Lichiditate pe segment
Pentru achizitor: ce se vinde în segmentul ăsta, cine câștigă teren, ce motorizare să cumperi.
SUV mari, 2019 - 2023
32.661 de mașini vândute într-un an · 39 de modele cu peste 100
În ordinea părții din segment
| # | Model, ani de fabricație | Cât din segment | Față de anul trecut | Cea mai vândută motorizare | Se vinde |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MERCEDES-BENZ GLC 2019 - 2023 | 10,9% | -1,2 puncte | 1.9 motorină 194 CP 15% | ușor |
| 2 | MERCEDES-BENZ GLE 2019 - 2023 | 10,4% | +0,4 puncte | 1.9 hibrid 194 CP 21% | ușor |
| 3 | BMW X5 2019 - 2023 | 10,2% | +1,0 puncte | 3.0 hibrid 286 CP 26% | ușor |
| 4 | SKODA KODIAQ 2019 - 2023 | 8,0% | +0,1 puncte | 2.0 motorină 150 CP 43% | ușor |
| 5 | VOLVO XC60 2019 - 2023 | 7,7% | -1,8 puncte | 2.0 hibrid 197 CP 28% | ușor |
| 6 | BMW X6 2019 - 2023 | 5,9% | +0,6 puncte | 3.0 hibrid 286 CP 37% | ușor |
| 7 | VOLKSWAGEN TOUAREG 2019 - 2023 | 4,2% | -0,3 puncte | 3.0 motorină 286 CP 61% | ușor |
| 8 | BMW X4 2019 - 2023 | 4,2% | +0,2 puncte | 2.0 hibrid 190 CP 26% | ușor |
| 9 | PORSCHE CAYENNE 2019 - 2023 | 3,8% | -0,1 puncte | 3.0 benzină 340 CP 31% | ușor |
| 10 | VOLVO XC90 2019 - 2023 | 3,5% | -0,9 puncte | 2.0 motorină 235 CP 35% | ușor |
| 11 | TESLA MODEL Y 2022 - 2023 | 2,7% | +1,4 puncte | ușor | |
| 12 | AUDI Q8 2019 - 2023 | 2,5% | -0,2 puncte | 3.0 hibrid 286 CP 62% | ușor |
| 13 | MITSUBISHI OUTLANDER 2019 - 2020 | 1,5% | -0,1 puncte | 2.0 hibrid 121 CP 92% | ușor |
| 14 | AUDI Q7 2019 - 2023 | 1,5% | 0,0 puncte | 3.0 hibrid 286 CP 44% | mediu |
| 15 | JAGUAR F-PACE 2019 - 2020 | 1,4% | +0,1 puncte | 2.0 motorină 179 CP 79% | mediu |
| 16 | LEXUS RX 2019 - 2023 | 1,3% | -0,2 puncte | 3.5 hibrid 262 CP 44% | mediu |
| 17 | HYUNDAI SANTA FE 2019 - 2023 | 1,3% | +0,2 puncte | 1.6 hibrid 179 CP 52% | mediu |
| 18 | BMW X7 2019 - 2023 | 1,2% | +0,1 puncte | 3.0 hibrid 340 CP 42% | mediu |
| 19 | LAND ROVER RANGE ROVER VELAR 2019 - 2023 | 1,1% | +0,1 puncte | 2.0 motorină 241 CP 22% | mediu |
| 20 | MERCEDES-BENZ GLS 2019 - 2023 | 1,1% | 0,0 puncte | 2.9 motorină 330 CP 35% | mediu |
| 21 | PORSCHE MACAN 2019 - 2023 | 1,0% | +0,1 puncte | 2.0 benzină 245 CP 26% | mediu |
| 22 | LAND ROVER RANGE ROVER SPORT | 0,9% | 0,0 puncte | 3.0 motorină 306 CP 18% | mediu |
| 23 | MERCEDES-BENZ CLASA G 2021 - 2023 | 0,9% | -0,1 puncte | 4.0 benzină 585 CP 52% | mediu |
| 24 | KIA SORENTO 2019 - 2023 | 0,8% | +0,2 puncte | 2.2 motorină 200 CP 37% | mediu |
| 25 | AUDI E-TRON 2019 - 2022 | 0,8% | +0,1 puncte | electric 258 CP 9% | mediu |
| 26 | SEAT TARRACO 2019 - 2022 | 0,7% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 150 CP 41% | mediu |
| 27 | ALFA ROMEO STELVIO 2019 - 2023 | 0,7% | -0,1 puncte | 2.0 benzină 280 CP 57% | greu |
| 28 | MAZDA CX-60 2022 - 2023 | 0,7% | +0,1 puncte | 2.5 hibrid 192 CP 94% | greu |
| 29 | TOYOTA LAND CRUISER 2019 - 2023 | 0,6% | -0,2 puncte | 2.8 motorină 204 CP 97% | greu |
| 30 | JEEP WRANGLER 2020 - 2023 | 0,6% | 0,0 puncte | 2.0 benzină 272 CP 61% | greu |
| 31 | LAND ROVER RANGE ROVER 2022 - 2023 | 0,6% | -0,1 puncte | 3.0 hibrid 351 CP 19% | greu |
| 32 | TOYOTA HIGHLANDER 2021 - 2023 | 0,5% | +0,1 puncte | 2.5 hibrid 190 CP 100% | greu |
| 33 | MERCEDES-BENZ EQE | 0,5% | 0,0 puncte | greu | |
| 34 | LAND ROVER DEFENDER 2021 - 2023 | 0,5% | -0,1 puncte | 3.0 hibrid 249 CP 29% | greu |
| 35 | BMW IX 2021 - 2023 | 0,4% | +0,1 puncte | greu | |
| 36 | FORD MUSTANG MACH-E 2021 - 2023 | 0,4% | +0,1 puncte | greu | |
| 37 | SSANGYONG REXTON 2022 - 2023 | 0,4% | +0,1 puncte | 2.2 motorină 201 CP 92% | greu |
| 38 | TESLA MODEL X 2019 | 0,3% | 0,0 puncte | electric 525 CP 44% | greu |
| 39 | MERCEDES-BENZ EQC 2020 - 2022 | 0,3% | 0,0 puncte | greu | |
| alte 26 de modele sub 100 de mașini (1.265 în total) | |||||
Cât din segment: din 100 de mașini de clasa asta vândute în ultimul an, câte au fost modelul ăsta. Față de anul trecut: cu cât a crescut sau a scăzut partea lui, în puncte; dacă toată piața scade la fel, partea rămâne aceeași. Se vinde: ușor pentru treimea de sus a segmentului, greu pentru cea de jos.
Sursa: înmatriculări DGPCI, prima înmatriculare în România și reînmatriculări, noiembrie 2025 - octombrie 2026. Nu măsoară intenția de cumpărare, nici prețul, nici timpul de vânzare.