Înmatriculări CHEVROLET în județul Bacău, octombrie 2022

Noi0

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare7+133,3% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Radieri3

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
02468nov 24: 4 rulate, prima înmatricularedec 24: 3 rulate, prima înmatriculareian 25: 3 rulate, prima înmatricularefeb 25: 3 rulate, prima înmatricularemar 25: 5 rulate, prima înmatriculareapr 25: 3 rulate, prima înmatricularemai 25: 7 rulate, prima înmatriculareiun 25: 6 rulate, prima înmatriculareiul 25: 6 rulate, prima înmatriculareaug 25: 2 rulate, prima înmatricularesep 25: 4 rulate, prima înmatriculareoct 25: 2 rulate, prima înmatricularenov 25: 4 rulate, prima înmatricularedec 25: 5 rulate, prima înmatriculareian 26: 2 rulate, prima înmatricularefeb 26: 2 rulate, prima înmatricularemar 26: 3 rulate, prima înmatriculareapr 26: 2 rulate, prima înmatricularemai 26: 3 rulate, prima înmatriculareiun 26: 1 rulate, prima înmatriculareiul 26: 2 rulate, prima înmatriculareaug 26: 1 rulate, prima înmatriculareoct 26: 3 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 2404
dec 2403
ian 2503
feb 2503
mar 2505
apr 2503
mai 2507
iun 2506
iul 2506
aug 2502
sep 2504
oct 2502
nov 2504
dec 2505
ian 2602
feb 2602
mar 2603
apr 2602
mai 2603
iun 2601
iul 2602
aug 2601
sep 2600
oct 2603

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
012342007: 4 rulate, prima înmatriculare2009: 1 rulate, prima înmatriculare2011: 1 rulate, prima înmatriculare2013: 1 rulate, prima înmatriculare2007200820092010201120122013
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
200704
200800
200901
201000
201101
201200
201301

Modele

Grupate pe familii de eParc: 320D intră la Seria 3, C 220 la Clasa C.

Modele: valoare, vehicule, cotă
CAPTIVA228,6%
CRUZE228,6%
KALOS114,3%
MATIZ114,3%
NUBIRA114,3%

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
Compacte (C)342,9%
SUV228,6%
Mini (A)114,3%
Mici (B)114,3%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare7100,0%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină571,4%
Benzină114,3%
GPL114,3%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică7100,0%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Berlină228,6%
Berlină cu hayon228,6%
Utilizare multiplă (SUV, MPV)228,6%
Break114,3%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
sub 75 kW228,6%
75-109 kW228,6%
110-149 kW342,9%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
sub 1000 cmc114,3%
1000-1399 cmc114,3%
1600-1999 cmc571,4%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Revânzări

Pentru perioada aleasă, cifrele DGPCI pe județe nu se adună la totalul lor, așa că nu le afișăm.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Dezmembrare266,7%
Export133,3%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.