Lichiditate pe segment
Pentru achizitor: ce se vinde în segmentul ăsta, cine câștigă teren, ce motorizare să cumperi.
Mici (B), 2020 - 2024
26.898 de mașini vândute într-un an · 17 modele cu peste 100
În ordinea părții din segment
| # | Model, ani de fabricație | Cât din segment | Față de anul trecut | Cea mai vândută motorizare | Se vinde |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DACIA LOGAN 2020 - 2024 | 43,7% | -1,3 puncte | 1.0 GPL 91 CP 56% | ușor |
| 2 | DACIA SANDERO 2020 - 2024 | 16,1% | +0,2 puncte | 1.0 GPL 91 CP 49% | ușor |
| 3 | RENAULT CLIO 2020 - 2024 | 7,3% | +1,8 puncte | 1.0 benzină 91 CP 48% | ușor |
| 4 | SKODA SCALA 2020 - 2024 | 5,4% | -0,7 puncte | 1.0 benzină 110 CP 34% | ușor |
| 5 | SKODA FABIA 2020 - 2024 | 3,7% | -0,1 puncte | 1.0 benzină 95 CP 82% | ușor |
| 6 | VOLKSWAGEN POLO 2020 - 2024 | 3,7% | -0,4 puncte | 1.0 benzină 95 CP 43% | ușor |
| 7 | HYUNDAI I20 2021 - 2024 | 2,9% | +0,1 puncte | 1.2 benzină 83 CP 46% | mediu |
| 8 | TOYOTA YARIS 2020 - 2024 | 2,5% | +0,1 puncte | 1.5 hibrid 92 CP 71% | mediu |
| 9 | PEUGEOT 208 2020 - 2024 | 2,3% | +0,1 puncte | 1.2 benzină 101 CP 66% | mediu |
| 10 | RENAULT ZOE 2020 - 2022 | 2,1% | +0,4 puncte | electric 58 CP 100% | mediu |
| 11 | OPEL CORSA 2020 - 2024 | 1,9% | +0,2 puncte | 1.2 benzină 101 CP 73% | mediu |
| 12 | CITROEN C3 2021 - 2024 | 1,8% | 0,0 puncte | 1.2 benzină 83 CP 55% | greu |
| 13 | MINI COOPER 2021 - 2023 | 1,4% | 0,0 puncte | 1.5 benzină 136 CP 29% | greu |
| 14 | FORD FIESTA 2020 - 2022 | 1,4% | -0,3 puncte | 1.0 benzină 99 CP 26% | greu |
| 15 | SUZUKI SWIFT 2020 - 2024 | 0,6% | +0,1 puncte | 1.2 hibrid 83 CP 54% | greu |
| 16 | SEAT IBIZA 2021 - 2023 | 0,4% | 0,0 puncte | 1.0 benzină 95 CP 29% | greu |
| 17 | BMW I3 2020 - 2022 | 0,4% | -0,1 puncte | electric 170 CP 79% | greu |
| alte 13 modele sub 100 de mașini (645 în total) | |||||
Cât din segment: din 100 de mașini de clasa asta vândute în ultimul an, câte au fost modelul ăsta. Față de anul trecut: cu cât a crescut sau a scăzut partea lui, în puncte; dacă toată piața scade la fel, partea rămâne aceeași. Se vinde: ușor pentru treimea de sus a segmentului, greu pentru cea de jos.
Sursa: înmatriculări DGPCI, prima înmatriculare în România și reînmatriculări, noiembrie 2025 - octombrie 2026. Nu măsoară intenția de cumpărare, nici prețul, nici timpul de vânzare.