Lichiditate pe segment
Pentru achizitor: ce se vinde în segmentul ăsta, cine câștigă teren, ce motorizare să cumperi.
SUV compacte, 2017 - 2021
74.596 de mașini vândute într-un an · 49 de modele cu peste 100
În ordinea părții din segment
| # | Model, ani de fabricație | Cât din segment | Față de anul trecut | Cea mai vândută motorizare | Se vinde |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DACIA DUSTER 2017 - 2021 | 17,0% | +0,8 puncte | 1.5 motorină 114 CP 38% | ușor |
| 2 | NISSAN QASHQAI 2017 - 2021 | 7,7% | +0,7 puncte | 1.5 motorină 110 CP 38% | ușor |
| 3 | HYUNDAI TUCSON 2017 - 2021 | 6,8% | +0,7 puncte | 1.6 hibrid 179 CP 31% | ușor |
| 4 | BMW X3 2017 - 2021 | 6,5% | -0,1 puncte | 2.0 motorină 190 CP 44% | ușor |
| 5 | VOLKSWAGEN TIGUAN 2017 - 2021 | 6,0% | -0,3 puncte | 2.0 motorină 150 CP 55% | ușor |
| 6 | RENAULT KADJAR 2017 - 2021 | 5,2% | +0,2 puncte | 1.5 motorină 110 CP 61% | ușor |
| 7 | TOYOTA C-HR 2017 - 2021 | 4,0% | -0,2 puncte | 1.8 hibrid 98 CP 76% | ușor |
| 8 | TOYOTA RAV4 2017 - 2021 | 3,6% | -0,4 puncte | 2.5 hibrid 178 CP 76% | ușor |
| 9 | AUDI Q5 2017 - 2021 | 3,1% | -0,2 puncte | 2.0 motorină 190 CP 35% | ușor |
| 10 | KIA SPORTAGE 2017 - 2021 | 2,7% | 0,0 puncte | 1.6 benzină 177 CP 23% | ușor |
| 11 | FORD KUGA 2017 - 2021 | 2,6% | -0,2 puncte | 2.0 motorină 150 CP 18% | ușor |
| 12 | BMW X1 2017 - 2021 | 2,6% | -0,4 puncte | 2.0 motorină 150 CP 42% | ușor |
| 13 | PEUGEOT 2008 2017 - 2021 | 2,5% | -0,2 puncte | 1.2 benzină 131 CP 34% | ușor |
| 14 | MERCEDES-BENZ GLA 2017 - 2021 | 2,1% | -0,1 puncte | 2.1 motorină 136 CP 26% | ușor |
| 15 | RENAULT ARKANA 2021 | 1,9% | +0,9 puncte | 1.6 hibrid 94 CP 100% | ușor |
| 16 | AUDI Q3 2017 - 2021 | 1,8% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 150 CP 41% | ușor |
| 17 | VOLVO XC40 2018 - 2021 | 1,6% | -0,2 puncte | 2.0 motorină 150 CP 26% | mediu |
| 18 | SKODA KAROQ 2018 - 2021 | 1,4% | -0,3 puncte | 2.0 motorină 150 CP 36% | mediu |
| 19 | NISSAN X-TRAIL 2017 - 2020 | 1,4% | +0,1 puncte | 1.6 motorină 131 CP 58% | mediu |
| 20 | LAND ROVER RANGE ROVER EVOQUE 2017 - 2021 | 1,2% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 150 CP 50% | mediu |
| 21 | DS DS7 2018 - 2021 | 1,1% | +0,2 puncte | 1.6 hibrid 200 CP 66% | mediu |
| 22 | MAZDA CX-5 2017 - 2021 | 1,1% | -0,1 puncte | 2.0 benzină 165 CP 33% | mediu |
| 23 | RENAULT KOLEOS 2017 - 2021 | 1,1% | +0,1 puncte | 2.0 motorină 177 CP 98% | mediu |
| 24 | FORD ECOSPORT 2017 - 2021 | 1,0% | -0,3 puncte | 1.0 benzină 125 CP 72% | mediu |
| 25 | CUPRA FORMENTOR 2020 - 2021 | 1,0% | 0,0 puncte | 1.4 hibrid 150 CP 33% | mediu |
| 26 | LAND ROVER DISCOVERY SPORT 2017 - 2018 | 0,9% | -0,1 puncte | 2.0 motorină 150 CP 56% | mediu |
| 27 | KIA NIRO 2017 - 2021 | 0,9% | +0,2 puncte | 1.6 hibrid 105 CP 78% | mediu |
| 28 | MERCEDES-BENZ GLB 2019 - 2021 | 0,8% | +0,1 puncte | 1.9 motorină 150 CP 52% | mediu |
| 29 | SEAT ATECA 2017 - 2021 | 0,8% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 150 CP 35% | mediu |
| 30 | MAZDA CX-30 2020 - 2021 | 0,8% | +0,1 puncte | 2.0 hibrid 186 CP 45% | mediu |
| 31 | BMW X2 2018 - 2021 | 0,7% | -0,1 puncte | 2.0 motorină 190 CP 37% | mediu |
| 32 | KIA XCEED 2020 - 2021 | 0,7% | -0,1 puncte | 1.6 hibrid 105 CP 46% | mediu |
| 33 | CITROEN C5 AIRCROSS 2019 - 2021 | 0,7% | +0,1 puncte | 1.6 hibrid 181 CP 40% | mediu |
| 34 | OPEL GRANDLAND 2018 - 2021 | 0,6% | -0,1 puncte | 1.2 benzină 131 CP 46% | greu |
| 35 | LEXUS NX 2017 - 2021 | 0,5% | -0,4 puncte | 2.5 hibrid 155 CP 97% | greu |
| 36 | HONDA CR-V 2020 - 2021 | 0,5% | 0,0 puncte | 2.0 hibrid 145 CP 63% | greu |
| 37 | JEEP COMPASS 2017 - 2021 | 0,5% | -0,1 puncte | 1.3 hibrid 179 CP 34% | greu |
| 38 | MITSUBISHI ECLIPSE CROSS 2018 - 2021 | 0,5% | 0,0 puncte | 2.4 hibrid 98 CP 59% | greu |
| 39 | LEXUS UX 2019 - 2021 | 0,4% | -0,2 puncte | 2.0 hibrid 152 CP 97% | greu |
| 40 | JEEP GRAND CHEROKEE 2017 | 0,4% | 0,0 puncte | 3.0 motorină 250 CP 96% | greu |
| 41 | SSANGYONG KORANDO 2021 | 0,3% | +0,1 puncte | 1.5 benzină 163 CP 88% | greu |
| 42 | SUZUKI SX4 | 0,3% | -0,2 puncte | 1.4 benzină 140 CP 82% | greu |
| 43 | JAGUAR E-PACE 2018 - 2020 | 0,3% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 150 CP 66% | greu |
| 44 | HONDA HR-V 2017 - 2021 | 0,3% | -0,1 puncte | 1.5 hibrid 107 CP 42% | greu |
| 45 | MG ZS 2019 - 2021 | 0,2% | +0,1 puncte | greu | |
| 46 | SKODA ENYAQ 2021 | 0,2% | +0,1 puncte | greu | |
| 47 | VOLKSWAGEN ID 4 2021 | 0,2% | 0,0 puncte | greu | |
| 48 | MG EHS 2021 | 0,2% | -0,2 puncte | 1.5 hibrid 162 CP 100% | greu |
| 49 | MAZDA MX-30 2020 - 2021 | 0,1% | 0,0 puncte | greu | |
| alte 19 modele sub 100 de mașini (707 în total) | |||||
Cât din segment: din 100 de mașini de clasa asta vândute în ultimul an, câte au fost modelul ăsta. Față de anul trecut: cu cât a crescut sau a scăzut partea lui, în puncte; dacă toată piața scade la fel, partea rămâne aceeași. Se vinde: ușor pentru treimea de sus a segmentului, greu pentru cea de jos.
Sursa: înmatriculări DGPCI, prima înmatriculare în România și reînmatriculări, noiembrie 2025 - octombrie 2026. Nu măsoară intenția de cumpărare, nici prețul, nici timpul de vânzare.