Înmatriculări BMW în județul Vrancea, aprilie 2026

Noi0

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare51+4,1% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Revânzări100+35,1% față de anul trecut

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri4

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0204060nov 24: 38 rulate, prima înmatricularedec 24: 39 rulate, prima înmatriculareian 25: 40 rulate, prima înmatricularefeb 25: 40 rulate, prima înmatricularemar 25: 56 rulate, prima înmatriculareapr 25: 49 rulate, prima înmatricularemai 25: 45 rulate, prima înmatriculareiun 25: 1 noiiun 25: 52 rulate, prima înmatriculareiul 25: 1 noiiul 25: 33 rulate, prima înmatriculareaug 25: 1 noiaug 25: 41 rulate, prima înmatricularesep 25: 40 rulate, prima înmatriculareoct 25: 49 rulate, prima înmatricularenov 25: 1 noinov 25: 41 rulate, prima înmatricularedec 25: 44 rulate, prima înmatriculareian 26: 47 rulate, prima înmatricularefeb 26: 3 noifeb 26: 51 rulate, prima înmatricularemar 26: 2 noimar 26: 53 rulate, prima înmatriculareapr 26: 51 rulate, prima înmatricularemai 26: 1 noimai 26: 37 rulate, prima înmatriculareiun 26: 35 rulate, prima înmatriculareiul 26: 54 rulate, prima înmatriculareaug 26: 49 rulate, prima înmatricularesep 26: 1 noisep 26: 58 rulate, prima înmatriculareoct 26: 1 noioct 26: 33 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 24038
dec 24039
ian 25040
feb 25040
mar 25056
apr 25049
mai 25045
iun 25152
iul 25133
aug 25141
sep 25040
oct 25049
nov 25141
dec 25044
ian 26047
feb 26351
mar 26253
apr 26051
mai 26137
iun 26035
iul 26054
aug 26049
sep 26158
oct 26133

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
02462002: 2 rulate, prima înmatriculare2006: 3 rulate, prima înmatriculare2007: 3 rulate, prima înmatriculare2008: 2 rulate, prima înmatriculare2009: 3 rulate, prima înmatriculare2010: 2 rulate, prima înmatriculare2011: 3 rulate, prima înmatriculare2012: 4 rulate, prima înmatriculare2013: 1 rulate, prima înmatriculare2014: 3 rulate, prima înmatriculare2015: 6 rulate, prima înmatriculare2016: 3 rulate, prima înmatriculare2018: 5 rulate, prima înmatriculare2019: 1 rulate, prima înmatriculare2020: 5 rulate, prima înmatriculare2021: 2 rulate, prima înmatriculare2022: 1 rulate, prima înmatriculare2024: 1 rulate, prima înmatriculare2025: 1 rulate, prima înmatriculare200220042006200820102012201420162018202020222024
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
200202
200300
200400
200500
200603
200703
200802
200903
201002
201103
201204
201301
201403
201506
201603
201700
201805
201901
202005
202102
202201
202300
202401
202501

Modele

Grupate pe familii de eParc: 320D intră la Seria 3, C 220 la Clasa C.

Modele: valoare, vehicule, cotă
SERIA 31121,6%
X3917,6%
SERIA 5815,7%
SERIA 1611,8%
SERIA 447,8%
X447,8%
X135,9%
SERIA 723,9%
X623,9%
M412,0%
Toate (11)
Modele: valoare, vehicule, cotă
XDRIVE20D12,0%

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
SUV1835,3%
Medii (D)1529,4%
Mari și de lux (E)1019,6%
Compacte (C)611,8%
Neclasificate12,0%
Sport12,0%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare51100,0%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină3466,7%
Benzină1121,6%
Hibrid611,8%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică4894,1%
Companie35,9%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Berlină2549,0%
Break2243,1%
Cupeu35,9%
Berlină cu hayon12,0%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
75-109 kW1121,6%
110-149 kW3058,8%
150-219 kW611,8%
220 kW și peste47,8%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
1400-1599 cmc611,8%
1600-1999 cmc3670,6%
2000-2999 cmc815,7%
3000 cmc și peste12,0%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Dezmembrare250,0%
Export250,0%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.