Înmatriculări AUDI în județul Satu Mare, mai 2025

Noi2

Nu au mai fost înmatriculate în niciun stat.

Rulate, prima înmatriculare57-5,0% față de anul trecut

Aduse din alte state, înmatriculate prima dată în România.

Revânzări85+41,7% față de anul trecut

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri6

Vehicule scoase din evidență: dezmembrare sau export.

Filtre
Șterge filtrele

Evoluție lunară

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
020406080100nov 24: 85 rulate, prima înmatricularedec 24: 55 rulate, prima înmatriculareian 25: 1 noiian 25: 64 rulate, prima înmatricularefeb 25: 88 rulate, prima înmatricularemar 25: 94 rulate, prima înmatriculareapr 25: 83 rulate, prima înmatricularemai 25: 2 noimai 25: 57 rulate, prima înmatriculareiun 25: 64 rulate, prima înmatriculareiul 25: 85 rulate, prima înmatriculareaug 25: 62 rulate, prima înmatricularesep 25: 61 rulate, prima înmatriculareoct 25: 1 noioct 25: 80 rulate, prima înmatricularenov 25: 67 rulate, prima înmatricularedec 25: 54 rulate, prima înmatriculareian 26: 48 rulate, prima înmatricularefeb 26: 57 rulate, prima înmatricularemar 26: 2 noimar 26: 69 rulate, prima înmatriculareapr 26: 60 rulate, prima înmatricularemai 26: 58 rulate, prima înmatriculareiun 26: 60 rulate, prima înmatriculareiul 26: 1 noiiul 26: 77 rulate, prima înmatriculareaug 26: 74 rulate, prima înmatricularesep 26: 1 noisep 26: 62 rulate, prima înmatriculareoct 26: 1 noioct 26: 79 rulate, prima înmatricularenov 24ian 25mar 25mai 25iul 25sep 25nov 25ian 26mar 26mai 26iul 26sep 26
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
nov 24085
dec 24055
ian 25164
feb 25088
mar 25094
apr 25083
mai 25257
iun 25064
iul 25085
aug 25062
sep 25061
oct 25180
nov 25067
dec 25054
ian 26048
feb 26057
mar 26269
apr 26060
mai 26058
iun 26060
iul 26177
aug 26074
sep 26162
oct 26179

An de fabricație

Arată cât de vechi sunt mașinile aduse din alte state.

  • noi
  • rulate, prima înmatriculare
024682004: 1 rulate, prima înmatriculare2005: 5 rulate, prima înmatriculare2006: 3 rulate, prima înmatriculare2007: 7 rulate, prima înmatriculare2008: 5 rulate, prima înmatriculare2009: 2 rulate, prima înmatriculare2010: 3 rulate, prima înmatriculare2011: 1 rulate, prima înmatriculare2012: 4 rulate, prima înmatriculare2013: 1 rulate, prima înmatriculare2014: 2 rulate, prima înmatriculare2015: 3 rulate, prima înmatriculare2016: 1 rulate, prima înmatriculare2017: 4 rulate, prima înmatriculare2018: 2 rulate, prima înmatriculare2019: 1 rulate, prima înmatriculare2020: 6 rulate, prima înmatriculare2021: 5 rulate, prima înmatriculare2022: 1 rulate, prima înmatriculare2024: 1 noi2025: 1 noi2004200520062007200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Vezi ca tabel
noirulate, prima înmatriculare
200401
200505
200603
200707
200805
200902
201003
201101
201204
201301
201402
201503
201601
201704
201802
201901
202006
202105
202201
202300
202410
202510

Modele

Grupate pe familii de eParc: 320D intră la Seria 3, C 220 la Clasa C.

Modele: valoare, vehicule, cotă
A42440,7%
A6813,6%
Q5813,6%
A3711,9%
Q346,8%
A535,1%
A711,7%
Model necompletat11,7%
Q711,7%
Q811,7%
Toate (11)
Modele: valoare, vehicule, cotă
S811,7%

Clase

Clasificarea e făcută de eParc, nu de DGPCI.

Clase: valoare, vehicule, cotă
Medii (D)2745,8%
SUV1423,7%
Mari și de lux (E)915,3%
Compacte (C)711,9%
Neclasificate11,7%
Sport11,7%

Noi sau rulate

Noi sau rulate: valoare, vehicule, cotă
Rulate, prima înmatriculare5796,6%
Noi23,4%

Combustibil

Hibrid reunește toate codurile HIBRID din fișierele DGPCI.

Combustibil: valoare, vehicule, cotă
Motorină4067,8%
Hibrid1220,3%
Benzină711,9%

Cine înmatriculează

Cine înmatriculează: valoare, vehicule, cotă
Persoană fizică5389,8%
Companie610,2%

Caroserie

Caroserie: valoare, vehicule, cotă
Break3864,4%
Berlină cu hayon1118,6%
Berlină1016,9%

Putere

Putere: valoare, vehicule, cotă
75-109 kW2745,8%
110-149 kW1728,8%
150-219 kW1016,9%
220 kW și peste58,5%

Capacitate cilindrică

Capacitate cilindrică: valoare, vehicule, cotă
1000-1399 cmc23,4%
1400-1599 cmc23,4%
1600-1999 cmc4678,0%
2000-2999 cmc813,6%
3000 cmc și peste11,7%

Revânzări

Transcrieri: mașini deja înmatriculate în România, reînmatriculate în România.

Radieri

Vehicule scoase din evidență.

Radieri după motiv

Radieri după motiv: valoare, vehicule, cotă
Dezmembrare350,0%
Export350,0%

Ce înseamnă cifrele

Noi: vehicule care nu au mai fost înmatriculate în niciun stat. Rulate, prima înmatriculare: vehicule înmatriculate în alte state, care se înmatriculează prima dată în România. Revânzări: ce DGPCI numește transcrieri, adică vehicule înmatriculate în România care se reînmatriculează în România. Clasamentele arată doar primele două categorii, dacă nu scrie altfel, deci nu sunt totalul tranzacțiilor de pe piață.

Sursa datelor: statisticile lunare ale Direcției Generale Permise de Conducere și Înmatriculări (DGPCI), publicate pe site-ul instituției, prelucrate de eParc: scrierile diferite ale mărcilor și modelelor sunt unificate, modelele sunt grupate pe familii, iar clasele (A, B, C, SUV) sunt stabilite de eParc, deci nu sunt o clasificare oficială. Cifrele din lunile recente pot fi corectate dacă DGPCI republică datele. Totalurile pot diferi de cele publicate de asociații sau în presă, care pot folosi alte clasificări. eParc nu are nicio relație oficială cu DGPCI sau cu Ministerul Afacerilor Interne.