Lichiditate pe segment
Pentru achizitor: ce se vinde în segmentul ăsta, cine câștigă teren, ce motorizare să cumperi.
SUV mari, 2024 - 2028
12.415 mașini vândute într-un an · 27 de modele cu peste 100
În ordinea părții din segment
| # | Model, ani de fabricație | Cât din segment | Față de anul trecut | Cea mai vândută motorizare | Se vinde |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MERCEDES-BENZ GLC 2024 - 2026 | 10,5% | -0,1 puncte | 2.0 hibrid 204 CP 45% | ușor |
| 2 | MERCEDES-BENZ GLE 2024 - 2026 | 8,2% | -0,2 puncte | 3.0 hibrid 367 CP 21% | ușor |
| 3 | SKODA KODIAQ 2024 - 2026 | 6,6% | -0,8 puncte | 2.0 motorină 200 CP 61% | ușor |
| 4 | TESLA MODEL Y 2024 - 2026 | 6,4% | +2,1 puncte | ușor | |
| 5 | VOLKSWAGEN TOUAREG 2024 - 2026 | 5,8% | -0,8 puncte | 3.0 motorină 286 CP 45% | ușor |
| 6 | BMW X5 2024 - 2026 | 5,5% | +0,4 puncte | 3.0 hibrid 286 CP 47% | ușor |
| 7 | BMW X6 2024 - 2025 | 5,2% | -0,6 puncte | 3.0 hibrid 286 CP 54% | ușor |
| 8 | BMW X4 2024 - 2025 | 4,5% | -0,9 puncte | 2.0 hibrid 190 CP 40% | ușor |
| 9 | AUDI Q8 2024 - 2025 | 3,4% | -0,8 puncte | 3.0 hibrid 286 CP 51% | ușor |
| 10 | PORSCHE CAYENNE 2024 - 2026 | 3,0% | +0,2 puncte | 3.0 hibrid 305 CP 42% | mediu |
| 11 | MERCEDES-BENZ CLASA G 2024 - 2026 | 2,8% | -0,7 puncte | 4.0 benzină 585 CP 41% | mediu |
| 12 | VOLVO XC90 2024 - 2026 | 2,8% | -0,7 puncte | 2.0 hibrid 235 CP 61% | mediu |
| 13 | BYD SEAL U 2024 - 2026 | 2,4% | +2,3 puncte | 1.5 hibrid 98 CP 53% | mediu |
| 14 | AUDI Q7 2024 - 2026 | 1,9% | -0,4 puncte | 3.0 hibrid 286 CP 56% | mediu |
| 15 | MG HS 2024 - 2026 | 1,9% | +1,1 puncte | 1.5 benzină 170 CP 56% | mediu |
| 16 | LEXUS RX 2024 - 2026 | 1,9% | -0,9 puncte | 2.5 hibrid 185 CP 54% | mediu |
| 17 | VOLVO XC60 2024 - 2026 | 1,8% | 0,0 puncte | 2.0 hibrid 250 CP 62% | mediu |
| 18 | MAZDA CX-60 2024 - 2025 | 1,7% | -0,2 puncte | 2.5 hibrid 192 CP 94% | mediu |
| 19 | MERCEDES-BENZ GLS 2024 - 2025 | 1,4% | -0,7 puncte | 3.0 hibrid 367 CP 36% | greu |
| 20 | BMW XM 2024 - 2026 | 1,4% | 0,0 puncte | 3.0 hibrid 313 CP 49% | greu |
| 21 | TOYOTA HIGHLANDER 2024 | 1,3% | -0,3 puncte | 2.5 hibrid 190 CP 100% | greu |
| 22 | BMW X7 2024 - 2026 | 1,3% | -0,1 puncte | 3.0 hibrid 340 CP 60% | greu |
| 23 | PORSCHE MACAN 2024 | 1,3% | -0,3 puncte | 2.0 benzină 265 CP 53% | greu |
| 24 | MERCEDES-BENZ EQE | 1,2% | -0,4 puncte | greu | |
| 25 | SSANGYONG REXTON 2024 - 2025 | 1,0% | -0,1 puncte | 2.2 motorină 201 CP 100% | greu |
| 26 | LAND ROVER DEFENDER 2024 | 0,8% | -0,3 puncte | 3.0 hibrid 300 CP 48% | greu |
| 26 | LAND ROVER RANGE ROVER 2024 - 2025 | 0,8% | +0,1 puncte | 3.0 hibrid 351 CP 40% | greu |
| alte 51 de modele sub 100 de mașini (1.627 în total) | |||||
Cât din segment: din 100 de mașini de clasa asta vândute în ultimul an, câte au fost modelul ăsta. Față de anul trecut: cu cât a crescut sau a scăzut partea lui, în puncte; dacă toată piața scade la fel, partea rămâne aceeași. Se vinde: ușor pentru treimea de sus a segmentului, greu pentru cea de jos.
Sursa: înmatriculări DGPCI, prima înmatriculare în România și reînmatriculări, noiembrie 2025 - octombrie 2026. Nu măsoară intenția de cumpărare, nici prețul, nici timpul de vânzare.