Lichiditate pe segment
Pentru achizitor: ce se vinde în segmentul ăsta, cine câștigă teren, ce motorizare să cumperi.
Monovolume (MPV), 2017 - 2021
11.323 de mașini vândute într-un an · 22 de modele cu peste 100
În ordinea părții din segment
| # | Model, ani de fabricație | Cât din segment | Față de anul trecut | Cea mai vândută motorizare | Se vinde |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DACIA LODGY 2017 - 2021 | 12,0% | -0,1 puncte | 1.5 motorină 95 CP 25% | ușor |
| 2 | DACIA DOKKER 2017 - 2020 | 10,1% | -2,0 puncte | 1.5 motorină 90 CP 29% | ușor |
| 3 | MERCEDES-BENZ CLASA V 2017 - 2021 | 8,4% | +0,5 puncte | 2.1 motorină 190 CP 41% | ușor |
| 4 | MERCEDES-BENZ VITO 2017 - 2021 | 7,2% | 0,0 puncte | 1.9 motorină 136 CP 24% | ușor |
| 5 | VOLKSWAGEN TRANSPORTER 2017 - 2020 | 6,6% | -0,1 puncte | 2.0 motorină 150 CP 58% | ușor |
| 6 | VOLKSWAGEN CADDY 2017 - 2021 | 6,0% | -0,3 puncte | 2.0 motorină 102 CP 54% | ușor |
| 7 | RENAULT ESPACE 2017 - 2018 | 5,7% | -0,3 puncte | 1.6 motorină 160 CP 94% | ușor |
| 8 | RENAULT SCENIC 2017 - 2020 | 4,8% | +1,2 puncte | 1.5 motorină 110 CP 75% | mediu |
| 9 | VOLKSWAGEN TOURAN 2017 - 2019 | 3,5% | -0,9 puncte | 2.0 motorină 150 CP 50% | mediu |
| 10 | MERCEDES-BENZ CLASA B 2017 - 2020 | 3,4% | -0,2 puncte | 1.5 motorină 109 CP 30% | mediu |
| 11 | RENAULT TRAFIC 2017 - 2019 | 2,8% | -0,1 puncte | 1.6 motorină 125 CP 97% | mediu |
| 12 | OPEL VIVARO 2017 - 2018 | 2,4% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 125 CP 44% | mediu |
| 13 | TOYOTA PRIUS PLUS 2017 - 2019 | 1,9% | +0,7 puncte | 1.8 hibrid 99 CP 100% | mediu |
| 13 | VOLKSWAGEN SHARAN 2017 - 2018 | 1,9% | +0,1 puncte | 2.0 motorină 150 CP 56% | mediu |
| 15 | VOLKSWAGEN MULTIVAN 2017 - 2018 | 1,9% | +0,2 puncte | 2.0 motorină 204 CP 42% | mediu |
| 16 | VOLKSWAGEN GOLF SPORTSVAN 2017 | 1,8% | +0,4 puncte | 1.4 benzină 125 CP 37% | greu |
| 17 | CITROEN C4 PICASSO 2017 - 2018 | 1,7% | +0,4 puncte | 1.6 motorină 120 CP 42% | greu |
| 18 | OPEL ZAFIRA TOURER | 1,5% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 170 CP 22% | greu |
| 19 | SEAT ALHAMBRA 2017 | 1,2% | +0,1 puncte | 2.0 motorină 150 CP 62% | greu |
| 20 | FORD C-MAX 2017 | 1,2% | -0,2 puncte | 1.5 motorină 120 CP 48% | greu |
| 21 | FORD S-MAX 2017 - 2018 | 1,1% | -0,1 puncte | 2.0 motorină 150 CP 38% | greu |
| 22 | RENAULT KANGOO 2021 | 1,0% | 0,0 puncte | 1.5 motorină 95 CP 34% | greu |
| alte 34 de modele sub 100 de mașini (1.359 în total) | |||||
Cât din segment: din 100 de mașini de clasa asta vândute în ultimul an, câte au fost modelul ăsta. Față de anul trecut: cu cât a crescut sau a scăzut partea lui, în puncte; dacă toată piața scade la fel, partea rămâne aceeași. Se vinde: ușor pentru treimea de sus a segmentului, greu pentru cea de jos.
Sursa: înmatriculări DGPCI, prima înmatriculare în România și reînmatriculări, noiembrie 2025 - octombrie 2026. Nu măsoară intenția de cumpărare, nici prețul, nici timpul de vânzare.