Înmatriculări BMW X1 în județul Teleorman, noiembrie 2025

Noi0

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare4+100,0% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Radieri0

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0246nov 24: 2 rulate, prima înmatricularedec 24: 1 rulate, prima înmatriculareian 25: 2 rulate, prima înmatricularemar 25: 4 rulate, prima înmatriculareapr 25: 2 rulate, prima înmatricularemai 25: 1 rulate, prima înmatriculareiul 25: 3 rulate, prima înmatriculareaug 25: 3 rulate, prima înmatricularesep 25: 1 rulate, prima înmatriculareoct 25: 1 rulate, prima înmatricularenov 25: 4 rulate, prima înmatricularefeb 26: 3 rulate, prima înmatricularemar 26: 3 rulate, prima înmatricularemai 26: 2 rulate, prima înmatriculareiun 26: 2 rulate, prima înmatriculareiul 26: 2 rulate, prima înmatriculareaug 26: 2 rulate, prima înmatriculareoct 26: 6 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 2402
dec 2401
ian 2502
feb 2500
mar 2504
apr 2502
mai 2501
iun 2500
iul 2503
aug 2503
sep 2501
oct 2501
nov 2504
dec 2500
ian 2600
feb 2603
mar 2603
apr 2600
mai 2602
iun 2602
iul 2602
aug 2602
sep 2600
oct 2606

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0122012: 1 rulate, prima înmatriculare2013: 2 rulate, prima înmatriculare2015: 1 rulate, prima înmatriculare2012201320142015
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
201201
201302
201400
201501

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
SUV4100,0%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare4100,0%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină375,0%
Benzină125,0%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică4100,0%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Break4100,0%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
75-109 kW250,0%
110-149 kW250,0%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
1600-1999 cmc4100,0%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Revânzări

Fișierele DGPCI dau revânzările doar pe marcă și județ, deci nu se pot filtra după combustibil, model sau celelalte criterii alese.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.