatriculareiul 25: 9 rulate, prima înmatriculareaug 25: 11 rulate, prima înmatricularesep 25: 4 rulate, prima înmatriculareoct 25: 13 rulate, prima înmatricularenov 25: 12 rulate, prima înmatricularedec 25: 15 rulate, prima înmatriculareian 26: 11 rulate, prima înmatricularefeb 26: 6 rulate, prima înmatricularemar 26: 14 rulate, prima înmatriculareapr 26: 9 rulate, prima înmatricularemai 26: 10 rulate, prima înmatriculareiun 26: 9 rulate, prima înmatriculareiul 26: 10 rulate, prima înmatriculareaug 26: 10 rulate, prima înmatricularesep 26: 11 rulate, prima înmatriculareoct 26: 14 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 2408
dec 2409
ian 2504
feb 2507
mar 25014
apr 2504
mai 2507
iun 2506
iul 2509
aug 25011
sep 2504
oct 25013
nov 25012
dec 25015
ian 26011
feb 2606
mar 26014
apr 2609
mai 26010
iun 2609
iul 26010
aug 26010
sep 26011
oct 26014

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
024682016: 7 rulate, prima înmatriculare2017: 5 rulate, prima înmatriculare2018: 2 rulate, prima înmatriculare2021: 1 rulate, prima înmatriculare201620172018201920202021
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
201607
201705
201802
201900
202000
202101

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
Medii (D)15100,0%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare15100,0%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină1280,0%
Benzină320,0%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică1386,7%
Companie213,3%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Berlină1066,7%
Break533,3%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
75-109 kW320,0%
110-149 kW1280,0%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
1000-1399 cmc16,7%
1400-1599 cmc1280,0%
1600-1999 cmc213,3%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Revânzări

Fișierele DGPCI dau revânzările doar pe marcă și județ, deci nu se pot filtra după combustibil, model sau celelalte criterii alese.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.