Lichiditate pe segment
Pentru achizitor: ce se vinde în segmentul ăsta, cine câștigă teren, ce motorizare să cumperi.
SUV compacte, 2014 - 2018
63.245 de mașini vândute într-un an · 42 de modele cu peste 100
În ordinea părții din segment
| # | Model, ani de fabricație | Cât din segment | Față de anul trecut | Cea mai vândută motorizare | Se vinde |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DACIA DUSTER 2014 - 2018 | 13,5% | +1,7 puncte | 1.5 motorină 109 CP 54% | ușor |
| 2 | VOLKSWAGEN TIGUAN 2014 - 2018 | 12,6% | -1,3 puncte | 2.0 motorină 140 CP 38% | ușor |
| 3 | NISSAN QASHQAI 2014 - 2018 | 7,8% | +0,8 puncte | 1.5 motorină 110 CP 44% | ușor |
| 4 | RENAULT KADJAR 2015 - 2018 | 7,2% | +0,6 puncte | 1.5 motorină 110 CP 62% | ușor |
| 5 | BMW X1 2014 - 2018 | 5,2% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 143 CP 29% | ușor |
| 6 | KIA SPORTAGE 2014 - 2018 | 5,0% | +0,3 puncte | 1.7 motorină 116 CP 25% | ușor |
| 7 | AUDI Q5 2014 - 2018 | 4,7% | -0,1 puncte | 2.0 motorină 190 CP 48% | ușor |
| 8 | HYUNDAI TUCSON 2015 - 2018 | 4,6% | +0,3 puncte | 2.0 motorină 185 CP 18% | ușor |
| 9 | BMW X3 2014 - 2018 | 4,3% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 190 CP 69% | ușor |
| 10 | FORD KUGA 2014 - 2018 | 3,9% | -0,2 puncte | 2.0 motorină 150 CP 28% | ușor |
| 11 | AUDI Q3 2014 - 2018 | 2,9% | -0,1 puncte | 2.0 motorină 140 CP 25% | ușor |
| 12 | MAZDA CX-5 2014 - 2018 | 2,7% | -0,4 puncte | 2.2 motorină 175 CP 38% | ușor |
| 13 | LAND ROVER RANGE ROVER EVOQUE 2014 - 2018 | 2,1% | +0,1 puncte | 2.0 motorină 150 CP 36% | ușor |
| 14 | NISSAN X-TRAIL 2014 - 2018 | 2,0% | +0,3 puncte | 1.6 motorină 131 CP 77% | ușor |
| 15 | TOYOTA C-HR 2016 - 2018 | 1,8% | -0,2 puncte | 1.8 hibrid 98 CP 94% | mediu |
| 16 | HYUNDAI IX35 2014 - 2015 | 1,7% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 184 CP 41% | mediu |
| 17 | PEUGEOT 2008 2014 - 2018 | 1,7% | +0,3 puncte | 1.2 benzină 110 CP 37% | mediu |
| 18 | MERCEDES-BENZ GLA 2014 - 2018 | 1,6% | -0,1 puncte | 2.1 motorină 136 CP 41% | mediu |
| 19 | RENAULT KOLEOS 2014 - 2018 | 1,5% | +0,2 puncte | 2.0 motorină 177 CP 82% | mediu |
| 20 | TOYOTA RAV4 2014 - 2018 | 1,2% | -0,1 puncte | 2.5 hibrid 155 CP 47% | mediu |
| 21 | LAND ROVER DISCOVERY SPORT 2015 - 2018 | 1,0% | -0,1 puncte | 2.0 motorină 150 CP 60% | mediu |
| 22 | VOLVO XC40 2018 | 0,8% | -0,2 puncte | 2.0 motorină 150 CP 59% | mediu |
| 23 | KIA NIRO 2017 - 2018 | 0,8% | +0,1 puncte | 1.6 hibrid 105 CP 100% | mediu |
| 24 | MERCEDES-BENZ GLK 2014 | 0,7% | -0,2 puncte | 2.1 motorină 170 CP 79% | mediu |
| 25 | BMW X2 2018 | 0,7% | -0,1 puncte | 2.0 motorină 190 CP 42% | mediu |
| 26 | SKODA KAROQ 2018 | 0,7% | -0,2 puncte | 1.6 motorină 116 CP 41% | mediu |
| 27 | LEXUS NX 2016 - 2018 | 0,6% | -0,4 puncte | 2.5 hibrid 155 CP 97% | mediu |
| 28 | SUZUKI SX4 2014 - 2016 | 0,6% | -0,3 puncte | 1.4 benzină 140 CP 54% | mediu |
| 29 | OPEL GRANDLAND 2018 | 0,6% | -0,1 puncte | 1.2 benzină 131 CP 53% | greu |
| 30 | HONDA CR-V 2014 - 2016 | 0,6% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 160 CP 33% | greu |
| 31 | SEAT ATECA 2016 - 2018 | 0,6% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 190 CP 31% | greu |
| 32 | FORD ECOSPORT 2014 - 2017 | 0,5% | 0,0 puncte | 1.0 benzină 125 CP 52% | greu |
| 33 | PEUGEOT 3008 2014 - 2016 | 0,5% | 0,0 puncte | 2.0 hibrid 163 CP 48% | greu |
| 34 | JEEP GRAND CHEROKEE 2014 - 2017 | 0,5% | 0,0 puncte | 3.0 motorină 250 CP 98% | greu |
| 35 | JEEP COMPASS 2014 - 2018 | 0,4% | -0,1 puncte | 2.0 motorină 140 CP 36% | greu |
| 36 | JAGUAR E-PACE 2018 | 0,3% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 150 CP 82% | greu |
| 37 | DS DS7 2018 | 0,2% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 177 CP 100% | greu |
| 38 | MITSUBISHI ECLIPSE CROSS 2018 | 0,2% | 0,0 puncte | 1.5 benzină 163 CP 100% | greu |
| 39 | SUBARU FORESTER 2014 - 2016 | 0,2% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 147 CP 71% | greu |
| 40 | SUBARU XV 2014 | 0,2% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 147 CP 63% | greu |
| 41 | PEUGEOT 5008 | 0,2% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 114 CP 39% | greu |
| 42 | JEEP CHEROKEE 2014 - 2017 | 0,2% | 0,0 puncte | 2.2 motorină 200 CP 44% | greu |
| alte 11 modele sub 100 de mașini (556 în total) | |||||
Cât din segment: din 100 de mașini de clasa asta vândute în ultimul an, câte au fost modelul ăsta. Față de anul trecut: cu cât a crescut sau a scăzut partea lui, în puncte; dacă toată piața scade la fel, partea rămâne aceeași. Se vinde: ușor pentru treimea de sus a segmentului, greu pentru cea de jos.
Sursa: înmatriculări DGPCI, prima înmatriculare în România și reînmatriculări, noiembrie 2025 - octombrie 2026. Nu măsoară intenția de cumpărare, nici prețul, nici timpul de vânzare.