Lichiditate pe segment
Pentru achizitor: ce se vinde în segmentul ăsta, cine câștigă teren, ce motorizare să cumperi.
Compacte (C), 2021 - 2025
25.622 de mașini vândute într-un an · 25 de modele cu peste 100
În ordinea părții din segment
| # | Model, ani de fabricație | Cât din segment | Față de anul trecut | Cea mai vândută motorizare | Se vinde |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | TOYOTA COROLLA 2021 - 2025 | 15,4% | 0,0 puncte | 1.8 hibrid 98 CP 82% | ușor |
| 2 | SKODA OCTAVIA 2021 - 2025 | 15,3% | +1,1 puncte | 2.0 motorină 150 CP 40% | ușor |
| 3 | FORD FOCUS 2021 - 2025 | 9,0% | -2,8 puncte | 1.5 motorină 120 CP 55% | ușor |
| 4 | RENAULT MEGANE 2021 - 2025 | 7,1% | -1,4 puncte | 1.3 benzină 140 CP 60% | ușor |
| 5 | VOLKSWAGEN GOLF 2021 - 2025 | 6,9% | +0,7 puncte | 2.0 motorină 116 CP 29% | ușor |
| 6 | MERCEDES-BENZ CLA 2021 - 2025 | 5,7% | -0,2 puncte | 1.3 hibrid 160 CP 18% | ușor |
| 7 | MERCEDES-BENZ CLASA A 2021 - 2025 | 5,6% | -0,3 puncte | 1.3 hibrid 160 CP 22% | ușor |
| 8 | MERCEDES-BENZ CLASA C 2021 - 2025 | 5,0% | -0,1 puncte | 2.0 hibrid 200 CP 18% | ușor |
| 9 | HYUNDAI I30 2021 - 2025 | 3,6% | +0,1 puncte | 1.5 benzină 109 CP 44% | mediu |
| 10 | HYUNDAI IONIQ 2021 - 2022 | 3,3% | -0,2 puncte | 1.6 hibrid 105 CP 100% | mediu |
| 11 | BMW SERIA 2 2021 - 2025 | 3,0% | +0,2 puncte | 1.5 benzină 136 CP 31% | mediu |
| 12 | BMW SERIA 1 2021 - 2025 | 2,6% | -0,5 puncte | 1.5 benzină 136 CP 48% | mediu |
| 13 | AUDI A3 2021 - 2025 | 2,0% | +0,2 puncte | 1.5 hibrid 150 CP 35% | mediu |
| 14 | OPEL ASTRA 2021 - 2024 | 1,7% | +0,4 puncte | 1.5 motorină 122 CP 47% | mediu |
| 15 | HYUNDAI ELANTRA 2021 - 2024 | 1,4% | +0,4 puncte | 1.6 benzină 122 CP 99% | mediu |
| 16 | KIA CEED 2021 - 2025 | 1,4% | 0,0 puncte | 1.5 benzină 159 CP 30% | mediu |
| 16 | VOLKSWAGEN ID 3 2021 - 2025 | 1,4% | +0,2 puncte | mediu | |
| 18 | CITROEN C4 2021 - 2025 | 1,4% | +0,2 puncte | 1.2 benzină 131 CP 63% | greu |
| 19 | MAZDA 3 2021 - 2025 | 1,3% | 0,0 puncte | 2.0 hibrid 186 CP 40% | greu |
| 20 | SEAT LEON 2021 - 2025 | 1,2% | +0,2 puncte | 2.0 motorină 150 CP 27% | greu |
| 21 | NISSAN LEAF 2021 - 2023 | 1,1% | +0,1 puncte | greu | |
| 22 | FIAT TIPO 2021 - 2025 | 0,9% | +0,7 puncte | 1.6 motorină 131 CP 64% | greu |
| 23 | HONDA CIVIC 2021 - 2025 | 0,9% | +0,3 puncte | 2.0 hibrid 143 CP 48% | greu |
| 24 | SUZUKI SWACE 2021 - 2024 | 0,8% | 0,0 puncte | 1.8 hibrid 98 CP 100% | greu |
| 25 | MG MG4 2022 - 2025 | 0,5% | +0,2 puncte | greu | |
| alte 12 modele sub 100 de mașini (389 în total) | |||||
Cât din segment: din 100 de mașini de clasa asta vândute în ultimul an, câte au fost modelul ăsta. Față de anul trecut: cu cât a crescut sau a scăzut partea lui, în puncte; dacă toată piața scade la fel, partea rămâne aceeași. Se vinde: ușor pentru treimea de sus a segmentului, greu pentru cea de jos.
Sursa: înmatriculări DGPCI, prima înmatriculare în România și reînmatriculări, noiembrie 2025 - octombrie 2026. Nu măsoară intenția de cumpărare, nici prețul, nici timpul de vânzare.