Lichiditate pe segment
Pentru achizitor: ce se vinde în segmentul ăsta, cine câștigă teren, ce motorizare să cumperi.
Compacte (C), 2019 - 2023
38.653 de mașini vândute într-un an · 28 de modele cu peste 100
În ordinea părții din segment
| # | Model, ani de fabricație | Cât din segment | Față de anul trecut | Cea mai vândută motorizare | Se vinde |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SKODA OCTAVIA 2019 - 2023 | 16,0% | -1,5 puncte | 2.0 motorină 150 CP 36% | ușor |
| 2 | RENAULT MEGANE 2019 - 2023 | 15,4% | +0,5 puncte | 1.5 motorină 110 CP 53% | ușor |
| 3 | TOYOTA COROLLA 2019 - 2023 | 10,3% | +1,1 puncte | 1.8 hibrid 98 CP 81% | ușor |
| 4 | VOLKSWAGEN GOLF 2019 - 2023 | 7,5% | -0,7 puncte | 2.0 motorină 116 CP 18% | ușor |
| 5 | FORD FOCUS 2019 - 2023 | 6,5% | -1,0 puncte | 1.5 motorină 120 CP 50% | ușor |
| 6 | MERCEDES-BENZ CLASA C 2019 - 2023 | 5,1% | -0,2 puncte | 1.9 motorină 194 CP 15% | ușor |
| 7 | MERCEDES-BENZ CLASA A 2019 - 2023 | 4,7% | -0,1 puncte | 1.5 motorină 116 CP 18% | ușor |
| 8 | MERCEDES-BENZ CLA 2019 - 2023 | 4,3% | 0,0 puncte | 1.3 hibrid 160 CP 16% | ușor |
| 9 | OPEL ASTRA 2019 - 2023 | 3,2% | +0,2 puncte | 1.5 motorină 122 CP 26% | ușor |
| 10 | PEUGEOT 308 2019 - 2023 | 2,7% | -0,1 puncte | 1.2 benzină 131 CP 64% | mediu |
| 11 | HYUNDAI I30 2019 - 2023 | 2,7% | +0,2 puncte | 1.5 benzină 109 CP 40% | mediu |
| 12 | BMW SERIA 1 2019 - 2023 | 2,2% | -0,1 puncte | 1.5 benzină 136 CP 54% | mediu |
| 13 | HYUNDAI IONIQ 2019 - 2022 | 2,2% | +0,1 puncte | 1.6 hibrid 105 CP 100% | mediu |
| 14 | BMW SERIA 2 2019 - 2023 | 2,1% | +0,2 puncte | 1.5 benzină 136 CP 30% | mediu |
| 15 | AUDI A3 2020 - 2023 | 1,8% | +0,1 puncte | 1.5 hibrid 150 CP 22% | mediu |
| 16 | FIAT TIPO 2019 - 2022 | 1,8% | +0,1 puncte | 1.4 benzină 95 CP 74% | mediu |
| 17 | HYUNDAI ELANTRA 2021 - 2023 | 1,4% | +0,1 puncte | 1.6 benzină 122 CP 68% | mediu |
| 18 | KIA CEED 2019 - 2023 | 1,3% | +0,1 puncte | 1.5 benzină 159 CP 21% | mediu |
| 19 | SEAT LEON 2019 - 2023 | 1,3% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 150 CP 21% | mediu |
| 20 | MAZDA 3 2020 - 2023 | 1,2% | -0,1 puncte | 2.0 hibrid 122 CP 51% | greu |
| 21 | HONDA CIVIC 2021 - 2023 | 1,0% | +0,2 puncte | 1.5 benzină 182 CP 56% | greu |
| 22 | CITROEN C4 2021 - 2023 | 0,9% | +0,3 puncte | 1.2 benzină 131 CP 63% | greu |
| 23 | VOLKSWAGEN ID 3 2020 - 2023 | 0,9% | +0,2 puncte | greu | |
| 24 | NISSAN LEAF 2019 - 2023 | 0,7% | +0,2 puncte | greu | |
| 25 | SUZUKI SWACE 2020 - 2023 | 0,5% | +0,1 puncte | 1.8 hibrid 98 CP 100% | greu |
| 26 | MG MG4 2022 - 2023 | 0,3% | +0,1 puncte | greu | |
| 27 | VOLVO V40 2019 | 0,3% | -0,1 puncte | 2.0 motorină 120 CP 45% | greu |
| 28 | LEXUS IS 2019 | 0,3% | -0,1 puncte | 2.5 hibrid 181 CP 100% | greu |
| alte 17 modele sub 100 de mașini (559 în total) | |||||
Cât din segment: din 100 de mașini de clasa asta vândute în ultimul an, câte au fost modelul ăsta. Față de anul trecut: cu cât a crescut sau a scăzut partea lui, în puncte; dacă toată piața scade la fel, partea rămâne aceeași. Se vinde: ușor pentru treimea de sus a segmentului, greu pentru cea de jos.
Sursa: înmatriculări DGPCI, prima înmatriculare în România și reînmatriculări, noiembrie 2025 - octombrie 2026. Nu măsoară intenția de cumpărare, nici prețul, nici timpul de vânzare.