Înmatriculări OPEL ASTRA în județul Hunedoara, decembrie 2022

Noi0

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare19+5,6% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Radieri19

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
05101520nov 24: 10 rulate, prima înmatricularedec 24: 14 rulate, prima înmatriculareian 25: 16 rulate, prima înmatricularefeb 25: 20 rulate, prima înmatricularemar 25: 10 rulate, prima înmatriculareapr 25: 18 rulate, prima înmatricularemai 25: 16 rulate, prima înmatriculareiun 25: 12 rulate, prima înmatriculareiul 25: 14 rulate, prima înmatriculareaug 25: 9 rulate, prima înmatricularesep 25: 14 rulate, prima înmatriculareoct 25: 12 rulate, prima înmatricularenov 25: 15 rulate, prima înmatricularedec 25: 9 rulate, prima înmatriculareian 26: 11 rulate, prima înmatricularefeb 26: 11 rulate, prima înmatricularemar 26: 7 rulate, prima înmatriculareapr 26: 14 rulate, prima înmatricularemai 26: 9 rulate, prima înmatriculareiun 26: 11 rulate, prima înmatriculareiul 26: 12 rulate, prima înmatriculareaug 26: 15 rulate, prima înmatricularesep 26: 14 rulate, prima înmatriculareoct 26: 15 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 24010
dec 24014
ian 25016
feb 25020
mar 25010
apr 25018
mai 25016
iun 25012
iul 25014
aug 2509
sep 25014
oct 25012
nov 25015
dec 2509
ian 26011
feb 26011
mar 2607
apr 26014
mai 2609
iun 26011
iul 26012
aug 26015
sep 26014
oct 26015

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0123452002: 1 rulate, prima înmatriculare2005: 2 rulate, prima înmatriculare2006: 1 rulate, prima înmatriculare2008: 4 rulate, prima înmatriculare2010: 2 rulate, prima înmatriculare2011: 5 rulate, prima înmatriculare2012: 2 rulate, prima înmatriculare2013: 1 rulate, prima înmatriculare2014: 1 rulate, prima înmatriculare2002200320042005200620072008200920102011201220132014
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
200201
200300
200400
200502
200601
200700
200804
200900
201002
201105
201202
201301
201401

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
Compacte (C)19100,0%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare19100,0%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină1263,2%
Benzină736,8%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică1894,7%
Companie15,3%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Break842,1%
Utilizare multiplă (SUV, MPV)736,8%
Berlină cu hayon210,5%
Cabriolet15,3%
Cupeu15,3%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
sub 75 kW315,8%
75-109 kW1368,4%
110-149 kW315,8%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
1000-1399 cmc421,1%
1400-1599 cmc315,8%
1600-1999 cmc1263,2%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Revânzări

Fișierele DGPCI dau revânzările doar pe marcă și județ, deci nu se pot filtra după combustibil, model sau celelalte criterii alese.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Dezmembrare1894,7%
Export15,3%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.