Înmatriculări BMW SERIA 3 în județul Vrancea, octombrie 2024

Noi0

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare19+171,4% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Radieri2

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0510152025nov 24: 14 rulate, prima înmatricularedec 24: 19 rulate, prima înmatriculareian 25: 12 rulate, prima înmatricularefeb 25: 11 rulate, prima înmatricularemar 25: 20 rulate, prima înmatriculareapr 25: 16 rulate, prima înmatricularemai 25: 16 rulate, prima înmatriculareiun 25: 13 rulate, prima înmatriculareiul 25: 12 rulate, prima înmatriculareaug 25: 15 rulate, prima înmatricularesep 25: 11 rulate, prima înmatriculareoct 25: 16 rulate, prima înmatricularenov 25: 20 rulate, prima înmatricularedec 25: 19 rulate, prima înmatriculareian 26: 19 rulate, prima înmatricularefeb 26: 19 rulate, prima înmatricularemar 26: 10 rulate, prima înmatriculareapr 26: 11 rulate, prima înmatricularemai 26: 14 rulate, prima înmatriculareiun 26: 17 rulate, prima înmatriculareiul 26: 14 rulate, prima înmatriculareaug 26: 12 rulate, prima înmatricularesep 26: 21 rulate, prima înmatriculareoct 26: 9 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 24014
dec 24019
ian 25012
feb 25011
mar 25020
apr 25016
mai 25016
iun 25013
iul 25012
aug 25015
sep 25011
oct 25016
nov 25020
dec 25019
ian 26019
feb 26019
mar 26010
apr 26011
mai 26014
iun 26017
iul 26014
aug 26012
sep 26021
oct 2609

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0121999: 1 rulate, prima înmatriculare2001: 1 rulate, prima înmatriculare2002: 2 rulate, prima înmatriculare2005: 2 rulate, prima înmatriculare2006: 2 rulate, prima înmatriculare2007: 2 rulate, prima înmatriculare2008: 2 rulate, prima înmatriculare2010: 2 rulate, prima înmatriculare2013: 1 rulate, prima înmatriculare2014: 2 rulate, prima înmatriculare2015: 1 rulate, prima înmatriculare2020: 1 rulate, prima înmatriculare1999200020012002200320042005200620072008200920102011201220132014201520162017201820192020
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
199901
200000
200101
200202
200300
200400
200502
200602
200702
200802
200900
201002
201100
201200
201301
201402
201501
201600
201700
201800
201900
202001

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
Medii (D)19100,0%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare19100,0%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină1894,7%
Hibrid15,3%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică1894,7%
Companie15,3%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Break947,4%
Berlină736,8%
Cupeu315,8%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
75-109 kW421,1%
110-149 kW1578,9%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
1600-1999 cmc1789,5%
2000-2999 cmc210,5%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Revânzări

Fișierele DGPCI dau revânzările doar pe marcă și județ, deci nu se pot filtra după combustibil, model sau celelalte criterii alese.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Dezmembrare150,0%
Export150,0%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.