Lichiditate pe segment
Pentru achizitor: ce se vinde în segmentul ăsta, cine câștigă teren, ce motorizare să cumperi.
Monovolume (MPV), 2010 - 2014
29.634 de mașini vândute într-un an · 41 de modele cu peste 100
În ordinea părții din segment
| # | Model, ani de fabricație | Cât din segment | Față de anul trecut | Cea mai vândută motorizare | Se vinde |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | VOLKSWAGEN TOURAN 2010 - 2014 | 11,6% | -0,8 puncte | 1.9 motorină 105 CP 38% | ușor |
| 2 | VOLKSWAGEN CADDY 2010 - 2014 | 8,8% | -0,1 puncte | 1.9 motorină 105 CP 43% | ușor |
| 3 | RENAULT SCENIC 2010 - 2014 | 8,0% | -0,8 puncte | 1.5 motorină 110 CP 44% | ușor |
| 4 | VOLKSWAGEN GOLF PLUS 2010 - 2013 | 7,1% | -0,2 puncte | 1.6 motorină 105 CP 30% | ușor |
| 5 | DACIA LODGY 2012 - 2014 | 5,6% | +0,6 puncte | 1.5 motorină 107 CP 44% | ușor |
| 6 | VOLKSWAGEN SHARAN 2010 - 2014 | 5,2% | +0,4 puncte | 2.0 motorină 140 CP 62% | ușor |
| 7 | MERCEDES-BENZ VITO 2010 - 2014 | 3,4% | 0,0 puncte | 2.1 motorină 116 CP 24% | ușor |
| 8 | FORD C-MAX 2010 - 2014 | 3,1% | +0,1 puncte | 1.6 motorină 116 CP 21% | ușor |
| 9 | OPEL ZAFIRA 2010 - 2014 | 3,1% | -0,3 puncte | 1.7 motorină 125 CP 38% | ușor |
| 10 | SEAT ALHAMBRA 2010 - 2014 | 3,0% | +0,2 puncte | 2.0 motorină 140 CP 76% | ușor |
| 11 | CITROEN C4 PICASSO 2010 - 2014 | 2,9% | -0,4 puncte | 1.6 motorină 109 CP 36% | ușor |
| 12 | VOLKSWAGEN TRANSPORTER 2010 - 2014 | 2,7% | +0,2 puncte | 2.0 motorină 140 CP 39% | ușor |
| 13 | DACIA DOKKER 2013 - 2014 | 2,6% | +0,3 puncte | 1.5 motorină 90 CP 39% | ușor |
| 14 | MERCEDES-BENZ CLASA B 2010 - 2014 | 2,3% | 0,0 puncte | 1.8 motorină 109 CP 25% | ușor |
| 15 | OPEL VIVARO 2010 - 2014 | 2,0% | -0,1 puncte | 2.0 motorină 114 CP 76% | mediu |
| 16 | SEAT ALTEA 2010 - 2014 | 1,9% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 105 CP 33% | mediu |
| 17 | OPEL ZAFIRA TOURER 2011 - 2014 | 1,8% | +0,2 puncte | 1.6 motorină 136 CP 31% | mediu |
| 18 | SKODA ROOMSTER 2010 - 2014 | 1,7% | 0,0 puncte | 1.4 motorină 80 CP 29% | mediu |
| 19 | OPEL MERIVA 2010 - 2013 | 1,7% | 0,0 puncte | 1.7 motorină 110 CP 19% | mediu |
| 20 | RENAULT TRAFIC 2010 - 2014 | 1,5% | -0,1 puncte | 2.0 motorină 114 CP 78% | mediu |
| 21 | VOLKSWAGEN CARAVELLE 2010 - 2014 | 1,5% | +0,2 puncte | 2.0 motorină 140 CP 57% | mediu |
| 22 | MERCEDES-BENZ VIANO 2010 - 2013 | 1,4% | +0,1 puncte | 2.1 motorină 163 CP 36% | mediu |
| 23 | RENAULT KANGOO 2010 - 2013 | 1,3% | +0,1 puncte | 1.5 motorină 90 CP 34% | mediu |
| 24 | RENAULT ESPACE 2010 - 2012 | 1,1% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 150 CP 58% | mediu |
| 25 | FORD GALAXY 2010 - 2014 | 1,0% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 140 CP 52% | mediu |
| 25 | VOLKSWAGEN MULTIVAN 2010 - 2014 | 1,0% | +0,1 puncte | 2.0 motorină 179 CP 75% | mediu |
| 27 | FORD S-MAX 2010 - 2014 | 1,0% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 163 CP 38% | mediu |
| 28 | FORD GRAND C-MAX 2010 - 2014 | 1,0% | +0,1 puncte | 1.6 motorină 116 CP 43% | greu |
| 29 | VOLKSWAGEN GOLF SPORTSVAN 2014 | 0,9% | +0,2 puncte | 2.0 motorină 150 CP 28% | greu |
| 30 | FORD TOURNEO CONNECT 2010 | 0,7% | +0,1 puncte | 1.8 motorină 90 CP 54% | greu |
| 31 | OPEL COMBO 2010 | 0,7% | 0,0 puncte | 1.2 motorină 75 CP 52% | greu |
| 32 | FORD B-MAX 2012 - 2014 | 0,6% | 0,0 puncte | 1.0 benzină 101 CP 37% | greu |
| 33 | CITROEN BERLINGO 2010 - 2014 | 0,6% | -0,2 puncte | 1.6 motorină 92 CP 26% | greu |
| 34 | PEUGEOT PARTNER | 0,6% | +0,1 puncte | 1.6 motorină 75 CP 29% | greu |
| 35 | CITROEN C3 PICASSO | 0,5% | +0,1 puncte | 1.6 motorină 92 CP 34% | greu |
| 36 | HYUNDAI IX20 2011 - 2013 | 0,4% | +0,1 puncte | 1.4 benzină 90 CP 39% | greu |
| 37 | FIAT DOBLO 2010 - 2011 | 0,4% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 105 CP 39% | greu |
| 38 | TOYOTA VERSO 2010 - 2013 | 0,4% | -0,1 puncte | 2.0 motorină 126 CP 38% | greu |
| 39 | MERCEDES-BENZ CLASA V 2014 | 0,4% | 0,0 puncte | 2.1 motorină 190 CP 49% | greu |
| 40 | CHEVROLET ORLANDO 2011 - 2012 | 0,4% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 163 CP 42% | greu |
| 41 | MAZDA 5 2011 - 2012 | 0,4% | +0,1 puncte | 1.6 motorină 116 CP 77% | greu |
| alte 31 de modele sub 100 de mașini (1.077 în total) | |||||
Cât din segment: din 100 de mașini de clasa asta vândute în ultimul an, câte au fost modelul ăsta. Față de anul trecut: cu cât a crescut sau a scăzut partea lui, în puncte; dacă toată piața scade la fel, partea rămâne aceeași. Se vinde: ușor pentru treimea de sus a segmentului, greu pentru cea de jos.
Sursa: înmatriculări DGPCI, prima înmatriculare în România și reînmatriculări, noiembrie 2025 - octombrie 2026. Nu măsoară intenția de cumpărare, nici prețul, nici timpul de vânzare.