Lichiditate pe segment
Pentru achizitor: ce se vinde în segmentul ăsta, cine câștigă teren, ce motorizare să cumperi.
SUV compacte, 2018 - 2022
65.717 mașini vândute într-un an · 50 de modele cu peste 100
În ordinea părții din segment
| # | Model, ani de fabricație | Cât din segment | Față de anul trecut | Cea mai vândută motorizare | Se vinde |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DACIA DUSTER 2018 - 2022 | 15,9% | +0,4 puncte | 1.5 motorină 114 CP 46% | ușor |
| 2 | VOLKSWAGEN TIGUAN 2018 - 2022 | 7,0% | -0,4 puncte | 2.0 motorină 150 CP 54% | ușor |
| 3 | HYUNDAI TUCSON 2018 - 2022 | 5,9% | +0,8 puncte | 1.6 hibrid 179 CP 40% | ușor |
| 4 | RENAULT KADJAR 2018 - 2022 | 5,3% | +0,2 puncte | 1.5 motorină 110 CP 68% | ușor |
| 5 | BMW X3 2018 - 2022 | 5,2% | -0,1 puncte | 2.0 hibrid 184 CP 28% | ușor |
| 6 | TOYOTA C-HR 2018 - 2022 | 4,6% | -0,3 puncte | 1.8 hibrid 98 CP 76% | ușor |
| 7 | FORD KUGA 2018 - 2022 | 4,2% | 0,0 puncte | 2.5 hibrid 152 CP 37% | ușor |
| 8 | TOYOTA RAV4 2018 - 2022 | 3,9% | -0,5 puncte | 2.5 hibrid 178 CP 80% | ușor |
| 9 | KIA SPORTAGE 2018 - 2022 | 3,4% | +0,6 puncte | 1.6 hibrid 179 CP 21% | ușor |
| 10 | NISSAN QASHQAI 2018 - 2022 | 3,4% | +0,8 puncte | 1.2 benzină 116 CP 32% | ușor |
| 11 | AUDI Q5 2018 - 2022 | 3,4% | -0,2 puncte | 2.0 motorină 190 CP 35% | ușor |
| 12 | BMW X1 2018 - 2022 | 3,1% | -0,3 puncte | 2.0 motorină 150 CP 44% | ușor |
| 13 | PEUGEOT 2008 2018 - 2022 | 2,6% | -0,2 puncte | 1.2 benzină 131 CP 38% | ușor |
| 14 | RENAULT ARKANA 2021 - 2022 | 2,1% | +1,0 puncte | 1.6 hibrid 94 CP 100% | ușor |
| 15 | AUDI Q3 2018 - 2022 | 2,1% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 150 CP 40% | ușor |
| 16 | VOLVO XC40 2018 - 2022 | 1,9% | -0,2 puncte | 2.0 motorină 150 CP 24% | ușor |
| 17 | SKODA KAROQ 2018 - 2022 | 1,9% | -0,3 puncte | 1.5 benzină 150 CP 40% | ușor |
| 18 | MERCEDES-BENZ GLA 2018 - 2022 | 1,7% | 0,0 puncte | 2.1 motorină 136 CP 19% | mediu |
| 19 | DS DS7 2018 - 2022 | 1,3% | +0,2 puncte | 1.6 hibrid 200 CP 66% | mediu |
| 20 | MAZDA CX-5 2018 - 2022 | 1,2% | -0,1 puncte | 2.0 benzină 165 CP 31% | mediu |
| 21 | RENAULT KOLEOS 2018 - 2021 | 1,2% | +0,1 puncte | 2.0 motorină 177 CP 98% | mediu |
| 22 | CUPRA FORMENTOR 2020 - 2022 | 1,2% | 0,0 puncte | 1.4 hibrid 150 CP 31% | mediu |
| 23 | KIA NIRO 2018 - 2022 | 1,1% | +0,3 puncte | 1.6 hibrid 105 CP 75% | mediu |
| 24 | LAND ROVER RANGE ROVER EVOQUE 2018 - 2022 | 1,1% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 150 CP 61% | mediu |
| 25 | SEAT ATECA 2018 - 2022 | 1,0% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 150 CP 32% | mediu |
| 26 | FORD ECOSPORT 2020 - 2022 | 1,0% | -0,4 puncte | 1.0 benzină 125 CP 76% | mediu |
| 27 | MERCEDES-BENZ GLB 2019 - 2022 | 1,0% | +0,1 puncte | 1.9 motorină 150 CP 52% | mediu |
| 28 | LEXUS NX 2018 - 2022 | 0,9% | -0,4 puncte | 2.5 hibrid 155 CP 65% | mediu |
| 29 | MAZDA CX-30 2020 - 2022 | 0,9% | +0,1 puncte | 2.0 hibrid 186 CP 45% | mediu |
| 30 | BMW X2 2018 - 2022 | 0,8% | -0,1 puncte | 2.0 motorină 190 CP 37% | mediu |
| 31 | LAND ROVER DISCOVERY SPORT 2018 | 0,8% | -0,1 puncte | 2.0 motorină 150 CP 74% | mediu |
| 32 | KIA XCEED 2020 - 2022 | 0,8% | -0,2 puncte | 1.6 hibrid 105 CP 45% | mediu |
| 33 | CITROEN C5 AIRCROSS 2019 - 2022 | 0,7% | +0,1 puncte | 1.6 hibrid 181 CP 40% | mediu |
| 34 | NISSAN X-TRAIL 2018 - 2022 | 0,7% | +0,1 puncte | 2.0 motorină 177 CP 49% | greu |
| 35 | OPEL GRANDLAND 2018 - 2022 | 0,7% | -0,2 puncte | 1.2 benzină 131 CP 46% | greu |
| 36 | JEEP COMPASS 2018 - 2022 | 0,6% | -0,1 puncte | 1.3 hibrid 179 CP 31% | greu |
| 37 | HONDA CR-V 2020 - 2022 | 0,6% | 0,0 puncte | 2.0 hibrid 145 CP 63% | greu |
| 38 | MITSUBISHI ECLIPSE CROSS 2018 - 2022 | 0,5% | 0,0 puncte | 2.4 hibrid 98 CP 59% | greu |
| 39 | LEXUS UX 2019 - 2022 | 0,5% | -0,2 puncte | 2.0 hibrid 152 CP 97% | greu |
| 40 | SUZUKI SX4 | 0,4% | -0,3 puncte | 1.4 benzină 140 CP 82% | greu |
| 41 | SSANGYONG KORANDO 2021 - 2022 | 0,4% | +0,1 puncte | 1.5 benzină 163 CP 89% | greu |
| 42 | VOLKSWAGEN ID 4 2021 - 2022 | 0,4% | -0,1 puncte | greu | |
| 43 | JAGUAR E-PACE 2018 - 2020 | 0,3% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 150 CP 66% | greu |
| 44 | HONDA HR-V 2018 - 2022 | 0,3% | -0,1 puncte | 1.5 hibrid 107 CP 42% | greu |
| 45 | MG ZS 2019 - 2022 | 0,2% | +0,1 puncte | greu | |
| 46 | SKODA ENYAQ 2021 - 2022 | 0,2% | +0,1 puncte | greu | |
| 47 | MERCEDES-BENZ EQA 2021 - 2022 | 0,2% | +0,1 puncte | greu | |
| 48 | MG EHS 2021 - 2022 | 0,2% | -0,2 puncte | 1.5 hibrid 162 CP 100% | greu |
| 49 | MAZDA MX-30 2020 - 2022 | 0,2% | 0,0 puncte | greu | |
| 50 | HYUNDAI IONIQ5 2021 - 2022 | 0,2% | 0,0 puncte | greu | |
| alte 21 de modele sub 100 de mașini (609 în total) | |||||
Cât din segment: din 100 de mașini de clasa asta vândute în ultimul an, câte au fost modelul ăsta. Față de anul trecut: cu cât a crescut sau a scăzut partea lui, în puncte; dacă toată piața scade la fel, partea rămâne aceeași. Se vinde: ușor pentru treimea de sus a segmentului, greu pentru cea de jos.
Sursa: înmatriculări DGPCI, prima înmatriculare în România și reînmatriculări, noiembrie 2025 - octombrie 2026. Nu măsoară intenția de cumpărare, nici prețul, nici timpul de vânzare.