Înmatriculări BMW SERIA 3 în județul Călărași, mai 2026

Noi0

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare12+50,0% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Radieri2

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0102030nov 24: 10 rulate, prima înmatricularedec 24: 6 rulate, prima înmatriculareian 25: 9 rulate, prima înmatricularefeb 25: 5 rulate, prima înmatricularemar 25: 7 rulate, prima înmatriculareapr 25: 26 rulate, prima înmatricularemai 25: 8 rulate, prima înmatriculareiun 25: 11 rulate, prima înmatriculareiul 25: 1 noiiul 25: 10 rulate, prima înmatriculareaug 25: 9 rulate, prima înmatricularesep 25: 11 rulate, prima înmatriculareoct 25: 11 rulate, prima înmatricularenov 25: 6 rulate, prima înmatricularedec 25: 10 rulate, prima înmatriculareian 26: 6 rulate, prima înmatricularefeb 26: 12 rulate, prima înmatricularemar 26: 7 rulate, prima înmatriculareapr 26: 8 rulate, prima înmatricularemai 26: 12 rulate, prima înmatriculareiun 26: 5 rulate, prima înmatriculareiul 26: 6 rulate, prima înmatriculareaug 26: 5 rulate, prima înmatricularesep 26: 11 rulate, prima înmatriculareoct 26: 9 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 24010
dec 2406
ian 2509
feb 2505
mar 2507
apr 25026
mai 2508
iun 25011
iul 25110
aug 2509
sep 25011
oct 25011
nov 2506
dec 25010
ian 2606
feb 26012
mar 2607
apr 2608
mai 26012
iun 2605
iul 2606
aug 2605
sep 26011
oct 2609

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
0121996: 1 rulate, prima înmatriculare2005: 1 rulate, prima înmatriculare2006: 1 rulate, prima înmatriculare2008: 1 rulate, prima înmatriculare2009: 1 rulate, prima înmatriculare2010: 2 rulate, prima înmatriculare2012: 1 rulate, prima înmatriculare2013: 1 rulate, prima înmatriculare2014: 1 rulate, prima înmatriculare2017: 1 rulate, prima înmatriculare2020: 1 rulate, prima înmatriculare1996199820002002200420062008201020122014201620182020
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
199601
199700
199800
199900
200000
200100
200200
200300
200400
200501
200601
200700
200801
200901
201002
201100
201201
201301
201401
201500
201600
201701
201800
201900
202001

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
Medii (D)12100,0%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare12100,0%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină758,3%
Benzină433,3%
Hibrid18,3%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică975,0%
Companie325,0%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Berlină975,0%
Berlină cu hayon18,3%
Break18,3%
Cupeu18,3%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
75-109 kW541,7%
110-149 kW758,3%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
1400-1599 cmc18,3%
1600-1999 cmc1191,7%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Revânzări

Fișierele DGPCI dau revânzările doar pe marcă și județ, deci nu se pot filtra după combustibil, model sau celelalte criterii alese.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Dezmembrare150,0%
Export150,0%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.