Lichiditate pe segment
Pentru achizitor: ce se vinde în segmentul ăsta, cine câștigă teren, ce motorizare să cumperi.
Compacte (C), 2015 - 2019
56.964 de mașini vândute într-un an · 33 de modele cu peste 100
În ordinea părții din segment
| # | Model, ani de fabricație | Cât din segment | Față de anul trecut | Cea mai vândută motorizare | Se vinde |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SKODA OCTAVIA 2015 - 2019 | 15,6% | -1,2 puncte | 2.0 motorină 150 CP 28% | ușor |
| 2 | VOLKSWAGEN GOLF 2015 - 2019 | 12,1% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 110 CP 22% | ușor |
| 3 | RENAULT MEGANE 2015 - 2019 | 10,3% | +1,0 puncte | 1.5 motorină 110 CP 65% | ușor |
| 4 | FORD FOCUS 2015 - 2019 | 7,9% | -0,2 puncte | 1.5 motorină 120 CP 50% | ușor |
| 5 | OPEL ASTRA 2015 - 2019 | 6,9% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 110 CP 37% | ușor |
| 6 | MERCEDES-BENZ CLASA C 2015 - 2019 | 6,6% | -0,1 puncte | 2.1 motorină 170 CP 30% | ușor |
| 7 | TOYOTA COROLLA 2019 | 4,0% | +0,2 puncte | 1.8 hibrid 98 CP 67% | ușor |
| 8 | PEUGEOT 308 2015 - 2019 | 3,6% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 120 CP 46% | ușor |
| 9 | MERCEDES-BENZ CLA 2015 - 2019 | 3,5% | 0,0 puncte | 2.1 motorină 136 CP 16% | ușor |
| 10 | MERCEDES-BENZ CLASA A 2015 - 2019 | 3,0% | -0,1 puncte | 1.5 motorină 116 CP 20% | ușor |
| 11 | TOYOTA AURIS 2015 - 2018 | 2,8% | +0,2 puncte | 1.8 hibrid 99 CP 89% | ușor |
| 12 | SEAT LEON 2015 - 2019 | 2,7% | -0,1 puncte | 2.0 motorină 150 CP 18% | mediu |
| 13 | AUDI A3 2015 - 2018 | 2,6% | +0,1 puncte | 1.6 motorină 110 CP 25% | mediu |
| 14 | VOLVO V40 2015 - 2019 | 2,2% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 120 CP 48% | mediu |
| 15 | BMW SERIA 1 2015 - 2019 | 1,8% | +0,3 puncte | 2.0 motorină 150 CP 29% | mediu |
| 16 | BMW SERIA 2 2015 - 2019 | 1,7% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 150 CP 37% | mediu |
| 17 | HYUNDAI IONIQ 2017 - 2019 | 1,5% | +0,2 puncte | 1.6 hibrid 105 CP 100% | mediu |
| 17 | MAZDA 3 2015 - 2018 | 1,5% | 0,0 puncte | 2.0 benzină 120 CP 51% | mediu |
| 19 | KIA CEED 2015 - 2019 | 1,5% | +0,1 puncte | 1.6 motorină 128 CP 17% | mediu |
| 20 | HYUNDAI I30 2015 - 2019 | 1,2% | -0,1 puncte | 1.4 benzină 99 CP 29% | mediu |
| 21 | VOLKSWAGEN JETTA 2015 - 2019 | 1,0% | -0,1 puncte | 2.0 motorină 110 CP 48% | mediu |
| 22 | HONDA CIVIC | 0,9% | 0,0 puncte | 1.5 benzină 182 CP 43% | mediu |
| 23 | SEAT TOLEDO 2015 - 2018 | 0,6% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 105 CP 30% | greu |
| 24 | NISSAN LEAF 2015 - 2019 | 0,6% | +0,2 puncte | electric 109 CP 22% | greu |
| 25 | FIAT TIPO 2017 - 2019 | 0,6% | 0,0 puncte | 1.2 motorină 95 CP 34% | greu |
| 26 | CITROEN C-ELYSEE 2016 - 2018 | 0,5% | -0,1 puncte | 1.2 benzină 82 CP 37% | greu |
| 27 | TOYOTA PRIUS 2016 - 2019 | 0,5% | 0,0 puncte | 1.8 hibrid 98 CP 92% | greu |
| 28 | RENAULT FLUENCE | 0,4% | 0,0 puncte | 1.6 benzină 111 CP 28% | greu |
| 29 | HYUNDAI ELANTRA | 0,3% | -0,1 puncte | 1.6 benzină 126 CP 86% | greu |
| 30 | CITROEN C4 2015 - 2017 | 0,3% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 120 CP 24% | greu |
| 31 | NISSAN PULSAR 2015 - 2017 | 0,3% | +0,1 puncte | 1.5 motorină 110 CP 61% | greu |
| 32 | LEXUS CT 2015 | 0,2% | 0,0 puncte | 1.8 hibrid 99 CP 100% | greu |
| 33 | LEXUS IS 2015 - 2019 | 0,2% | 0,0 puncte | 2.5 hibrid 181 CP 98% | greu |
| alte 11 modele sub 100 de mașini (362 în total) | |||||
Cât din segment: din 100 de mașini de clasa asta vândute în ultimul an, câte au fost modelul ăsta. Față de anul trecut: cu cât a crescut sau a scăzut partea lui, în puncte; dacă toată piața scade la fel, partea rămâne aceeași. Se vinde: ușor pentru treimea de sus a segmentului, greu pentru cea de jos.
Sursa: înmatriculări DGPCI, prima înmatriculare în România și reînmatriculări, noiembrie 2025 - octombrie 2026. Nu măsoară intenția de cumpărare, nici prețul, nici timpul de vânzare.