Înmatriculări MERCEDES-BENZ în județul Teleorman, decembrie 2024

Noi0

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare13+44,4% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Revânzări32+60,0% față de anul trecut

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri4

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0510152025nov 24: 10 rulate, prima înmatricularedec 24: 13 rulate, prima înmatriculareian 25: 1 noiian 25: 13 rulate, prima înmatricularefeb 25: 16 rulate, prima înmatricularemar 25: 24 rulate, prima înmatriculareapr 25: 21 rulate, prima înmatricularemai 25: 13 rulate, prima înmatriculareiun 25: 1 noiiun 25: 14 rulate, prima înmatriculareiul 25: 24 rulate, prima înmatriculareaug 25: 18 rulate, prima înmatricularesep 25: 1 noisep 25: 15 rulate, prima înmatriculareoct 25: 14 rulate, prima înmatricularenov 25: 18 rulate, prima înmatricularedec 25: 2 noidec 25: 12 rulate, prima înmatriculareian 26: 17 rulate, prima înmatricularefeb 26: 11 rulate, prima înmatricularemar 26: 1 noimar 26: 17 rulate, prima înmatriculareapr 26: 7 rulate, prima înmatricularemai 26: 13 rulate, prima înmatriculareiun 26: 13 rulate, prima înmatriculareiul 26: 14 rulate, prima înmatriculareaug 26: 21 rulate, prima înmatricularesep 26: 16 rulate, prima înmatriculareoct 26: 16 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 24010
dec 24013
ian 25113
feb 25016
mar 25024
apr 25021
mai 25013
iun 25114
iul 25024
aug 25018
sep 25115
oct 25014
nov 25018
dec 25212
ian 26017
feb 26011
mar 26117
apr 2607
mai 26013
iun 26013
iul 26014
aug 26021
sep 26016
oct 26016

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0122004: 1 rulate, prima înmatriculare2005: 1 rulate, prima înmatriculare2010: 1 rulate, prima înmatriculare2013: 1 rulate, prima înmatriculare2014: 1 rulate, prima înmatriculare2016: 1 rulate, prima înmatriculare2018: 2 rulate, prima înmatriculare2019: 1 rulate, prima înmatriculare2020: 1 rulate, prima înmatriculare2021: 1 rulate, prima înmatriculare2023: 2 rulate, prima înmatriculare20042005200620072008200920102011201220132014201520162017201820192020202120222023
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
200401
200501
200600
200700
200800
200900
201001
201100
201200
201301
201401
201500
201601
201700
201802
201901
202001
202101
202200
202302

Modele

Grupate pe familii de eParc: 320D intră la Seria 3, C 220 la Clasa C.

Modele: valoare, vehicule, cotă
CLASA E323,1%
GLA215,4%
Model necompletat215,4%
CLASA A17,7%
CLASA C17,7%
CLASA S17,7%
GLB17,7%
GLC17,7%
VITO17,7%

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
Mari și de lux (E)430,8%
SUV430,8%
Neclasificate215,4%
Compacte (C)215,4%
Monovolume (MPV)17,7%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare13100,0%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină861,5%
Benzină430,8%
Hibrid17,7%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică1076,9%
Companie323,1%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Berlină753,8%
Break538,5%
Utilizare multiplă (SUV, MPV)17,7%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
75-109 kW323,1%
110-149 kW753,8%
150-219 kW17,7%
220 kW și peste215,4%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
1400-1599 cmc215,4%
1600-1999 cmc538,5%
2000-2999 cmc430,8%
3000 cmc și peste215,4%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Export4100,0%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.