Lichiditate pe segment
Pentru achizitor: ce se vinde în segmentul ăsta, cine câștigă teren, ce motorizare să cumperi.
Monovolume (MPV), 2014 - 2018
22.922 de mașini vândute într-un an · 34 de modele cu peste 100
În ordinea părții din segment
| # | Model, ani de fabricație | Cât din segment | Față de anul trecut | Cea mai vândută motorizare | Se vinde |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DACIA LODGY 2014 - 2018 | 10,7% | +0,6 puncte | 1.5 motorină 107 CP 30% | ușor |
| 2 | VOLKSWAGEN TOURAN 2014 - 2018 | 9,2% | -0,7 puncte | 1.6 motorină 105 CP 40% | ușor |
| 3 | DACIA DOKKER 2014 - 2018 | 7,1% | -0,1 puncte | 1.5 motorină 90 CP 39% | ușor |
| 4 | RENAULT SCENIC 2014 - 2018 | 6,8% | 0,0 puncte | 1.5 motorină 110 CP 66% | ușor |
| 5 | VOLKSWAGEN CADDY 2014 - 2018 | 6,3% | -0,7 puncte | 1.6 motorină 102 CP 32% | ușor |
| 6 | VOLKSWAGEN SHARAN 2014 - 2018 | 5,9% | +0,1 puncte | 2.0 motorină 140 CP 69% | ușor |
| 7 | VOLKSWAGEN TRANSPORTER 2014 - 2018 | 5,8% | -0,1 puncte | 2.0 motorină 102 CP 29% | ușor |
| 8 | MERCEDES-BENZ VITO 2014 - 2018 | 4,8% | -0,4 puncte | 2.1 motorină 163 CP 46% | ușor |
| 9 | RENAULT ESPACE 2015 - 2018 | 3,9% | -0,2 puncte | 1.6 motorină 160 CP 89% | ușor |
| 10 | SEAT ALHAMBRA 2014 - 2017 | 2,8% | +0,3 puncte | 2.0 motorină 140 CP 64% | ușor |
| 11 | MERCEDES-BENZ CLASA V 2014 - 2018 | 2,8% | 0,0 puncte | 2.1 motorină 190 CP 73% | ușor |
| 12 | OPEL VIVARO 2014 - 2018 | 2,5% | -0,3 puncte | 2.0 motorină 114 CP 40% | mediu |
| 13 | RENAULT TRAFIC 2014 - 2018 | 2,3% | -0,2 puncte | 1.6 motorină 125 CP 58% | mediu |
| 14 | OPEL ZAFIRA TOURER 2014 - 2016 | 2,2% | +0,2 puncte | 1.6 motorină 136 CP 34% | mediu |
| 15 | VOLKSWAGEN GOLF SPORTSVAN 2014 - 2017 | 2,0% | +0,5 puncte | 1.6 motorină 110 CP 41% | mediu |
| 16 | FORD C-MAX 2014 - 2017 | 1,9% | +0,1 puncte | 1.6 motorină 116 CP 22% | mediu |
| 17 | VOLKSWAGEN CARAVELLE 2014 - 2015 | 1,7% | +0,1 puncte | 2.0 motorină 140 CP 58% | mediu |
| 18 | FORD S-MAX 2014 - 2018 | 1,7% | -0,2 puncte | 2.0 motorină 163 CP 29% | mediu |
| 19 | CITROEN C4 PICASSO 2014 - 2018 | 1,7% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 116 CP 34% | mediu |
| 20 | MERCEDES-BENZ CLASA B 2014 - 2018 | 1,6% | -0,1 puncte | 1.5 motorină 109 CP 49% | mediu |
| 21 | FORD GALAXY 2014 | 1,5% | -0,1 puncte | 2.0 motorină 140 CP 47% | mediu |
| 22 | VOLKSWAGEN MULTIVAN 2014 - 2018 | 1,4% | +0,1 puncte | 2.0 motorină 179 CP 40% | mediu |
| 23 | FORD GRAND C-MAX 2014 | 1,1% | +0,2 puncte | 1.6 motorină 116 CP 25% | mediu |
| 24 | FORD B-MAX 2014 - 2015 | 1,0% | 0,0 puncte | 1.0 benzină 101 CP 42% | greu |
| 25 | SEAT ALTEA 2014 - 2015 | 0,9% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 105 CP 60% | greu |
| 25 | SKODA ROOMSTER 2014 - 2015 | 0,9% | +0,1 puncte | 1.6 motorină 90 CP 43% | greu |
| 25 | TOYOTA PRIUS PLUS 2016 - 2018 | 0,9% | +0,3 puncte | 1.8 hibrid 99 CP 100% | greu |
| 28 | FORD TOURNEO CONNECT | 0,6% | +0,1 puncte | 1.5 motorină 120 CP 45% | greu |
| 29 | RENAULT KANGOO | 0,6% | -0,1 puncte | 1.5 motorină 90 CP 54% | greu |
| 30 | CITROEN BERLINGO 2014 | 0,5% | +0,1 puncte | 1.6 motorină 92 CP 32% | greu |
| 31 | FORD TOURNEO CUSTOM | 0,5% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 170 CP 30% | greu |
| 32 | FORD TOURNEO COURIER | 0,5% | 0,0 puncte | 1.0 benzină 101 CP 37% | greu |
| 33 | FIAT 500L 2014 - 2015 | 0,5% | -0,1 puncte | 1.2 motorină 84 CP 48% | greu |
| 34 | OPEL MERIVA | 0,5% | +0,1 puncte | 1.4 benzină 120 CP 29% | greu |
| alte 25 de modele sub 100 de mașini (1.071 în total) | |||||
Cât din segment: din 100 de mașini de clasa asta vândute în ultimul an, câte au fost modelul ăsta. Față de anul trecut: cu cât a crescut sau a scăzut partea lui, în puncte; dacă toată piața scade la fel, partea rămâne aceeași. Se vinde: ușor pentru treimea de sus a segmentului, greu pentru cea de jos.
Sursa: înmatriculări DGPCI, prima înmatriculare în România și reînmatriculări, noiembrie 2025 - octombrie 2026. Nu măsoară intenția de cumpărare, nici prețul, nici timpul de vânzare.