Înmatriculări BMW SERIA 3 în județul Satu Mare, octombrie 2025

Noi1

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare21+31,2% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Radieri5

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0102030nov 24: 20 rulate, prima înmatricularedec 24: 20 rulate, prima înmatriculareian 25: 9 rulate, prima înmatricularefeb 25: 23 rulate, prima înmatricularemar 25: 29 rulate, prima înmatriculareapr 25: 23 rulate, prima înmatricularemai 25: 26 rulate, prima înmatriculareiun 25: 16 rulate, prima înmatriculareiul 25: 17 rulate, prima înmatriculareaug 25: 16 rulate, prima înmatricularesep 25: 17 rulate, prima înmatriculareoct 25: 1 noioct 25: 21 rulate, prima înmatricularenov 25: 22 rulate, prima înmatricularedec 25: 19 rulate, prima înmatriculareian 26: 13 rulate, prima înmatricularefeb 26: 7 rulate, prima înmatricularemar 26: 15 rulate, prima înmatriculareapr 26: 15 rulate, prima înmatricularemai 26: 13 rulate, prima înmatriculareiun 26: 21 rulate, prima înmatriculareiul 26: 15 rulate, prima înmatriculareaug 26: 17 rulate, prima înmatricularesep 26: 15 rulate, prima înmatriculareoct 26: 15 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 24020
dec 24020
ian 2509
feb 25023
mar 25029
apr 25023
mai 25026
iun 25016
iul 25017
aug 25016
sep 25017
oct 25121
nov 25022
dec 25019
ian 26013
feb 2607
mar 26015
apr 26015
mai 26013
iun 26021
iul 26015
aug 26017
sep 26015
oct 26015

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
01234< 2001: 1 rulate, prima înmatriculare2001: 1 rulate, prima înmatriculare2003: 1 rulate, prima înmatriculare2005: 1 rulate, prima înmatriculare2006: 1 rulate, prima înmatriculare2007: 3 rulate, prima înmatriculare2009: 2 rulate, prima înmatriculare2010: 1 rulate, prima înmatriculare2011: 2 rulate, prima înmatriculare2013: 4 rulate, prima înmatriculare2014: 1 rulate, prima înmatriculare2016: 1 rulate, prima înmatriculare2021: 2 rulate, prima înmatriculare2025: 1 noi< 2001200220042006200820102012201420162018202020222024
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
< 200101
200101
200200
200301
200400
200501
200601
200703
200800
200902
201001
201102
201200
201304
201401
201500
201601
201700
201800
201900
202000
202102
202200
202300
202400
202510

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
Medii (D)22100,0%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare2195,5%
Noi14,5%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină1568,2%
Benzină418,2%
Hibrid313,6%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică2090,9%
Companie29,1%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Berlină1254,5%
Break940,9%
Cupeu14,5%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
75-109 kW1254,5%
110-149 kW940,9%
220 kW și peste14,5%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
1400-1599 cmc14,5%
1600-1999 cmc1986,4%
2000-2999 cmc29,1%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Revânzări

Fișierele DGPCI dau revânzările doar pe marcă și județ, deci nu se pot filtra după combustibil, model sau celelalte criterii alese.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Dezmembrare360,0%
Export240,0%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.