Lichiditate pe segment
Pentru achizitor: ce se vinde în segmentul ăsta, cine câștigă teren, ce motorizare să cumperi.
SUV mari, 2021 - 2025
27.602 mașini vândute într-un an · 41 de modele cu peste 100
În ordinea părții din segment
| # | Model, ani de fabricație | Cât din segment | Față de anul trecut | Cea mai vândută motorizare | Se vinde |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MERCEDES-BENZ GLC 2021 - 2025 | 13,2% | -2,5 puncte | 2.0 hibrid 204 CP 18% | ușor |
| 2 | MERCEDES-BENZ GLE 2021 - 2025 | 13,0% | -0,5 puncte | 1.9 hibrid 194 CP 20% | ușor |
| 3 | BMW X5 2021 - 2025 | 9,2% | +0,5 puncte | 3.0 hibrid 286 CP 35% | ușor |
| 4 | VOLVO XC60 2021 - 2025 | 6,4% | -2,0 puncte | 2.0 hibrid 197 CP 41% | ușor |
| 5 | BMW X6 2021 - 2025 | 5,9% | +0,2 puncte | 3.0 hibrid 286 CP 43% | ușor |
| 6 | SKODA KODIAQ 2021 - 2025 | 5,9% | +0,6 puncte | 2.0 motorină 150 CP 40% | ușor |
| 7 | PORSCHE CAYENNE 2021 - 2025 | 3,8% | -0,4 puncte | 3.0 benzină 340 CP 37% | ușor |
| 8 | TESLA MODEL Y 2022 - 2025 | 3,4% | +1,7 puncte | ușor | |
| 9 | BMW X4 2021 - 2025 | 3,1% | -0,1 puncte | 2.0 hibrid 190 CP 41% | ușor |
| 10 | VOLVO XC90 2021 - 2025 | 3,0% | -1,0 puncte | 2.0 hibrid 235 CP 40% | ușor |
| 11 | VOLKSWAGEN TOUAREG 2021 - 2025 | 2,6% | +0,3 puncte | 3.0 motorină 286 CP 45% | ușor |
| 12 | AUDI Q8 2021 - 2025 | 1,9% | -0,1 puncte | 3.0 hibrid 340 CP 50% | ușor |
| 13 | MERCEDES-BENZ CLASA G 2021 - 2025 | 1,6% | 0,0 puncte | 4.0 benzină 585 CP 34% | ușor |
| 14 | LEXUS RX 2021 - 2025 | 1,5% | -0,4 puncte | 3.5 hibrid 262 CP 44% | ușor |
| 15 | MERCEDES-BENZ GLS 2021 - 2025 | 1,3% | -0,2 puncte | 2.9 motorină 330 CP 35% | mediu |
| 16 | PORSCHE MACAN 2021 - 2024 | 1,2% | 0,0 puncte | 2.0 benzină 245 CP 24% | mediu |
| 17 | HYUNDAI SANTA FE 2021 - 2025 | 1,2% | +0,3 puncte | 1.6 hibrid 179 CP 68% | mediu |
| 18 | BMW X7 2021 - 2025 | 1,1% | 0,0 puncte | 3.0 hibrid 340 CP 52% | mediu |
| 19 | AUDI Q7 2021 - 2025 | 1,1% | -0,2 puncte | 3.0 hibrid 340 CP 47% | mediu |
| 20 | BYD SEAL U 2024 - 2025 | 1,1% | +1,1 puncte | 1.5 hibrid 98 CP 53% | mediu |
| 21 | TOYOTA LAND CRUISER 2021 - 2025 | 0,9% | -0,5 puncte | 2.8 motorină 204 CP 77% | mediu |
| 22 | AUDI E-TRON 2021 - 2022 | 0,9% | 0,0 puncte | electric 258 CP 9% | mediu |
| 23 | MG HS 2023 - 2025 | 0,8% | +0,6 puncte | 1.5 benzină 170 CP 56% | mediu |
| 24 | MAZDA CX-60 2022 - 2025 | 0,8% | +0,1 puncte | 2.5 hibrid 192 CP 94% | mediu |
| 25 | LAND ROVER RANGE ROVER SPORT 2024 - 2025 | 0,7% | +0,1 puncte | 3.0 hibrid 400 CP 37% | mediu |
| 26 | ALFA ROMEO STELVIO 2021 - 2023 | 0,6% | -0,1 puncte | 2.0 benzină 280 CP 73% | mediu |
| 27 | MERCEDES-BENZ EQE | 0,6% | -0,1 puncte | mediu | |
| 28 | LAND ROVER RANGE ROVER VELAR 2021 - 2023 | 0,6% | +0,2 puncte | 2.0 hibrid 204 CP 36% | greu |
| 29 | BMW XM 2023 - 2025 | 0,6% | +0,1 puncte | 3.0 hibrid 313 CP 49% | greu |
| 30 | TOYOTA HIGHLANDER 2021 - 2024 | 0,6% | 0,0 puncte | 2.5 hibrid 190 CP 100% | greu |
| 31 | LAND ROVER DEFENDER 2021 - 2024 | 0,6% | -0,1 puncte | 3.0 hibrid 249 CP 31% | greu |
| 32 | LAND ROVER RANGE ROVER 2022 - 2025 | 0,6% | 0,0 puncte | 3.0 hibrid 400 CP 34% | greu |
| 33 | KIA SORENTO 2021 - 2025 | 0,6% | +0,1 puncte | 1.6 hibrid 179 CP 48% | greu |
| 34 | BMW IX 2021 - 2024 | 0,6% | +0,1 puncte | greu | |
| 34 | JEEP WRANGLER 2021 - 2025 | 0,6% | 0,0 puncte | 2.0 benzină 272 CP 79% | greu |
| 36 | SEAT TARRACO 2021 - 2022 | 0,5% | +0,1 puncte | 2.0 motorină 150 CP 38% | greu |
| 37 | FORD MUSTANG MACH-E 2021 - 2023 | 0,5% | +0,1 puncte | greu | |
| 38 | SSANGYONG REXTON 2022 - 2025 | 0,4% | +0,1 puncte | 2.2 motorină 201 CP 100% | greu |
| 39 | LAMBORGHINI URUS 2021 - 2022 | 0,4% | +0,1 puncte | 4.0 benzină 650 CP 54% | greu |
| 40 | SSANGYONG TORRES 2023 - 2025 | 0,4% | +0,2 puncte | 1.5 benzină 163 CP 56% | greu |
| 41 | MERCEDES-BENZ EQC 2021 - 2022 | 0,4% | -0,1 puncte | greu | |
| alte 42 de modele sub 100 de mașini (1.551 în total) | |||||
Cât din segment: din 100 de mașini de clasa asta vândute în ultimul an, câte au fost modelul ăsta. Față de anul trecut: cu cât a crescut sau a scăzut partea lui, în puncte; dacă toată piața scade la fel, partea rămâne aceeași. Se vinde: ușor pentru treimea de sus a segmentului, greu pentru cea de jos.
Sursa: înmatriculări DGPCI, prima înmatriculare în România și reînmatriculări, noiembrie 2025 - octombrie 2026. Nu măsoară intenția de cumpărare, nici prețul, nici timpul de vânzare.