Înmatriculări KIA în județul Caraș-Severin, iulie 2026

Noi10,0% față de anul trecut

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare9-25,0% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Revânzări70,0% față de anul trecut

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri1

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
051015nov 24: 7 rulate, prima înmatricularedec 24: 1 noidec 24: 8 rulate, prima înmatriculareian 25: 1 noiian 25: 5 rulate, prima înmatricularefeb 25: 4 rulate, prima înmatricularemar 25: 1 noimar 25: 5 rulate, prima înmatriculareapr 25: 3 noiapr 25: 10 rulate, prima înmatricularemai 25: 5 rulate, prima înmatriculareiun 25: 3 noiiun 25: 8 rulate, prima înmatriculareiul 25: 1 noiiul 25: 12 rulate, prima înmatriculareaug 25: 1 noiaug 25: 2 rulate, prima înmatricularesep 25: 1 noisep 25: 6 rulate, prima înmatriculareoct 25: 1 noioct 25: 11 rulate, prima înmatricularenov 25: 1 noinov 25: 8 rulate, prima înmatricularedec 25: 5 rulate, prima înmatriculareian 26: 7 rulate, prima înmatricularefeb 26: 1 noifeb 26: 5 rulate, prima înmatricularemar 26: 5 rulate, prima înmatriculareapr 26: 1 noiapr 26: 4 rulate, prima înmatricularemai 26: 1 rulate, prima înmatriculareiun 26: 3 noiiun 26: 4 rulate, prima înmatriculareiul 26: 1 noiiul 26: 9 rulate, prima înmatriculareaug 26: 2 rulate, prima înmatricularesep 26: 2 rulate, prima înmatriculareoct 26: 1 noioct 26: 4 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 2407
dec 2418
ian 2515
feb 2504
mar 2515
apr 25310
mai 2505
iun 2538
iul 25112
aug 2512
sep 2516
oct 25111
nov 2518
dec 2505
ian 2607
feb 2615
mar 2605
apr 2614
mai 2601
iun 2634
iul 2619
aug 2602
sep 2602
oct 2614

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0122009: 1 rulate, prima înmatriculare2011: 2 rulate, prima înmatriculare2012: 2 rulate, prima înmatriculare2014: 2 rulate, prima înmatriculare2017: 1 rulate, prima înmatriculare2022: 1 rulate, prima înmatriculare2026: 1 noi200920102011201220132014201520162017201820192020202120222023202420252026
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
200901
201000
201102
201202
201300
201402
201500
201600
201701
201800
201900
202000
202100
202201
202300
202400
202500
202610

Modele

Grupate pe familii de eParc: 320D intră la Seria 3, C 220 la Clasa C.

Modele: valoare, vehicule, cotă
SPORTAGE660,0%
CEED220,0%
RIO220,0%

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
SUV660,0%
Mici (B)220,0%
Compacte (C)220,0%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare990,0%
Noi110,0%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină660,0%
Benzină440,0%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică10100,0%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Utilizare multiplă (SUV, MPV)990,0%
Break110,0%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
sub 75 kW330,0%
75-109 kW440,0%
110-149 kW330,0%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
1000-1399 cmc440,0%
1400-1599 cmc220,0%
1600-1999 cmc440,0%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Export1100,0%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.