Lichiditate pe segment
Pentru achizitor: ce se vinde în segmentul ăsta, cine câștigă teren, ce motorizare să cumperi.
Compacte (C), 2010 - 2014
87.153 de mașini vândute într-un an · 38 de modele cu peste 100
În ordinea părții din segment
| # | Model, ani de fabricație | Cât din segment | Față de anul trecut | Cea mai vândută motorizare | Se vinde |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | VOLKSWAGEN GOLF 2010 - 2014 | 22,3% | +0,5 puncte | 1.6 motorină 105 CP 30% | ușor |
| 2 | SKODA OCTAVIA 2010 - 2014 | 11,4% | -0,1 puncte | 1.6 motorină 105 CP 34% | ușor |
| 3 | RENAULT MEGANE 2010 - 2014 | 9,6% | -0,4 puncte | 1.5 motorină 110 CP 54% | ușor |
| 4 | FORD FOCUS 2010 - 2014 | 9,4% | -0,3 puncte | 1.6 motorină 116 CP 21% | ușor |
| 5 | OPEL ASTRA 2010 - 2014 | 8,2% | -0,3 puncte | 1.7 motorină 110 CP 40% | ușor |
| 6 | MERCEDES-BENZ CLASA C 2010 - 2014 | 4,8% | +0,1 puncte | 2.1 motorină 170 CP 38% | ușor |
| 7 | AUDI A3 2010 - 2014 | 4,5% | +0,3 puncte | 2.0 motorină 140 CP 20% | ușor |
| 8 | BMW SERIA 1 2010 - 2014 | 3,6% | +0,2 puncte | 2.0 motorină 143 CP 30% | ușor |
| 9 | PEUGEOT 308 2010 - 2014 | 3,5% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 120 CP 31% | ușor |
| 10 | SEAT LEON 2010 - 2014 | 3,1% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 105 CP 18% | ușor |
| 11 | TOYOTA AURIS 2010 - 2014 | 2,5% | +0,1 puncte | 1.8 hibrid 99 CP 69% | ușor |
| 12 | VOLKSWAGEN JETTA 2010 - 2014 | 1,8% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 105 CP 52% | ușor |
| 13 | HYUNDAI I30 2010 - 2014 | 1,7% | 0,0 puncte | 1.4 benzină 109 CP 23% | ușor |
| 14 | MERCEDES-BENZ CLASA A 2010 - 2014 | 1,3% | 0,0 puncte | 1.6 benzină 122 CP 20% | mediu |
| 15 | MERCEDES-BENZ CLA 2013 - 2014 | 1,2% | +0,1 puncte | 2.1 motorină 170 CP 29% | mediu |
| 16 | KIA CEED 2011 - 2014 | 1,1% | 0,0 puncte | 1.4 benzină 109 CP 17% | mediu |
| 17 | VOLVO V40 2012 - 2014 | 1,1% | -0,1 puncte | 1.6 motorină 114 CP 58% | mediu |
| 18 | MAZDA 3 2010 - 2014 | 1,0% | 0,0 puncte | 1.6 benzină 105 CP 33% | mediu |
| 19 | RENAULT FLUENCE 2010 - 2013 | 0,8% | 0,0 puncte | 1.6 benzină 110 CP 34% | mediu |
| 20 | TOYOTA PRIUS 2010 - 2014 | 0,7% | -0,1 puncte | 1.8 hibrid 99 CP 97% | mediu |
| 21 | HONDA CIVIC 2010 - 2011 | 0,7% | +0,1 puncte | 1.8 benzină 140 CP 24% | mediu |
| 22 | VOLVO V50 2010 - 2012 | 0,7% | -0,1 puncte | 1.6 motorină 109 CP 70% | mediu |
| 23 | CITROEN C4 2010 - 2014 | 0,6% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 111 CP 24% | mediu |
| 24 | CHEVROLET CRUZE 2010 - 2012 | 0,6% | 0,0 puncte | 1.6 benzină 113 CP 30% | mediu |
| 25 | TOYOTA COROLLA | 0,5% | +0,1 puncte | 1.6 benzină 132 CP 51% | mediu |
| 26 | VOLVO S40 2010 - 2012 | 0,3% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 109 CP 75% | greu |
| 27 | ALFA ROMEO GIULIETTA 2010 - 2014 | 0,3% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 105 CP 27% | greu |
| 28 | BMW SERIA 2 2014 | 0,3% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 150 CP 59% | greu |
| 29 | VOLVO C30 2010 - 2013 | 0,3% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 109 CP 52% | greu |
| 30 | SEAT TOLEDO 2013 - 2014 | 0,2% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 105 CP 51% | greu |
| 31 | MITSUBISHI LANCER | 0,2% | 0,0 puncte | 1.6 benzină 117 CP 31% | greu |
| 32 | FIAT BRAVO 2010 - 2011 | 0,2% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 120 CP 39% | greu |
| 33 | CITROEN DS4 2011 - 2012 | 0,2% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 111 CP 37% | greu |
| 34 | NISSAN PULSAR 2014 | 0,2% | 0,0 puncte | 1.5 motorină 110 CP 63% | greu |
| 35 | LEXUS CT 2011 - 2014 | 0,2% | 0,0 puncte | 1.8 hibrid 99 CP 100% | greu |
| 36 | LEXUS IS 2013 - 2014 | 0,2% | 0,0 puncte | 2.5 hibrid 181 CP 75% | greu |
| 37 | HYUNDAI ELANTRA | 0,1% | 0,0 puncte | 1.6 benzină 132 CP 98% | greu |
| 38 | LANCIA DELTA 2010 - 2011 | 0,1% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 120 CP 54% | greu |
| alte 11 modele sub 100 de mașini (398 în total) | |||||
Cât din segment: din 100 de mașini de clasa asta vândute în ultimul an, câte au fost modelul ăsta. Față de anul trecut: cu cât a crescut sau a scăzut partea lui, în puncte; dacă toată piața scade la fel, partea rămâne aceeași. Se vinde: ușor pentru treimea de sus a segmentului, greu pentru cea de jos.
Sursa: înmatriculări DGPCI, prima înmatriculare în România și reînmatriculări, noiembrie 2025 - octombrie 2026. Nu măsoară intenția de cumpărare, nici prețul, nici timpul de vânzare.