Înmatriculări OPEL ASTRA în județul Vrancea, octombrie 2025

Noi0

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare14+75,0% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Radieri11

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
05101520nov 24: 7 rulate, prima înmatricularedec 24: 13 rulate, prima înmatriculareian 25: 6 rulate, prima înmatricularefeb 25: 18 rulate, prima înmatricularemar 25: 12 rulate, prima înmatriculareapr 25: 16 rulate, prima înmatricularemai 25: 14 rulate, prima înmatriculareiun 25: 12 rulate, prima înmatriculareiul 25: 12 rulate, prima înmatriculareaug 25: 11 rulate, prima înmatricularesep 25: 8 rulate, prima înmatriculareoct 25: 14 rulate, prima înmatricularenov 25: 15 rulate, prima înmatricularedec 25: 8 rulate, prima înmatriculareian 26: 6 rulate, prima înmatricularefeb 26: 8 rulate, prima înmatricularemar 26: 8 rulate, prima înmatriculareapr 26: 6 rulate, prima înmatricularemai 26: 5 rulate, prima înmatriculareiun 26: 13 rulate, prima înmatriculareiul 26: 6 rulate, prima înmatriculareaug 26: 7 rulate, prima înmatricularesep 26: 4 rulate, prima înmatriculareoct 26: 7 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 2407
dec 24013
ian 2506
feb 25018
mar 25012
apr 25016
mai 25014
iun 25012
iul 25012
aug 25011
sep 2508
oct 25014
nov 25015
dec 2508
ian 2606
feb 2608
mar 2608
apr 2606
mai 2605
iun 26013
iul 2606
aug 2607
sep 2604
oct 2607

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
012342004: 1 rulate, prima înmatriculare2005: 1 rulate, prima înmatriculare2011: 2 rulate, prima înmatriculare2015: 1 rulate, prima înmatriculare2016: 2 rulate, prima înmatriculare2017: 4 rulate, prima înmatriculare2018: 2 rulate, prima înmatriculare2020: 1 rulate, prima înmatriculare20042005200620072008200920102011201220132014201520162017201820192020
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
200401
200501
200600
200700
200800
200900
201000
201102
201200
201300
201400
201501
201602
201704
201802
201900
202001

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
Compacte (C)14100,0%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare14100,0%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină1285,7%
Benzină214,3%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică1071,4%
Companie428,6%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Break857,1%
Berlină cu hayon428,6%
Berlină17,1%
Utilizare multiplă (SUV, MPV)17,1%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
sub 75 kW214,3%
75-109 kW1285,7%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
1000-1399 cmc214,3%
1400-1599 cmc1071,4%
1600-1999 cmc214,3%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Revânzări

Fișierele DGPCI dau revânzările doar pe marcă și județ, deci nu se pot filtra după combustibil, model sau celelalte criterii alese.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Dezmembrare11100,0%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.