Lichiditate pe segment
Pentru achizitor: ce se vinde în segmentul ăsta, cine câștigă teren, ce motorizare să cumperi.
Mici (B), 2011 - 2015
48.944 de mașini vândute într-un an · 27 de modele cu peste 100
În ordinea părții din segment
| # | Model, ani de fabricație | Cât din segment | Față de anul trecut | Cea mai vândută motorizare | Se vinde |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DACIA LOGAN 2011 - 2015 | 22,9% | -0,3 puncte | 1.1 benzină 75 CP 28% | ușor |
| 2 | VOLKSWAGEN POLO 2011 - 2015 | 10,9% | -0,2 puncte | 1.2 motorină 75 CP 25% | ușor |
| 3 | RENAULT CLIO 2011 - 2015 | 10,6% | +0,6 puncte | 1.5 motorină 90 CP 40% | ușor |
| 4 | DACIA SANDERO 2011 - 2015 | 8,8% | +0,6 puncte | 0.9 benzină 90 CP 33% | ușor |
| 5 | SKODA FABIA 2011 - 2015 | 8,7% | -0,2 puncte | 1.2 benzină 60 CP 17% | ușor |
| 6 | FORD FIESTA 2011 - 2015 | 7,6% | -0,2 puncte | 1.6 motorină 95 CP 20% | ușor |
| 7 | OPEL CORSA 2011 - 2015 | 5,4% | -0,4 puncte | 1.2 benzină 86 CP 21% | ușor |
| 8 | SEAT IBIZA 2011 - 2015 | 4,9% | -0,1 puncte | 1.2 motorină 75 CP 40% | ușor |
| 9 | SKODA RAPID 2012 - 2015 | 4,4% | -0,2 puncte | 1.6 motorină 105 CP 22% | ușor |
| 10 | TOYOTA YARIS 2011 - 2015 | 2,5% | 0,0 puncte | 1.5 hibrid 73 CP 54% | mediu |
| 11 | HYUNDAI I20 2011 - 2015 | 2,2% | 0,0 puncte | 1.2 benzină 84 CP 28% | mediu |
| 12 | PEUGEOT 208 2012 - 2015 | 1,7% | +0,1 puncte | 1.2 benzină 82 CP 36% | mediu |
| 13 | AUDI A1 2011 - 2014 | 1,2% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 90 CP 20% | mediu |
| 14 | CHEVROLET AVEO 2011 | 0,9% | 0,0 puncte | 1.4 benzină 101 CP 47% | mediu |
| 14 | PEUGEOT 207 2011 - 2012 | 0,9% | 0,0 puncte | 1.6 benzină 120 CP 22% | mediu |
| 16 | CITROEN C3 2011 - 2015 | 0,8% | +0,1 puncte | 1.4 motorină 68 CP 30% | mediu |
| 17 | FIAT PUNTO 2011 - 2014 | 0,7% | -0,1 puncte | 1.2 benzină 69 CP 31% | mediu |
| 18 | KIA RIO 2011 - 2014 | 0,7% | 0,0 puncte | 1.1 motorină 75 CP 25% | mediu |
| 19 | MINI COOPER 2011 - 2012 | 0,6% | +0,1 puncte | 1.6 benzină 122 CP 28% | greu |
| 20 | RENAULT ZOE 2013 - 2015 | 0,5% | +0,2 puncte | electric 58 CP 100% | greu |
| 21 | SUZUKI SWIFT 2011 - 2015 | 0,4% | 0,0 puncte | 1.2 benzină 94 CP 70% | greu |
| 22 | MAZDA 2 2011 - 2015 | 0,3% | 0,0 puncte | 1.5 benzină 90 CP 30% | greu |
| 23 | NISSAN NOTE 2011 - 2015 | 0,3% | 0,0 puncte | 1.5 motorină 86 CP 52% | greu |
| 24 | CITROEN DS3 | 0,3% | +0,1 puncte | 1.6 benzină 156 CP 28% | greu |
| 25 | NISSAN MICRA 2011 - 2014 | 0,3% | 0,0 puncte | 1.2 benzină 80 CP 90% | greu |
| 26 | PEUGEOT 301 | 0,3% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 92 CP 41% | greu |
| 27 | PEUGEOT 206 | 0,3% | 0,0 puncte | 1.1 benzină 60 CP 39% | greu |
| alte 11 modele sub 100 de mașini (398 în total) | |||||
Cât din segment: din 100 de mașini de clasa asta vândute în ultimul an, câte au fost modelul ăsta. Față de anul trecut: cu cât a crescut sau a scăzut partea lui, în puncte; dacă toată piața scade la fel, partea rămâne aceeași. Se vinde: ușor pentru treimea de sus a segmentului, greu pentru cea de jos.
Sursa: înmatriculări DGPCI, prima înmatriculare în România și reînmatriculări, noiembrie 2025 - octombrie 2026. Nu măsoară intenția de cumpărare, nici prețul, nici timpul de vânzare.