Lichiditate pe segment
Pentru achizitor: ce se vinde în segmentul ăsta, cine câștigă teren, ce motorizare să cumperi.
Monovolume (MPV), 2009 - 2013
37.499 de mașini vândute într-un an · 38 de modele cu peste 100
În ordinea părții din segment
| # | Model, ani de fabricație | Cât din segment | Față de anul trecut | Cea mai vândută motorizare | Se vinde |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | VOLKSWAGEN TOURAN 2009 - 2013 | 15,0% | -0,9 puncte | 2.0 motorină 140 CP 34% | ușor |
| 2 | VOLKSWAGEN SHARAN 2009 - 2013 | 7,2% | +0,4 puncte | 2.0 motorină 140 CP 63% | ușor |
| 3 | VOLKSWAGEN CADDY 2009 - 2013 | 7,1% | +0,2 puncte | 1.9 motorină 105 CP 43% | ușor |
| 4 | RENAULT SCENIC 2009 - 2013 | 6,5% | -0,4 puncte | 1.5 motorină 110 CP 41% | ușor |
| 5 | VOLKSWAGEN GOLF PLUS 2009 - 2013 | 5,9% | 0,0 puncte | 1.6 motorină 105 CP 29% | ușor |
| 6 | DACIA LODGY 2012 - 2013 | 4,2% | +0,5 puncte | 1.5 motorină 107 CP 46% | ușor |
| 7 | MERCEDES-BENZ CLASA B 2009 - 2013 | 3,7% | -0,4 puncte | 2.0 motorină 109 CP 31% | ușor |
| 8 | VOLKSWAGEN TRANSPORTER 2009 - 2013 | 3,3% | 0,0 puncte | 1.9 motorină 102 CP 27% | ușor |
| 9 | OPEL ZAFIRA 2009 - 2013 | 3,1% | -0,3 puncte | 1.7 motorină 110 CP 31% | ușor |
| 10 | SEAT ALHAMBRA 2009 - 2013 | 2,8% | +0,2 puncte | 2.0 motorină 140 CP 63% | ușor |
| 11 | FORD C-MAX 2009 - 2013 | 2,8% | +0,1 puncte | 1.6 motorină 116 CP 19% | ușor |
| 12 | MERCEDES-BENZ VITO 2009 - 2013 | 2,7% | +0,1 puncte | 2.1 motorină 116 CP 23% | ușor |
| 13 | SEAT ALTEA 2009 - 2013 | 2,4% | -0,1 puncte | 1.9 motorină 105 CP 30% | ușor |
| 14 | CITROEN C4 PICASSO 2009 - 2013 | 2,3% | -0,2 puncte | 1.6 motorină 109 CP 37% | mediu |
| 15 | SKODA ROOMSTER 2009 - 2013 | 2,2% | 0,0 puncte | 1.4 motorină 80 CP 18% | mediu |
| 16 | FORD GALAXY 2009 - 2013 | 2,0% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 140 CP 65% | mediu |
| 17 | FORD S-MAX 2009 - 2013 | 2,0% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 140 CP 48% | mediu |
| 18 | DACIA DOKKER 2013 | 1,9% | +0,2 puncte | 1.5 motorină 90 CP 41% | mediu |
| 19 | OPEL MERIVA 2009 - 2013 | 1,9% | -0,1 puncte | 1.6 benzină 105 CP 20% | mediu |
| 20 | OPEL VIVARO 2009 - 2013 | 1,8% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 114 CP 80% | mediu |
| 21 | OPEL ZAFIRA TOURER 2011 - 2013 | 1,4% | +0,2 puncte | 1.6 motorină 136 CP 31% | mediu |
| 22 | RENAULT TRAFIC 2009 - 2013 | 1,3% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 114 CP 81% | mediu |
| 23 | MERCEDES-BENZ VIANO 2009 - 2013 | 1,3% | +0,1 puncte | 2.1 motorină 163 CP 32% | mediu |
| 24 | VOLKSWAGEN CARAVELLE 2010 - 2013 | 1,2% | +0,2 puncte | 2.0 motorină 140 CP 57% | mediu |
| 25 | FIAT DOBLO 2009 - 2011 | 1,2% | 0,0 puncte | 1.2 motorină 84 CP 41% | mediu |
| 26 | RENAULT KANGOO 2009 - 2013 | 1,1% | +0,1 puncte | 1.5 motorină 90 CP 31% | greu |
| 27 | VOLKSWAGEN MULTIVAN 2009 - 2013 | 1,1% | +0,2 puncte | 2.0 motorină 179 CP 56% | greu |
| 28 | RENAULT ESPACE 2009 - 2012 | 1,1% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 150 CP 46% | greu |
| 29 | OPEL COMBO 2009 - 2010 | 1,0% | 0,0 puncte | 1.7 motorină 101 CP 40% | greu |
| 30 | MAZDA 5 2009 - 2012 | 0,9% | -0,1 puncte | 2.0 motorină 110 CP 59% | greu |
| 31 | FORD GRAND C-MAX 2010 - 2013 | 0,8% | +0,1 puncte | 1.6 motorină 116 CP 43% | greu |
| 32 | PEUGEOT PARTNER | 0,7% | +0,1 puncte | 1.6 motorină 75 CP 54% | greu |
| 33 | CITROEN BERLINGO 2010 - 2013 | 0,7% | -0,2 puncte | 1.6 motorină 75 CP 36% | greu |
| 34 | FORD B-MAX 2012 - 2013 | 0,5% | 0,0 puncte | 1.0 benzină 101 CP 37% | greu |
| 35 | FORD TOURNEO CONNECT 2009 - 2010 | 0,5% | 0,0 puncte | 1.8 motorină 90 CP 62% | greu |
| 36 | CITROEN C3 PICASSO | 0,4% | +0,1 puncte | 1.6 motorină 92 CP 34% | greu |
| 37 | HYUNDAI IX20 2011 - 2013 | 0,3% | +0,1 puncte | 1.4 benzină 90 CP 39% | greu |
| 38 | CHEVROLET ORLANDO 2011 - 2012 | 0,3% | 0,0 puncte | 2.0 motorină 163 CP 42% | greu |
| alte 35 de modele sub 100 de mașini (1.321 în total) | |||||
Cât din segment: din 100 de mașini de clasa asta vândute în ultimul an, câte au fost modelul ăsta. Față de anul trecut: cu cât a crescut sau a scăzut partea lui, în puncte; dacă toată piața scade la fel, partea rămâne aceeași. Se vinde: ușor pentru treimea de sus a segmentului, greu pentru cea de jos.
Sursa: înmatriculări DGPCI, prima înmatriculare în România și reînmatriculări, noiembrie 2025 - octombrie 2026. Nu măsoară intenția de cumpărare, nici prețul, nici timpul de vânzare.