Înmatriculări PEUGEOT în județul Caraș-Severin, august 2023

Noi0-100,0% față de anul trecut

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare110,0% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Revânzări21

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri2

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0510152025nov 24: 14 rulate, prima înmatricularedec 24: 14 rulate, prima înmatriculareian 25: 10 rulate, prima înmatricularefeb 25: 10 rulate, prima înmatricularemar 25: 19 rulate, prima înmatriculareapr 25: 16 rulate, prima înmatricularemai 25: 16 rulate, prima înmatriculareiun 25: 1 noiiun 25: 3 rulate, prima înmatriculareiul 25: 2 noiiul 25: 12 rulate, prima înmatriculareaug 25: 13 rulate, prima înmatricularesep 25: 11 rulate, prima înmatriculareoct 25: 1 noioct 25: 11 rulate, prima înmatricularenov 25: 22 rulate, prima înmatricularedec 25: 1 noidec 25: 9 rulate, prima înmatriculareian 26: 7 rulate, prima înmatricularefeb 26: 5 rulate, prima înmatricularemar 26: 16 rulate, prima înmatriculareapr 26: 2 noiapr 26: 13 rulate, prima înmatricularemai 26: 1 noimai 26: 18 rulate, prima înmatriculareiun 26: 13 rulate, prima înmatriculareiul 26: 8 rulate, prima înmatriculareaug 26: 13 rulate, prima înmatricularesep 26: 7 rulate, prima înmatriculareoct 26: 14 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 24014
dec 24014
ian 25010
feb 25010
mar 25019
apr 25016
mai 25016
iun 2513
iul 25212
aug 25013
sep 25011
oct 25111
nov 25022
dec 2519
ian 2607
feb 2605
mar 26016
apr 26213
mai 26118
iun 26013
iul 2608
aug 26013
sep 2607
oct 26014

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0122005: 1 rulate, prima înmatriculare2007: 1 rulate, prima înmatriculare2008: 2 rulate, prima înmatriculare2009: 1 rulate, prima înmatriculare2010: 2 rulate, prima înmatriculare2011: 2 rulate, prima înmatriculare2012: 1 rulate, prima înmatriculare2017: 1 rulate, prima înmatriculare2005200620072008200920102011201220132014201520162017
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
200501
200600
200701
200802
200901
201002
201102
201201
201300
201400
201500
201600
201701

Modele

Grupate pe familii de eParc: 320D intră la Seria 3, C 220 la Clasa C.

Modele: valoare, vehicule, cotă
206218,2%
308218,2%
407218,2%
20719,1%
20819,1%
300819,1%
400819,1%
50819,1%

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
Mici (B)436,4%
Medii (D)327,3%
Compacte (C)218,2%
SUV218,2%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare11100,0%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină872,7%
Benzină327,3%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică11100,0%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Berlină cu hayon545,5%
Cupeu218,2%
Utilizare multiplă (SUV, MPV)218,2%
Berlină19,1%
Cabriolet19,1%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
sub 75 kW327,3%
75-109 kW436,4%
110-149 kW327,3%
150-219 kW19,1%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
1000-1399 cmc218,2%
1400-1599 cmc545,5%
1600-1999 cmc327,3%
2000-2999 cmc19,1%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Dezmembrare2100,0%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.