Înmatriculări MERCEDES-BENZ în județul Mehedinți, octombrie 2026

Noi0-100,0% față de anul trecut

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare29+16,0% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Revânzări29+7,4% față de anul trecut

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri7

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0102030nov 24: 18 rulate, prima înmatricularedec 24: 1 noidec 24: 25 rulate, prima înmatriculareian 25: 27 rulate, prima înmatricularefeb 25: 17 rulate, prima înmatricularemar 25: 2 noimar 25: 15 rulate, prima înmatriculareapr 25: 1 noiapr 25: 23 rulate, prima înmatricularemai 25: 20 rulate, prima înmatriculareiun 25: 20 rulate, prima înmatriculareiul 25: 24 rulate, prima înmatriculareaug 25: 19 rulate, prima înmatricularesep 25: 2 noisep 25: 25 rulate, prima înmatriculareoct 25: 1 noioct 25: 25 rulate, prima înmatricularenov 25: 22 rulate, prima înmatricularedec 25: 26 rulate, prima înmatriculareian 26: 21 rulate, prima înmatricularefeb 26: 21 rulate, prima înmatricularemar 26: 24 rulate, prima înmatriculareapr 26: 1 noiapr 26: 25 rulate, prima înmatricularemai 26: 26 rulate, prima înmatriculareiun 26: 17 rulate, prima înmatriculareiul 26: 17 rulate, prima înmatriculareaug 26: 16 rulate, prima înmatricularesep 26: 17 rulate, prima înmatriculareoct 26: 29 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 24018
dec 24125
ian 25027
feb 25017
mar 25215
apr 25123
mai 25020
iun 25020
iul 25024
aug 25019
sep 25225
oct 25125
nov 25022
dec 25026
ian 26021
feb 26021
mar 26024
apr 26125
mai 26026
iun 26017
iul 26017
aug 26016
sep 26017
oct 26029

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
012342006: 2 rulate, prima înmatriculare2009: 1 rulate, prima înmatriculare2010: 1 rulate, prima înmatriculare2012: 4 rulate, prima înmatriculare2013: 1 rulate, prima înmatriculare2015: 2 rulate, prima înmatriculare2016: 2 rulate, prima înmatriculare2017: 1 rulate, prima înmatriculare2018: 4 rulate, prima înmatriculare2019: 2 rulate, prima înmatriculare2020: 3 rulate, prima înmatriculare2021: 4 rulate, prima înmatriculare2025: 2 rulate, prima înmatriculare20062007200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
200602
200700
200800
200901
201001
201100
201204
201301
201400
201502
201602
201701
201804
201902
202003
202104
202200
202300
202400
202502

Modele

Grupate pe familii de eParc: 320D intră la Seria 3, C 220 la Clasa C.

Modele: valoare, vehicule, cotă
CLASA E827,6%
CLASA C724,1%
CLA413,8%
CLASA S26,9%
GLE26,9%
CLASA A13,4%
CLASA V13,4%
GLA13,4%
GLC13,4%
Model necompletat13,4%
Toate (11)
Modele: valoare, vehicule, cotă
VITO13,4%

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
Compacte (C)1241,4%
Mari și de lux (E)1034,5%
SUV413,8%
Monovolume (MPV)26,9%
Neclasificate13,4%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare29100,0%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină1965,5%
Benzină620,7%
Hibrid413,8%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică2689,7%
Companie310,3%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Berlină1758,6%
Break931,0%
Utilizare multiplă (SUV, MPV)26,9%
Berlină cu hayon13,4%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
sub 75 kW13,4%
75-109 kW724,1%
110-149 kW1241,4%
150-219 kW620,7%
220 kW și peste310,3%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
1000-1399 cmc13,4%
1400-1599 cmc517,2%
1600-1999 cmc931,0%
2000-2999 cmc1344,8%
3000 cmc și peste13,4%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Export571,4%
Dezmembrare228,6%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.