Lichiditate pe segment
Pentru achizitor: ce se vinde în segmentul ăsta, cine câștigă teren, ce motorizare să cumperi.
Mici (B), 2010 - 2014
47.600 de mașini vândute într-un an · 27 de modele cu peste 100
În ordinea părții din segment
| # | Model, ani de fabricație | Cât din segment | Față de anul trecut | Cea mai vândută motorizare | Se vinde |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DACIA LOGAN 2010 - 2014 | 23,2% | -0,6 puncte | 1.1 benzină 75 CP 29% | ușor |
| 2 | VOLKSWAGEN POLO 2010 - 2014 | 11,7% | +0,2 puncte | 1.2 motorină 75 CP 24% | ușor |
| 3 | DACIA SANDERO 2010 - 2014 | 9,8% | +0,4 puncte | 1.1 benzină 75 CP 25% | ușor |
| 4 | SKODA FABIA 2010 - 2014 | 8,8% | -0,3 puncte | 1.2 benzină 60 CP 17% | ușor |
| 5 | RENAULT CLIO 2010 - 2014 | 7,8% | +0,5 puncte | 1.5 motorină 90 CP 39% | ușor |
| 6 | FORD FIESTA 2010 - 2014 | 7,7% | -0,1 puncte | 1.6 motorină 95 CP 20% | ușor |
| 7 | OPEL CORSA 2010 - 2014 | 6,4% | -0,4 puncte | 1.2 motorină 75 CP 33% | ușor |
| 8 | SEAT IBIZA 2010 - 2014 | 6,2% | 0,0 puncte | 1.2 motorină 75 CP 32% | ușor |
| 9 | TOYOTA YARIS 2010 - 2014 | 2,6% | +0,1 puncte | 1.5 hibrid 73 CP 55% | ușor |
| 10 | SKODA RAPID 2012 - 2014 | 2,2% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 105 CP 46% | mediu |
| 11 | FIAT PUNTO 2010 - 2014 | 1,6% | -0,2 puncte | 1.2 motorină 75 CP 34% | mediu |
| 12 | HYUNDAI I20 2010 - 2014 | 1,5% | +0,1 puncte | 1.2 benzină 84 CP 42% | mediu |
| 13 | CHEVROLET AVEO 2010 - 2011 | 1,2% | 0,0 puncte | 1.4 benzină 101 CP 38% | mediu |
| 14 | PEUGEOT 207 2010 - 2012 | 1,2% | 0,0 puncte | 1.6 benzină 120 CP 19% | mediu |
| 15 | PEUGEOT 208 2012 - 2014 | 1,0% | 0,0 puncte | 1.4 motorină 68 CP 35% | mediu |
| 16 | AUDI A1 2010 - 2014 | 1,0% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 90 CP 24% | mediu |
| 17 | CITROEN C3 2011 - 2014 | 0,9% | +0,1 puncte | 1.4 motorină 68 CP 34% | mediu |
| 18 | MINI COOPER 2010 - 2012 | 0,7% | +0,1 puncte | 1.6 benzină 122 CP 28% | mediu |
| 19 | KIA RIO 2010 - 2014 | 0,6% | 0,0 puncte | 1.2 benzină 84 CP 28% | greu |
| 20 | PEUGEOT 206 | 0,6% | 0,0 puncte | 1.1 benzină 60 CP 36% | greu |
| 21 | MAZDA 2 2010 - 2014 | 0,5% | 0,0 puncte | 1.3 benzină 75 CP 64% | greu |
| 22 | SUZUKI SWIFT 2010 - 2014 | 0,4% | 0,0 puncte | 1.2 benzină 94 CP 70% | greu |
| 23 | ALFA ROMEO MITO | 0,3% | -0,1 puncte | 1.6 motorină 120 CP 19% | greu |
| 24 | CITROEN DS3 | 0,3% | +0,1 puncte | 1.6 benzină 156 CP 30% | greu |
| 24 | NISSAN NOTE 2010 - 2014 | 0,3% | 0,0 puncte | 1.5 motorină 86 CP 52% | greu |
| 26 | NISSAN MICRA 2011 - 2014 | 0,3% | 0,0 puncte | 1.2 benzină 80 CP 90% | greu |
| 27 | RENAULT ZOE 2013 - 2014 | 0,3% | +0,2 puncte | electric 58 CP 100% | greu |
| alte 13 modele sub 100 de mașini (498 în total) | |||||
Cât din segment: din 100 de mașini de clasa asta vândute în ultimul an, câte au fost modelul ăsta. Față de anul trecut: cu cât a crescut sau a scăzut partea lui, în puncte; dacă toată piața scade la fel, partea rămâne aceeași. Se vinde: ușor pentru treimea de sus a segmentului, greu pentru cea de jos.
Sursa: înmatriculări DGPCI, prima înmatriculare în România și reînmatriculări, noiembrie 2025 - octombrie 2026. Nu măsoară intenția de cumpărare, nici prețul, nici timpul de vânzare.