Înmatriculări BMW SERIA 3 în județul Ialomița, martie 2022

Noi0

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare15+150,0% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Radieri0

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
051015nov 24: 10 rulate, prima înmatricularedec 24: 6 rulate, prima înmatriculareian 25: 13 rulate, prima înmatricularefeb 25: 8 rulate, prima înmatricularemar 25: 12 rulate, prima înmatriculareapr 25: 13 rulate, prima înmatricularemai 25: 12 rulate, prima înmatriculareiun 25: 8 rulate, prima înmatriculareiul 25: 14 rulate, prima înmatriculareaug 25: 14 rulate, prima înmatricularesep 25: 11 rulate, prima înmatriculareoct 25: 9 rulate, prima înmatricularenov 25: 12 rulate, prima înmatricularedec 25: 7 rulate, prima înmatriculareian 26: 4 rulate, prima înmatricularefeb 26: 6 rulate, prima înmatricularemar 26: 12 rulate, prima înmatriculareapr 26: 6 rulate, prima înmatricularemai 26: 3 rulate, prima înmatriculareiun 26: 9 rulate, prima înmatriculareiul 26: 6 rulate, prima înmatriculareaug 26: 14 rulate, prima înmatricularesep 26: 9 rulate, prima înmatriculareoct 26: 8 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 24010
dec 2406
ian 25013
feb 2508
mar 25012
apr 25013
mai 25012
iun 2508
iul 25014
aug 25014
sep 25011
oct 2509
nov 25012
dec 2507
ian 2604
feb 2606
mar 26012
apr 2606
mai 2603
iun 2609
iul 2606
aug 26014
sep 2609
oct 2608

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
01231999: 1 rulate, prima înmatriculare2000: 1 rulate, prima înmatriculare2004: 1 rulate, prima înmatriculare2006: 3 rulate, prima înmatriculare2007: 2 rulate, prima înmatriculare2008: 2 rulate, prima înmatriculare2009: 2 rulate, prima înmatriculare2011: 1 rulate, prima înmatriculare2016: 1 rulate, prima înmatriculare2019: 1 rulate, prima înmatriculare199920002001200220032004200520062007200820092010201120122013201420152016201720182019
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
199901
200001
200100
200200
200300
200401
200500
200603
200702
200802
200902
201000
201101
201200
201300
201400
201500
201601
201700
201800
201901

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
Medii (D)15100,0%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare15100,0%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină1066,7%
Benzină533,3%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică1493,3%
Companie16,7%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Berlină853,3%
Break533,3%
Cupeu213,3%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
75-109 kW426,7%
110-149 kW960,0%
150-219 kW16,7%
220 kW și peste16,7%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
1600-1999 cmc1173,3%
2000-2999 cmc426,7%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Revânzări

Fișierele DGPCI dau revânzările doar pe marcă și județ, deci nu se pot filtra după combustibil, model sau celelalte criterii alese.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.