Lichiditate pe segment
Pentru achizitor: ce se vinde în segmentul ăsta, cine câștigă teren, ce motorizare să cumperi.
SUV mici, 2016 - 2020
8.954 de mașini vândute într-un an · 18 modele cu peste 100
În ordinea părții din segment
| # | Model, ani de fabricație | Cât din segment | Față de anul trecut | Cea mai vândută motorizare | Se vinde |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | RENAULT CAPTUR 2016 - 2020 | 15,7% | +3,6 puncte | 0.9 benzină 90 CP 40% | ușor |
| 2 | HYUNDAI KONA 2018 - 2020 | 12,2% | +1,5 puncte | 1.0 benzină 120 CP 23% | ușor |
| 3 | OPEL MOKKA 2016 - 2018 | 10,3% | -0,5 puncte | 1.6 motorină 136 CP 64% | ușor |
| 4 | SUZUKI VITARA 2016 - 2019 | 9,2% | -1,2 puncte | 1.6 benzină 120 CP 40% | ușor |
| 5 | VOLKSWAGEN T-ROC 2018 - 2020 | 7,2% | -0,7 puncte | 1.5 benzină 150 CP 41% | ușor |
| 6 | CITROEN C4 CACTUS 2016 - 2018 | 6,4% | +0,4 puncte | 1.2 benzină 82 CP 59% | ușor |
| 7 | MAZDA CX-3 2016 - 2020 | 6,3% | -0,4 puncte | 2.0 benzină 120 CP 44% | mediu |
| 8 | OPEL CROSSLAND 2020 | 4,8% | -0,6 puncte | 1.2 benzină 131 CP 38% | mediu |
| 9 | NISSAN JUKE 2016 - 2020 | 3,6% | +0,3 puncte | 1.2 benzină 116 CP 57% | mediu |
| 10 | AUDI Q2 2017 - 2020 | 3,6% | +0,5 puncte | 1.6 motorină 116 CP 28% | mediu |
| 11 | SKODA KAMIQ 2020 | 3,0% | -0,1 puncte | 1.5 benzină 150 CP 64% | mediu |
| 12 | JEEP RENEGADE 2016 - 2020 | 2,9% | -0,5 puncte | 2.0 motorină 140 CP 40% | mediu |
| 13 | MITSUBISHI ASX 2016 - 2017 | 2,8% | -0,2 puncte | 1.6 motorină 114 CP 37% | greu |
| 14 | MINI COUNTRYMAN 2018 - 2020 | 2,2% | -0,3 puncte | 1.5 hibrid 136 CP 21% | greu |
| 15 | VOLKSWAGEN T-CROSS | 1,9% | -1,6 puncte | 1.0 benzină 116 CP 53% | greu |
| 16 | FORD PUMA 2020 | 1,7% | -0,1 puncte | 1.0 benzină 125 CP 97% | greu |
| 17 | SEAT ARONA 2018 - 2020 | 1,4% | -0,4 puncte | 1.0 benzină 116 CP 32% | greu |
| 18 | FIAT 500X | 1,2% | 0,0 puncte | 1.4 benzină 140 CP 27% | greu |
| alte 10 modele sub 100 de mașini (323 în total) | |||||
Cât din segment: din 100 de mașini de clasa asta vândute în ultimul an, câte au fost modelul ăsta. Față de anul trecut: cu cât a crescut sau a scăzut partea lui, în puncte; dacă toată piața scade la fel, partea rămâne aceeași. Se vinde: ușor pentru treimea de sus a segmentului, greu pentru cea de jos.
Sursa: înmatriculări DGPCI, prima înmatriculare în România și reînmatriculări, noiembrie 2025 - octombrie 2026. Nu măsoară intenția de cumpărare, nici prețul, nici timpul de vânzare.