Înmatriculări CHEVROLET CRUZE, mai 2021

Noi0

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare15

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Radieri2

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0510152025nov 24: 17 rulate, prima înmatricularedec 24: 15 rulate, prima înmatriculareian 25: 9 rulate, prima înmatricularefeb 25: 16 rulate, prima înmatricularemar 25: 17 rulate, prima înmatriculareapr 25: 12 rulate, prima înmatricularemai 25: 20 rulate, prima înmatriculareiun 25: 23 rulate, prima înmatriculareiul 25: 6 rulate, prima înmatriculareaug 25: 8 rulate, prima înmatricularesep 25: 16 rulate, prima înmatriculareoct 25: 11 rulate, prima înmatricularenov 25: 10 rulate, prima înmatricularedec 25: 11 rulate, prima înmatriculareian 26: 13 rulate, prima înmatricularefeb 26: 10 rulate, prima înmatricularemar 26: 13 rulate, prima înmatriculareapr 26: 7 rulate, prima înmatricularemai 26: 16 rulate, prima înmatriculareiun 26: 7 rulate, prima înmatriculareiul 26: 8 rulate, prima înmatriculareaug 26: 7 rulate, prima înmatricularesep 26: 8 rulate, prima înmatriculareoct 26: 11 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 24017
dec 24015
ian 2509
feb 25016
mar 25017
apr 25012
mai 25020
iun 25023
iul 2506
aug 2508
sep 25016
oct 25011
nov 25010
dec 25011
ian 26013
feb 26010
mar 26013
apr 2607
mai 26016
iun 2607
iul 2608
aug 2607
sep 2608
oct 26011

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
02462010: 6 rulate, prima înmatriculare2011: 4 rulate, prima înmatriculare2012: 3 rulate, prima înmatriculare2013: 2 rulate, prima înmatriculare2010201120122013
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
201006
201104
201203
201302

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
Compacte (C)15100,0%

Județe

Județe: valoare, vehicule, cotă
Hunedoara426,7%
Bacău213,3%
Alba16,7%
Bistrița-Năsăud16,7%
Dolj16,7%
Giurgiu16,7%
Gorj16,7%
Neamț16,7%
Satu Mare16,7%
Sibiu16,7%
Toate (11)
Județe: valoare, vehicule, cotă
Vâlcea16,7%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare15100,0%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină1386,7%
Benzină213,3%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică1386,7%
Companie213,3%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Berlină1173,3%
Break213,3%
Berlină cu hayon16,7%
Utilizare multiplă (SUV, MPV)16,7%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
75-109 kW853,3%
110-149 kW746,7%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
1400-1599 cmc16,7%
1600-1999 cmc1493,3%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Revânzări

Fișierele DGPCI dau revânzările doar pe marcă și județ, deci nu se pot filtra după combustibil, model sau celelalte criterii alese.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Dezmembrare150,0%
Export150,0%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.